• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

140l-es növényes akvárium

Benke Norbert

Nézelődő
Sziasztok!

Új tag vagyok, tegnap regisztráltam az oldalra. Gyerekkoromban a régi megszokott alap akváriummal foglalkoztam, majd több mint 10 évig nem volt akváriumom. Most költözés után ez volt az első dolgunk. Természetesen nem csak az én ötletem, hanem a gyerek unszolása is közrejátszott. :) Tehát 1 hete indítottam egy 140 literes növényes akváriumot. Eheim 2074, co gondoskodik a növényekről. Első héten a co és a micro, macro vissza volt fogva.
Lényeg amit kifelejtettem: növények kiválasztásában segítettek a Green Aqua-sok, nagyon nagyon rendes társaság (remélem ez nem számít reklámnak). Világításom saját készítésű, ledes világítás 10.000 lumen felett teljesít. Itt szóltak is hogy túl sok lesz, algásodni fogok. Így visszavettem 35%-ra, mert ránézésre így is elég nagy a fényerő. Tehát vissza az indításra: Első hét napi 50% víz csere macro 3ml, micro 3ml, easycarbo 2ml co nagyon visszafogottan. 1 hét után a növények meg is indultak. majd most jutottam el a 2. héthez. co mérések szerint értéken ásványi anyagok nagyon alacsonyak. Megemeltem az előírt értékre, micro 6ml macro 6ml easycarbo 3ml. Tegnap mikor hazamentem azt vettem észre, hogy a mini parvulák 50%-a elfehéredett, mint ha kiszáradtak volna. MInden mérést megcsináltam és szinte minden mért adat jó volt. Green Aqua-t felhívtam és így látatlanban azzal tudtak segíteni hogy a 27 fokos víz nagyon meleg. Nekem ez csak azért gyanus mert a növények többi része él és virul. Jelneg arra is gondoltam hogy kevés a fény. Napi 8 órát ment, co szintén 8 óra körül. Ma reggel a fényt megemeltem 50%-ra és a co 10 órát fog menni. Esetleg nektek lenne még ötletetek mit nem vehetek észre? Sajnos a növények nevét nem tudom fejből, de számláról majd megnézem és leírom. Ha hazaértem délután, rakok fel képet a jelenségről.

Segítségeteket előre is köszönöm:

Norbert
 
Szia Norbert!

Üdv a fórumon!

a Green Aqua-sok, nagyon nagyon rendes társaság (remélem ez nem számít reklámnak)

De reklámnak számít, bár aki itt van, ezt mindenki tudja! :p:whistle:

a mini parvulák 50%-a elfehéredett, mint ha kiszáradtak volna. MInden mérést megcsináltam és szinte minden mért adat jó volt. Green Aqua-t felhívtam és így látatlanban azzal tudtak segíteni hogy a 27 fokos víz nagyon meleg. Nekem ez csak azért gyanus mert a növények többi része él és virul.
Pedig igazuk lehet. Mivel nem minden növény egyforma, mások az igényeik, eltérően reagálnak változásokra, így könnyen lehet, hogy míg az egyiknek melege van, a másik fázik... A 27 °C már magasnak mondható, és néhány érzékenyebb növény ezt jelzi is.:)
Próbáld 25°C körül tartani az akváriumot, azt kb. mindenki szereti!;)
Esetleg még a CO2 beoldással lehet gond? Bár ehhez nem értek.:unsure:

Sok sikert a víz alatt! :drowning::D

Balázs
 
Szerintem is sok a 27 a növényes akvában a 22-25 az ideális. Zselés volt a parvula? Ha igen lemostad rendesen? A co2 el oszlik rendesen az akváriumban? A növények most állnak át víz alatti üzemmódba ilyenkor nagyon érzékenyek és el is szoktak dobni egy csomó levelet. Most hirtelen ennyi, várjuk a képet.:)
 
Koszonom a gyors es segitokesz valaszokat. Co szuron keresztul van beoldva. Hogyan tudom ellenorizni az egyeetesseget? 2 ventit hirtelen beizzitottam, remelem meghozza az eredmenyt.

Tapatalkkal küldve az én GT-I9295 eszközömről
 
Nekem tetszik, hangulatos akva.:) A növényeken szerintem a kezdeti sokk látszik, majd rendbe jönnek!;)
Milyen talajt használtál? Milyenek a vízparamétereid?
 
Koszonpm szepen remelem igazad lesz. Igazabol csak azert felek mert 1 hetig elt es virult az akvárium. Ahogy attertem a 2 napos vizcserere kezdett bedolni. Varpk es rettegek meg egy kicsit. :) a slag nem a vegleges diszlet, csak elertem a masodik napot. :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9295 eszközömről
 
Sziasztok! Tovább kérdeznék. Lassan alakulnak a növények, de nagyon lassan. Szerintem nem az igazi. Növények egy része nem is jött rendbe, de a 9o% rendben. Azaz érdekes hogy a moha eddig gyönyörű volt és most megaz nem a legszebb. Leírnám a tényeket hátha úgy átláthatóbb. Co2 még beállítás alatt, és az a héten ki is ugrott 5o körüli érték az nagyon magas. Halak be adták volna a kulcsot. Növénynek lehet gondja a sok co2 ből? Táp 12o literhez 6ml makro, mikro, easy carbo. Állítólag ennek elégnek kellene lennie, de a vas o,o2 , magnézium 1mg aminke előírás szerint 5-1o között kellene lennie. Gondolom ezek a növekedést lassítják. Viszont kálium foszfát rendben. nitrát 5 mg. Ami még furcsa hogy a házunkban vízlágyító működik, de gyanus. KH érték lett gyanus, mert a kijövő víz 16KH Szerintem ez egy gyantás vízlágyítóból magas. Esetleg valaki használ ilyet? Egyszer kint volt a szervíz és azt mondták rendben van a készülék. Akkor még nem volt tesztere így nem tudtam rámérni. Ami még furcsa és itt a növények fejlődésére is gondolok, hogy a silikat tartalma 6 , ami bitang magas. ez már a csapvíznél is. Használok vízcserénél sachem vízelőkészítőt, de a silikat tartalom az akváriumban is 6 os értéken van. Ha valakinek van valami ötlete, tanácsa azt szívesen fogadom.

Köszönettel: Norbert

Tapatalkkal küldve az én SM-T800 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére