• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 126L lávaköves low-tech

triniatti

Nézelődő
Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot és próbálkoztam otthon low-tech akváriumot összeállítani, most felbátorodtam és gondoltam létrehozok egy naplót, több szem többet lát alapon bízom a segítőkész akvakertész kollégákban :)

Az akváriumról:

- Bruttó 126 literes
- Odyssea 4x39W világítás
- Eheim 2080-as külső szűrő (jelenleg egy 2217-es dolgozik, ez napokon belül le lesz cserélve a 2080-ra)

- ADA Amazonia talaj
- A dekoráció bazinagy lávakövek (vörös grotten lava), valamint egy hosszú és szép szőlőtő ami az akvárium egyik sarkából a másik sarkáig ér kb

Próbálkoztam több féle növénnyel, de eddig nem foglalkoztatott különösebben a növényezés (ez halas akvárium is, kisfiam nagy barátai az Ancik)

Amit biztosan tudok mondani, az Anubias él és virul, de szeretnék bele sok szép növényt, ami ebbe a CO2 nélküli akváriumba szépen fejlődik és mutatós.

Képet most épp nem tudok feltenni, de amint odajutok lefotózom és közzé teszem.
 
Szia!
Üdvözöllek a naplót írók táborában!:)
Kérdéseit vannak csak bátran, tedd fel!;)
4x39W sok lesz low-ban ekkora akváriumhoz. 2x39w elég most még.:sneaky: A szűrést nem apróztad el!
Várom a képeket! (Nézz be hozzám, low-ban is lehet alkotni)
Algamentest kívánok!
 
Jelenleg a 4x39 nem megy állandóan.
2 cső világít napi 10 órát, a másik kettő csak nap két órát megy.
Remélem így már jobban hangzik :)
 
Jelenleg a 4x39 nem megy állandóan.
2 cső világít napi 10 órát, a másik kettő csak nap két órát megy.
Remélem így már jobban hangzik :)
Szia!Szerintem sok a 10 óra is,de majd a nálam tapasztaltabbak segítenek ha kéred.A másik 2 csőre nincs is szükség egyenlőre.
 
Ilyen fénnyel és napi 10 órában hogy állsz az algákkal? Szerintem is elég a 2x39w de még ilyen fénynél is kell azért olyan növény ami gyorsabban nő mint az anubias. Az időtartamban megoszlanak a vélemények van aki szerint low techben lehet hosszabb a világítási idő de én csak 8 órát világítok. Mivel és mennyit tápozol?
Hajrá várjuk a képeket.:)
 
Természetesen jöhet hideg-meleg :)
Én nagyon örülnék, ha kaphatok profiktól ötleteket a növények berendezésével kapcsolatban.
Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget!
 
Nekem tetszik jól sikerült.(y) Annyi észrevételem lenne, hogy a szűrő ki és befolyó ágát rakd egy oldalra mert úgy jobban körbe forog a víz. Valami mohát tennék az ágakra, hátér növénynek meg lehetne mondjuk Valisneria nanát. A fára letne még hygrophila pinnatifidát nálam egész jól el van low tech-ben.
 
Back
Oldal tetejére