• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 140l - firstscape

DomiBe

Kertész tanonc
Sziasztok!

Ez a hobbi számomra elég friss még tavaly kezdődött ez az őrület. Ajandékba...,kölcsön kaptam egy 54 literes használt szettes akváriumot, mint teljesen kezdő azt hittem akkor majd alkotok de elbuktam mert a növények nem igazán kedvelték azt a közeget. Valamiért nem is csodálom :D 15W T8, belső szűrő(szivaccsal), meg sima kavicsos ajzat, tehát nulla. Aztán jött az ötlet, hogy akkor nulláról csináljak egy akváriumot high teches kivitelben meg nagyobb löttyben. Na akkor jöjjön a lényeg!

Technikai adatok:

Uveg:
80x42x42 (front opti white)

Vilagitas:
Odyssea Quad 4x39 W T5 lámpa függesztve

Szures:
Eheim 2075+ uveg ki es befolyok

Toltet:
1L substart pro, 2L Seachem Matrix, 1l BioMech meg alatta kevéske MechPro 100ml Seachem Purigen, perlon vatta es a gyari szivacs

Szekreny:
Ada stílusban legyártott bútor 85 cm magas

Talaj:
táptalajnak ment Tropica, általánosnak ADA Amazonia

Dekor
: Láva kő, Red Moor fa

Tap:
Green Aqua Micro, Macro

CO2:
nagynyomású 5 kg palack diffivel beoldva


Be van már állítva a helyére, most a héten a spacel játszottam kisebb nagyobb sikerrel. Mostani állapotot feltöltöm, várom a véleményeteket!!!! ;)

24564354480_c51acc75dc_z.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem nagyon keszekuszának tűnik, minden vonal mindenfelé mutat. De még nem értek hozzá, majd a többiek megmondják a tutit ;)
 
Van táptalaj is? mert akkor nekem kevésnek tűnik elől az általános talaj, de majd a többiek megmondják a tutit ;)
 
Van igen tropica táptalaj, elvan húzva az üveg szélétől. Igazából dzsungel szerűnek készül :)
 
4-5 centit szoktak ajánlani a táptalaj fölé, de lehet a kép is csalóka. Amúgy szerintem is jó, a bal oldali elülső fa, olyan mint egy sárkány.
 
Szia!
Én a jobb oldali ágat fektetném hogy átnyúljon balra.
Mutatnál róla egy felülnézetest? ;)
 
Szerintem is rendben van. Persze sokat számít a hardscape, de szvsz a dzsungel szépségét majd inkább az adja, ahogy a növényekkel játszol. Persze nem vagyok tisztában a pontos elképzeléseiddel. A fronton meg tényleg olyan, mint ha kevés lenne az általános takaró... Én már szívtam meg táptalaj beoldódástól. :dead:
 
Nem tudom..... valahogy az első benyomásom az volt a scape-ről, hogy a kövek természetellenesen hatnak és valahogy nem adják meg a mélységet! Emellett szinte csak úgy néz ki, mintha csak statikusan a dombok megfogásában játszana szerepet és ez zavarólag hat! Persze tudom én, hogy nehéz kialakítani jó scapet, de valahogy furán hat rám- lehet, hogy a növényekkel lehet változtatni a képen, de az aljzattal is lehetne játszanod, talán lehetne a fronton kissé vékonyabb....

Bocsi, ha őszinte voltam, de az építőszándékú kritika vitte előrébb az embereket mindig!:)
 
Nem probléma, nyugodtan jöhetnek a gondoltatok :) Szerintem 5 cm körül kell lennie, az alá nem szeretnék lemenni, mert ugye baj lehet ha feljön a táptalaj
 
Sokat gondolkodtam milyen is legyen, aztán a greenaquaban rájöttem hogy nekem a dzsungel jön be leginkább. Ott volt egy elég tetszetős akvárium(nem mintha az összes nem az volna :D ) és valami hasonló az elképzelés. MIindjárt lövök be róla képet. Kecskeméti vagyok és nem sűrűn tudok felnézni. Amikor ott voltam kiválogattam egy két ágat ami tetszik, de ugye nehéz volt választani mert ott nem igazan láttam át, meg mással voltam Ő meg nem igazán élvezte a tökölést. Elhiszem hogy kopasz igy a scape, de ugye ez egy dzsungeles kivitel lesz es ha oda képzelem a növényeket akkor szerintem teljesen más pofája lesz.
 

Attachments

  • 17544004324_89c0f1cb0c_o.jpg
    17544004324_89c0f1cb0c_o.jpg
    135 KB · Megtekintések: 0
szerintem az a lényeg hogy neked tetszen,ez a legfontosabb te fogsz minden nap gyönyörködni benne,azért az öreg szakik véleményét érdemes megfogadni sok későbbi bosszúságtól megkíméled magad,sok sikert.
 
Én szerintem ebből a scapeből hasonlót kilehet hozni nem? :)



Akkor a fenti képek:
https://flic.kr/p/D12Gqf
https://flic.kr/p/D12ThL


Volt még egy másik ötlet is hogy a bal oldalt egy hegyes, dombos résznek megcsinálom es ezt a vastagabb ágat beleépiteni mintha belenőtt volna :)
Képen csak terv nincs befejezve :)
https://flic.kr/p/DPieTF
Jó úton haladsz. Szerintem a kövekkel kicsit jobban játszhatnál, nekem túl egyformának tűnnek. Lehetne a két dombot aszimmetrikusabbra csinálni, pl. az egyiket magasabbra emelni, jobban elnyújtani. A dekornál mindenhol hagyj körben annyi helyet, hogy hozzá tudj férni takarításkor. Ha stemeket is akarsz, akkor a jobb oldali red moort szerintem hozd előrébb kicsit.
 
Viszont amikor fekszik a vastagabb ág akkor nem igazán tudom megcsinálni dzsungelosra nem?
--------

Esetleg valakinek ötlet máshogy forgatni, rakosgatni a fákat, köveket? A jobb oldali redmoor 3 db van összerakva nem tudom mennyire látszik a képen :)
 
Viszont amikor fekszik a vastagabb ág akkor nem igazán tudom megcsinálni dzsungelosra nem?
--------

Esetleg valakinek ötlet máshogy forgatni, rakosgatni a fákat, köveket? A jobb oldali redmoor 3 db van összerakva nem tudom mennyire látszik a képen :)
Ha mindenképp erre vágysz: Én a fákat így hagynám, sztem tök jó. A bal oldalon a kövezés telitalálat, hozzá ne nyúlj. Nekem elsőre nagyon bejön. A jobb oldalival lehetne kezdeni valamit, kicsit mesterséges. Lehet, h elegendő lenne a talajt a kövek szintjéig felemelni, de ha a növények benövik, így is ok.
Na, most jól megkaptad.:)
 
Esetleg valakinek ötlet máshogy forgatni, rakosgatni a fákat, köveket? A jobb oldali redmoor 3 db van összerakva nem tudom mennyire látszik a képen :)

Üdv! a jobb oldali háromból át kéne tenni egyet a bal oldalra szerintem, és kicsit sok a függőleges.
mondjuk a bal oldali csikóhalat hagynám így (bal oldali hosszú úszó nélkül) :)
 
Sziasztok! Régen írtam, azóta történt egy két dolog :) Megvolt a növényesítés leírom mik is mentek bele, meg képet is töltök fel!

Növények:
Microsorum pteropus 'Trident'
Microsorum pteropus Narrow
Eleocharis parvula mini
Anubias 'petite'
Anubias nana
Myriophyllum Tuberculatum
Myriophyllum matogrossense
Bolbitis Heudelotii
Cryptocoryne Beckettii Petchii
Echinodorus tenellus

Első heti kép: 25291778292_dd8840a450_k.jpg

Izgalmas volt az ültetés, kellet hozzá bőven türelem :D Néha azért volt egy kis nyögés, káromkodás, de azért ugy ahogy sikerült összehozni amilyenre szerettem volna, persze az ős dzsungeltől messze van de hát van ideje nőni. Megvolt a növényesítés, a víz kapott egy kis Easylife baktérium indítot. A co2 1/s bubi szamra állítottam, mondjuk azt nemtudom jól mérem e,de raktam a diffibe vizet és ott számolom (ga közepes diffi) A co2 a világitas előtt elindul 2 orával és zárás előtt 2 orával lekapcsol. 4-4 ml Green Aqua Micro macrot nyomok bele. A világítás 4x39w es 13:00-20:30ig világit 7,5 orát. A növényesítés óta eltelt már 10 nap az első héten napi cseréltem 30 liter vizet(1-2 nap kimaradt....), aztán most a második héten 2 naponta tervezem, de viszont ma észrevettem hogy a front üvegen megjelent egy kis alga. Esetleg egy kis segítség, hogy mi lehet a gond? :) Bocsi hogy egy kicsit összevissza irtam le, de nehezen akar összeállni mit is kéne hogy leírjak.

Aztán az algáról kép(elég nehéz volt lefényképezni):

25383928476_7ff82b719e_k.jpg

24779499894_cdbcb44f7a_k.jpg

Én Zöld szakállalgára tippelek.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére