• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Élő" háttér

Balage74

Tapasztalt kertész
Nagyon gondolkodom az akvárium hátterezésén, de nem sikerült még döntenem róla, csak van egy eszmefuttatásom. Sokan a hátsó üvegre ragasztanak valami képet kívülre, vagy belülre raknak valami gyári megoldást. Én azon gondolkodom, hogy megoldanám házilag növényekkel mégpedig a következőképpen:
A 112 l-es aksiba készítek egy 2 esetleg 3 cm*40 cm* 60cm-es téglalapot szúnyoghálóból (esetleg kimerevítem a sarkait) amit feltöltök kertészeti agyaggolyókkal (jól átmosva). A szúnyoghálón a lyukakat néhány helyen megnagyobbítom egy kicsit, de csak annyira hogy a golyók ne essenek ki és a növények gyökerei beférjenek rajta. Illetve mielőtt feltölteném a téglalapot, azelőtt ezekbe a lyukakba rögzítem a növényeket. Anubias nana-t, bucephalandrát meg még jávai mohát lehetne így rögzíteni (ezekből van itthon). Lehet, hogy az elején még nagyon ki fog látszani maga a háló, de ha a növények belakják akkor gondolom teljesen eltakarják. A kérdés csak annyi lenne, hogy a kertészeti agyaggolyókat vagy a szúnyoghálót gyárilag kezelik-e valamilyen káros vegyszerrel ? Azért a halakat nem szeretném kiölni.... Így tulajdonképpen tudnák egy kevés helyet is spórolni az akváriumban a növényszaporulatom számára (a valisneriáim és a crypto-k nagyon kezdenek elszabadulni):D
Jelenleg ez van:
1318433684image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
2 réteg háló közé szoktak mohát növeszteni, és ezt használni háttérnek. Az elgondolásodat értem (a kertészeti agyaggolyókat leszámítva), viszont az említett fajok nem hiszem, hogy alkalmasak erre. Azért egy "parvula falat" megnéznék... :LOL:
 
Én úgy gondolkodtam, hogy az anubias kúszónövény, ezért gondoltam rá, és van otthon 9-10 tő, pedig én csak 1 tövet vettem:D. A mohából szintúgy sok van 2 aksiban is, ráadásul a mohát így könnyebb lenne nyírni is az egyenes felület miatt, most fára van felfuttatva és elég nehéz körbenyirbálni így. Az agyaggolyó, meg csak azért, hogy valami rögzítse is a dolgot, illetve térkitöltőnek (ne a moha töltse ki a két centit). Még az egész dolognak a hátfalhoz rögzítésén gondolkodom, nehogy beszoruljon a háttér mögé valami élőlény, néha a halak azért elég hülyék tudnak lenni ebből a szempontból...
 
Hát igen valami hasonlóra gondoltam, lehet hogy tényleg csak moha lesz, bár azért az anubias is szépen mutatna szerintem, ha felfelé kúszna.
Mohával kombinálva szinte mindent rá lehet növeszteni, de igazából egybefüggő hátteret szerintem csak mohával lehet csinálni. Az már semmiből nem áll, hogy plusszba odakötözöl pár anubiast.
 
Back
Oldal tetejére