• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 16,5L LowTech nano lächtö

toldy

Kertész tanonc
Sziasztok

Anno már egyszer próbálkoztam egy nano akival, a technika akkor szerintem komolyabb volt, azonban időm jóval kevesebb, sajnos többször előfordult, hogy több hétre elkellet utaznom így nem nagyon tudtam foglalkozni az akvarisztikával, így akkor sajna befejeztem a dédelgetést.

Nemrégiben azonban kissé több utána járással, a tegnapi Black Fridayes lökettel ( köszönet a GAnak(y)) , több szabadidővel, de jóval kisebb tőkével ismét belevágtam a témába.

Az akvárium maga maradt a régi, valamint egy két dolog szintén a korábbi setupból van, de technika, növényzet teljesen más lett.

És akkor az adtok;
  • Akvárium; maradt a régi, sz30*m22*m25 cm, br, 16,5L
  • Talaj;az is a korábbról megmaradt ADA Amazónia általános növény talaj, minden egyéb nélkül
  • Világítás; ezúttal egy megjavított Ferplast 6w ledlámpa (napi 10 óra világítás) ami szerintem jelenleg a leggyengébb láncszem, adok neki egy hónapot utána nekiállok egy DIY armatúra elkészítésének
  • Fűtés; jelenleg egy 15w Aquael fűtőtest manuális szabályozással ( bedug-kihúzo_O ) bár jelenlegi szobai körülmények közt stabilan tartja a 25-26 fokot
  • Szűrés; most éppen egy Wave Niagara 190, amivel kicsit bizonytalan voltam, de egyelőre csendben teszi a dolgát, azonban a szűrést kicsit variáltam benne. Mechanikus szűrésnek maradt a gyári szivacs, kicsit megfaragva, utána bekerült egy kis Sera Siporax majd zárásnak jelenleg a gyári aktívszenes perlon.
22876267820_d1c3b9ab1e_b.jpgWP_20151121_09_06_36_Pro by Attila Toldi, on Flickr​
  • Dekoráció; maradtak a régi Mangrove gyökerek, azonban kövek nélkül
  • Növényzet;
    1. Dennerle Eleocharis Parvula mini 'pusilla'
    2. Tropica Taxiphyllum sp. 'spiky' moha
    3. Dennerle Hygrophila Corymbosa kompakt
    4. GA Cryptocoryne Petchii Pink
    5. Ajándék Anubias féle
  • Lakók; jelenleg nincsenek a terv
    1. pár garnála haveromtól ( fajtát még nem tudom)
    2. 2 db Otocinclus
    3. 5 db Galaxy razbóra
  • Tápozás; legalább egy hétig napi 50% vízcsere
    1. Dennerle PlantElixir naponta 3ml
    2. EasyCarbo napi 1ml
    3. Tropica System60 CO2 napi 60ml
    4. Sera bio nitrivec 3ml ( főleg a szűrőbe)
    5. Sera Florena 3ml
Az aki tegnap indult, 2015.11.20.

Az elképzelés,
23145970276_b1cd9c336c_b.jpgWP_20151120_09_54_18_Pro by Attila Toldi, on Flickr

A kezdetek,
23145971546_97b94af673_b.jpgWP_20151120_11_25_32_Pro by Attila Toldi, on Flickr
23145972876_bed73e05c7_b.jpgWP_20151120_12_40_26_Pro by Attila Toldi, on Flickr

A mai nap, az első vízcsere után,
22543556574_0c557d278b_b.jpgWP_20151121_11_08_36_Pro by Attila Toldi, on Flickr
 
Nos kezd alakulni, mintha kezdene szép lassan összeállni. Viszont olvasok sok mindent és időnként a fejemben mintha bizonyos dolgok kavarodnának, ebben kérnék egy kis segítséget hogy a leírtak alapján életképes e a napi rutin.
Jelenleg ma 4. napos az aki pénteken lesz egy hetes.
Napi 50% vízcsere, előző nap kienged ( 7-8l) , kicsit pihen majd másnap mehet hozzá 2ml sera aquatan, és egy nagyon kevés 1ml sera nitrivec
A vízcserekor további 2 ml nitrivec ( 1 az akiba 1 a szűrőbe), valamint 3ml sera florena, 3ml dennerle plantelixir, 1 ml easycarbo és 60ml co2 a harangba.​

Kezdetekben a víz kissé opálos volt és a felszínen nem kevés scum volt, de mostanra szépen letisztult. Ellenben ahogyan cseréltem a vízet olyan csúszósnak éreztem?
A világítást érzem a leggyengébnek ezért tegnap óta erős váltással napi 10 világítok ( 10 am-20 pm),a víz sikerül 20-26 fokon tartani. a szűrőben meg mintha kezdene élet lenni.

22611456643_347f7815a5_b.jpg6tag_231115-103406 by Attila Toldi, on Flickr
 
jelenleg egy 15w Aquael fűtőtest manuális szabályozással ( bedug-kihúzo_O )
Nem lehet, hogy van benne termosztát? Ha fűteni kell ehhez akkor bekapcsol, de ha nem, akkor kikapcsol. Illetve hát lehet, hogy tévedek, de az ugyanilyen formájú/méretű haqos thermo-sprite (15w) fűtő az így működik (25fokra van kalibrálva), lehet, hogy a Tiéd is és akkor nem kell kihúzni-bedugni. Leírásban nem volt ilyesmiről szó esetleg?
 
Nem lehet, hogy van benne termosztát? Ha fűteni kell ehhez akkor bekapcsol, de ha nem, akkor kikapcsol. Illetve hát lehet, hogy tévedek, de az ugyanilyen formájú/méretű haqos thermo-sprite (15w) fűtő az így működik (25fokra van kalibrálva), lehet, hogy a Tiéd is és akkor nem kell kihúzni-bedugni. Leírásban nem volt ilyesmiről szó esetleg?

Ezzel most meglőttél, sajna papírok már rég nincsenek hozzá a neten meg csak annyit találtam hogy termosztát nélküli, és egy táblázatot hogy hány liter víznél ez a teljesítmény mekkora delta T okoz ( 20L- 6fok/ 40L - 4fok).
Ellenben a szobám a leghidegebb a lakásban ha máshol 24fok van akkor nálam csak 20 max 21. így ahhoz képest tartja stabilan, szerencsére nem kell húzogatni.
 
Back
Oldal tetejére