• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 21l El Natural - Garnéla Hotel

tinybeany

Nézelődő
Sziasztok!

Ez a legelső topikom itt a fórumon.
A héten találtam rá úgy igazán az akvarisztika ezen ágára, egy youtube videónak hála, majd utána megnéztem még egy pár ilyet, mert nagyon megtetszettek ezek az akváriumok. Az elmúlt napokban sokat informálódtam róla, illetve végigolvastam Diana Walstad könyvét a témában, többször is. A mai nap úgy döntöttem összedobok egy ilyen üveget. Szeretném elindítani ezt a naplót, egyrészt, hogy magamnak dokumentáljam ezt próbát, másrészt szerettem volna megosztani veletek is! :)
A nevét a beletett kő textúrája miatt kapta, engem kicsit a rovar-hotelekre emélkeztet a lyukacsossága miatt, és mivel az akvárium végső leendő lakói red cherryk lesznek, kézenfekvő volt a választás.

Az üveg 28x25x22-es, 21 literes. Világítása egy 2452 lumenes (360 fokban, nem tudom ebből mennyit foghat fel az akvárium, de remélem nem lesz túl sok) 6500K-es Phillips led izzó.
Alul 2.5 centis B-típusú általános virágföld réteg kapott helyet, felette ugyanilyen vastagon kvarchomok és sóder viszonylagos keveréke. A virágföld márkájára nem emlékszem, zacskóban van tartva, de az biztos hogy nincs benne műtrágya. Összetevők közül két fajta/féle tőzeg, szarvasmarhatrágya, meg még pár dolog volt benne.
A víz összkeménysége 8nk, karbonát 6nk. Az arány nem a lehető legjobb, de talán nem is tragikus. Csapvizet higítottam desztillált vízzel, abból ezt lehetett kihozni. pH-t most nem tudok mérni, kell majd vennem tesztet.

Az összkép valami egyszerű akart lenni, afféle tesztnek indítottam ezt az akvát, kísérletezős kedvemben vagyok. Középpontban a két kő, mögöttük gyorsan, magasra növő Vallisneriával, Átokhínárral, és Luswigia palustris (talán?). Az akvárium előterében Eleocharis parvula és Lobelia cardinalis “mini”. A növények elég satnyácskák, tápanyaghiányosak, szóval remélem, hogy erőre kapnak és megindulnak.
 
Utoljára módosított:
Szia! Üdv nálunk! Az E. parvula esetében ne várj csodát. Szerencsés esetben elvegetál, dús gyepet nem fog hozni. Ajánlom @scitek fórumtárs naplóit ebben a virágföldes témában. 🙂
A CO2 hiánya, vagy a fényerő kevéssége miatt?
Kiváncsi vagyok mi lesz vele, remélem azért valamennyire megmarad 😁
 
Back
Oldal tetejére