• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 250l , 3. generáció

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Új projekt.Mellékelek egy elképzelést,hogy kb mit szeretnék.
Alul a fehér résznél Dennerle durva kavics lesz.Épp megegyezik a színe a kőével. https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-plantahunter-rio-xingu-mix-2-22-mm-5-kg.html
Valamint lesz szürke homok,apró kavics.Ennek a keveréke,,megszórva kaviccsal.
A kialakítás , elképzelés valamiféle patakmederre hajaz,ahol a kövek között csordogál a víz.
A fák , amik a köveken fekszenek,ott sakkal jobban ki akarom majd dolgozni,kis vékony ágakkal.Felül nem igen terveszek többet.Bal középen a követ , ami kicsit kiáll,feljebb szeretném majd húzni.
Kérdéseket szívesen veszek.
IMG_6898b.jpg IMG_6898 – helyreállítvab.jpg
 

Attachments

  • IMG_6898 – helyreállítvab.jpg
    IMG_6898 – helyreállítvab.jpg
    292.9 KB · Megtekintések: 0
Jó sok követ belepakoltál! Mögöttük/alattuk általános talaj van? Milyen fákat, köveket használsz?

A kő saját gyűjtés a Mecsekből.Mecseki töredezett gránit(?).A kövek mögött , alatt van néhány hungarocell darab és támasztékként másmilyen kő is.
A régi akiból az Amazoniát átmostam.Háromnegyedig fel van ezzel töltve hátul.Erre került JBL Aquabasis,utána újra az átmosott ADA talaj.
A tetejére fogok rakni még friss talajt is.Innen , onnan maradt még régebbről,ezeket fogom felhasználni.
A fák felül a markáns darabok red moor fák,a vékonyabbak pedig platán fák.
A kő tényleg sok.Nem mértem,de egy jó nagy talicskányi biztosan van.
 
A kő saját gyűjtés a Mecsekből.Mecseki töredezett gránit(?).A kövek mögött , alatt van néhány hungarocell darab és támasztékként másmilyen kő is.
A régi akiból az Amazoniát átmostam.Háromnegyedig fel van ezzel töltve hátul.Erre került JBL Aquabasis,utána újra az átmosott ADA talaj.
A tetejére fogok rakni még friss talajt is.Innen , onnan maradt még régebbről,ezeket fogom felhasználni.
A fák felül a markáns darabok red moor fák,a vékonyabbak pedig platán fák.
A kő tényleg sok.Nem mértem,de egy jó nagy talicskányi biztosan van.
Mar azt hittem nem is kezdesz uj projektbe...(y)
Ez mot egy uj akvarium vagy egy regit rendezel be a ujra?
Mi a helyzet a paludariummal? Regen posztoltal rola...
 
Mar azt hittem nem is kezdesz uj projektbe...(y)
Ez mot egy uj akvarium vagy egy regit rendezel be a ujra?
Mi a helyzet a paludariummal? Regen posztoltal rola...
Ez lesz a 3. berendezés ebben az akvában.Évente azért mindig átrendezem.Most jutott rá idő.Szétszedve vagy 3 hete áll.Az új scape
is benne van már vagy 2 hete.
Csináltam egy merülési tesztet,nehogy a növényesített akiban felússzanak a hungarocelek. Úgy néz ki minden rendben.
Kicsit a talaj is helyezkedett,a kövek közé befolyt.
A palu szépen zöldül. :)
 
Szia Mária!

Reméljük jól vagy!
Örülünk hogy újra nyilvános építésbe kezdesz!
Víz alatt milyen színűek a sziklák (a képen barnás árnyalatuk van, vagy ez csak a fotó szerkesztéstől lett ilyen)?
Van még a sziklákból pár kisebb darab, mert az előtérbe elszórva a kavicsok között jól mutatna.
Emers mohásítást csinálsz?

Szurkolunk hogy jól sikerüljön!

AmegA
 
Kösz Atti , jól vagyok!
A szilák barnás árnyalatúak.Tök jó meleg színe van így az akvának.
Most lettem kész az ültetéssel.Nagyon jól áll neki,hogy elől a Dennnerle szabálytalan lapos kavicsai vannak.
Majd lesz kép is,lehet ma csinálok majd.Az egyik szűrőt már beüzemeltem.
A co2 a reaktorral mára vagy holnapra marad.A reaktorral a szűrőt nehéz elindítani ,ezért hagytam másodiknak.
A mohákat ragasztottam,néhol a HC-t is.Van elég sok Anubias nana,ezek is néhol ragasztva vannak,de a többség
be van tűzve a rések,fák közé.Majd lesz részletes növénylista is.
 
Az akva kitisztult.Sikerült a reaktort is beüzemelni.
A hátsó üveggel csinálnom kell valamit,olyan ,mintha koszos lenne.Opál fólia van mögötte,de nem teljesen opál,
hanem valamiféle szövetszálak vannak benne.Ettől nem egy színű az egész.Az előző akván is már fent volt,abban sok stem növény
volt,nem látszott annyira.
IMG_7139bb.jpg
 
Az ATI Sunpower 6x39W lámpa nagyon durván világít,a növények is totál bedurrantak tőle.A régi DIY lámpa eladó ,ha valakinek kell.
https://akvakertesz.hu/threads/elado-vilagitas-fenycso-teto-armatura.163/page-62#post-385979
A halak ma kerültek be.Garnéla csak 3 db van.Valami miatt az összes elpusztult ,amíg a kis Eheim hajlított akvában voltak.
El van átkozva az a kis akvárium,ezt is kifutó termékként vettem nálatok Viktor.Már nem az első eset,hogy dögvész pusztít benne.
Amik életben maradtak garnélák,azok nem ebben az akvában voltak,nem etettem őket,szűrés sem volt,mégis életben maradtak.
Véletlenül kerültek a növénytároló üvegbe,mikor szétszedtem az akvát.
Van pár piros növény,kíváncsi vagyok,hogy az ATI lámpa alatt milyen színük lesz.Vasat is kapnak a nyomelemek mellé.
Már most az a pár pirosabb,ami a régi akvából került át.
Ja,és köszi,rendben megjött az adapter.(y)
Így lefotózva jobban látszanak a hibák,és az,hogy hova kellene még ágakat rakni.A középső fa szerintem elbír kis átalakítást,és alul is lehet még
fonni az ágakat.

IMG_7783b.jpg
 
Ja,és az elfelejtettem írni,hogy a régi akvában a fekete neonok leívtak.A vége fele nagy dzsungel volt,vízcsere is ritkult már.
Szerintem a friss , lágy vízre leívhattak.De sajnos csak 2-3 élte túl ,mert nem is vettem észre,és valószínű éhen haltak.
 

Attachments

  • IMG_78922b.jpg
    IMG_78922b.jpg
    305.7 KB · Megtekintések: 0
Amit a fenti fotón láttok világosabb ágak úgy néz ki beválnak,szépen barnulnak.Valamilyen futó növény,lila akác,vagy trombita virág indák ezek.
 
Köszi Viktor!
Sok időt kihyagytam.Akár mi is lesz az eredmény,most úgy érzem,hogy versenyre méltó akváriumot tudtam nevezni.
 
Back
Oldal tetejére