• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Zotya

Legenda
Üdv a naplómba betérőknek.

06.24-én indított nano akvámat szeretném bemutatni nektek.
A napló címe azt hivatott tükrözni, hogy sajnos minimális az az összeg amit akváriumra tudok fordítani de ebből próbálom kihozni a maximumot. Az idő pedig megmutatja, hogy ennyi pénzért milyen nano van. :)

Lássuk a technikát:

Akva: 22*22*22cm 10l. Sima üveg, átlátszó ragasztással.
Világítás: DIY led. A test alu profilból készült. Van benne 20cm kínai akva felé való led szalag, 2*20cm sima hideg fehér led szalag és kiegészítésnek egy 1.4W Led lámpa. Napi 8 órát megy.
Szűrés: kis kínai belső szűrő, szivacs betéttel.

CO2: Nincsen. Nagy nyomásút nem tudok megengedni magamnak. Élesztőssel kétszer is próbálkoztam nagy akiban de rosszak voltak a tapasztalatok. Instabil volt a működése és ennek köszönhetően volt mindenféle algám. Ezt a nano-t nem szeretném ennek kitenni tudatosan így kimarad a CO2.

Talaj: JBL Manado

Dekor: Vasfa

Lakók:
2db Csoki Sakura
1db Helena

Növények:
Hydrocotyle Verticillata
Taxiphyllum sp. Spiky
Limnophila sessiliflora
Cryptocoryne willisii
Hygrophila difformis
Hygrophila Polysperma
Hemianthus Micranthemoides
Anubias

Tápok:
Tetra PlantaMin 5ml hetente
Neptun növény tápsó 5csepp/nap

Indítás óta történt dolgok: Egy hét elteltével már felezni kellett a Limnophila sessiliflora-t és a nyesedékkel tudtam tovább bokrosítani a hátsó oldalt. Az Anubias egyik nagy levele sajnos megsínylette a költözést. Rossz tárolás miatt az egyik levele elkezdett barnulni illetve szétmállni. Menet közben már az akiban elkezdett hozni egy új levelet akkor gondoltam úgy, hogy a rossz színben lévő levelet levágom ne küszködjön vele tovább. Egy 50%-os víz csere volt már aztán indult vele együtt a tápozás is. Nem csinálok benne hetente vízcserét mert a melegben majd egy liter víz elpárolog amit minden nap után töltök pihentetett vízzel. Szerintem kéthetente lesz vízcsere.
A kis kínai szűrő jól teszi a dolgát. A kimenő ágát így is folytani kellett mert akkora áramlást csinált, hogy a garnikat csapkodta az üveghez. Egy átlátszó kupakot raktam rá. Így is mozog a víz mindenhol az akiban tehát nincsen gond vele. Eddíg úgy fest, hogy az algák elkerültek remélem így is marad.

Akkor jöjjenek a képek. (Sajnos csakntelefonos képekkel tudok szolgálni). Az első képen az indítás napján készült kép, a második pedig a jelen pillanat.

Itt szeretnék még köszönetet mondani pár embernek a segítségért. :)

A talajért, növényekért: @gregfilth-nek.
Az akváért, növényekért, lakókért: @Fabian-nak.
A növények beazonosításáért: @ilk.balazs-nak.

Köszönöm, hogy benéztél. Jöhet hideg meleg. :)

(Szeretnék látni az akiban valamilyen vöröses növényt. Szerintetek milyen növény lenne az ami megtartható ilyen technika mellett?)


61688699a3a87e6b5b4e901a6a4b50cf.jpgd290256aa38fc9b453a4bb24d511afba.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
(Szeretnék látni az akiban valamilyen vöröses növényt. Szerintetek milyen növény lenne az ami megtartható ilyen technika mellett?)
Talán a http://www.greenaqua.hu/hu/alternanthera-reineckii-mini.html -t is megpróbálhatod, hátha sikerül, bár szereti a fényt. Persze ez igaz minden vörös növényre. Ha ez nem megy, és megfelel a rózsaszín, akkor adhatsz egy esélyt a http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-cryptocoryne-spec-flamingo-in-vitro.html -nak. Nálam nagyon szép volt.
 
Üdv. Tetszik ez az összeállítás.A co2-vel nekem is ilyen tapasztalataim voltak a nagy akváriumban. Akarok én is egy nanot indítani,de én inkább gyűjtögetek és részletekben veszem meg. Garnikat akarok majd én is tartani. Úgy tudom a vörös levelű növényeknek nagy a fényigényük. Ezért nincs nekem sem.
 
Nagyon jó fej kis aki. Van 2 db 100 literes aki az irodánkban én kezelgetem vannak benne vörös növények 30 wattnyi fénnyel gyönyörűen megmarad a színük. Reinickii mini szerintem nem lesz szép ilyen körülmények között de ami nekünk van az bírná.A nevét nem tudom de kivallatom és elküldöm neked a nevét. Viszont gyakran kell nyírni mert nagyon intenzíven növöget.
 
Nagyon jó fej kis aki. Van 2 db 100 literes aki az irodánkban én kezelgetem vannak benne vörös növények 30 wattnyi fénnyel gyönyörűen megmarad a színük. Reinickii mini szerintem nem lesz szép ilyen körülmények között de ami nekünk van az bírná.A nevét nem tudom de kivallatom és elküldöm neked a nevét. Viszont gyakran kell nyírni mert nagyon intenzíven növöget.
Okés. Várom akkor a nevét hátha sikerül kiderítened. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Egy kis UP.
Ma volt 50% vízcsere. Megkapta a heti tápot, illetve szivacs tisztítás óvatosan.
Növényeket kicsit rendezgettem, ültettem plusszba ahol üresnek gondoltam illetve @Greg Filth-nek köszönhetően került bele egy kevés monosolenium tenerum is. Képet este rakok a végeredményről. [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
UP.
Lassan ismét lehet nyesni a növényeket. :) úgy fest tetszik nekik a közeg.
Az Anubias levelét úgy fest, hogy hiba volt levágni. Lassan a levé szára kezdett sárgulni ami lassa tovább haladva már elfoja érni a rizmórát is. Ennek nem örülök de meglátjuk mi lesz a vége. Remélem, hogy megfog maradni mivel úgy látom kezd hozni új hajtást is illetve a gyökerei azok nyúlnak rendesen.
Sajnos a szűrőt is túl jól sikerült lefolytani olyannyira, hogy meghalt. Szerencsére kettő volt belőle így gyors csere megmentett. A folytáson is alakítottam motor kímélőbbre.
Egyenlőre ennyi.


Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
UP!
29 naposan így fest. :)
A növények cseperednek szépen és bubiznak is. :)3c4dee396079604836f78bc2c919859c.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
UP!
Ma meg volt az 50% vízcsere, alga kaparás az oldalsó üvegről. Megkapta az 5ml PlantaMin-t.
A nagy akiban vegetáló Valisneria tövet beraktam ide hátha itt össze szedi magát. :)
Viszont ami aggaszt az az, hogy nem találom egyik csoki sakurát sem :(

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
UP.
A héten ismét megvolt a vízcsere ami most 70% volt. Leszívás előtt komoly igény volt fogkefe alkalmazására. Van barna pont alga sajnos szinte minden üveg felületen kivéve a front üvegen. Ezt nem értem miért van. Mindegy.
Sajnos a LED világítás úgy fest kevéske lesz így ideiglenesen beteszek felé egy kompakt izzót aztán kiderül azzal jobban járok-e.
A vízcsere alkalmával betelepítettem 5db RC-t. Amint megvolt a betelepítés jött a meglepetés. A moha közzül előtört a már régen eltüntnek hitt Csoki sakura és mint "régi lakója" az akvának üdvözölte egyessével az új lakókat. Így lesz bizony össze keveredés. [emoji1]
Most már mindegy ez így marad. [emoji1]
Szerintem fog változni a kinézete is az akvának jelen állapotában most nem tetszik annyira. Nem ezt szeretném látni úgyhogy böngészem erősen a netet inspirációért. Kettőt már találtam ami tetszetős. [emoji4]
Növények bubiznak rendesen, fejlődnek is szépen. Világítás 8óra, neptun növénytápsó napi 5csepp maradt, plantamin pedig vízcsere után 5ml/hét. Képet most nem hozok mert semmi látványos dolog nincs.

Köszi, hogy benéztél[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szuper ahogy kezeled a kis nanot :) tetszik nagyon. Én restellem magam de ez az én bajom :) Viszont akkor pótoljunk, s ha megfelekla kkor adok pár red sakurát vagy RC-t meglátjuk mi lesz belőle :) A csokik szerintem kiugráltak tehát a száraz maradványokat nézegesd az akvárium körül, biztos ott lesznek.
 
Szuper ahogy kezeled a kis nanot :) tetszik nagyon. Én restellem magam de ez az én bajom :) Viszont akkor pótoljunk, s ha megfelekla kkor adok pár red sakurát vagy RC-t meglátjuk mi lesz belőle :) A csokik szerintem kiugráltak tehát a száraz maradványokat nézegesd az akvárium körül, biztos ott lesznek.
Az egyik ugye főnököm hibájából távozott. A második pedig kiugrott őt meg is találtam az akva mellett kiszáradva. A harmadik meg mint egy túlélő hős meg is van. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sikerült ma jó áron beszereznem ezt a szép red moort. Vagyis nekem nagyon megtetszett. Ha kiforrja magát és időm is engedi hamarosan akkor átépítés következik. [emoji3] d504b838934e00ccb21406b8b2bdcd7e.jpg
Bocsi a telós képért!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
A heti takarítás illetve a vízcsere kimaradt a héten. A multheti nagy növény tépázás után nyírni sem kell illetve újabb verzió szűrés került be. Egész pontosan a kis kínai szűrő motorját ráaplikáltam egy szivacs szűrőre. Így nagyobb lett a szűrő felület. Heti tápozás nem maradt el.
Az új lakók megszokták a helyüket ma már mindenki az üvegen lévő algát takarította. [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ma délutánra már 24órája ázott a gyökér egy vödörben. Fogalmam sem volt addíg róla, hogy mi az a "színezi a vizet" amíg ma bele nem néztem a vedérbe. [emoji2] áldom az eszem, hogy vedérbe kezdtem meg az áztatását és nem az akiban[emoji2]
Szóval ma teljes vízcsere rajta és addíg fog ázni míg nem lesz rajta tiszta a víz. Aztán jöhet az aki átépítés. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Több mint 48órája ázik fa. Ma már annyira nem festette a vizet. Kizárt, hogy ilyen hamar kiadja a színt magából. Viszont annyi, hogy első felengedéskor már lesüllyedt és lent is maradt.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére