• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

A féregirtás sikeresnek mondható. Viszont sokkal több döglött planária van az akváriumban, mint gondoltam, úgyhogy újraindítom az akváriumot a héten.
 
Nagyon szép ez az akvárium, kár volna szét szedni. Jól mutat az a sok piros nyüzsgés :) A boraras halaid nagyon szépek. Nekem még sose volt planáriám szerencsére. Nem értek hozzá,de a helena nem eszi ezeket?
Más kérdésem is lenne: csap vízet használsz? És az milyen keménységű?
 
Az a sanda gyanúm,hogy a Helena csigákat a planáriák csinálták ki.
Itt Ada Amazonia talaj van,bár régi,tavaly júliusban indítottam az akváriumot, mindig csapvízet használtam. Másik akváriumban,ahol Manado volt,lágyítani kellett a vizet, ott valamiért 25 nk-t mértem régebben.
 
Ezt március 30-án mértem

Méregettem
Csapvíz:
Ph 7,5
Gh 12
Kh 11

Nagy akvárium:
Ph 7
Gh 5
Kh 4

Vízcsere 2/3 ro 1/3 csapvíz,de van amikor felében cseréltem.

A garnélás ahol Ada Amazonia talaj van, csapvizet használok vízcserekor:
Ph 7,5
Gh 6
Kh 5
 
Így nézett ki miután leszedtem az úszónyövényeket. A víznek a féregirtótól van ilyen színe.
DSC_1654.jpg

Ennyi döglött planária volt a végére.
DSC_1644.jpg
 
Az aljzat Manaball és kavics. A dragon köveket kifőztem. Nitrivec-et adagoltam a vízhez, feltöltésnél a víz 2/3-át a nagy akváriumból vettem ki.
Kiválogattam a vadas garnélákat, a halak egyelőre egy másik, bejáratott akváriumba kerültek.
 
Az aljzat Manaball és kavics. A dragon köveket kifőztem. Nitrivec-et adagoltam a vízhez, feltöltésnél a víz 2/3-át a nagy akváriumból vettem ki.
Kiválogattam a vadas garnélákat, a halak egyelőre egy másik, bejáratott akváriumba kerültek.
Manaballal mi a tapasztalatod?
 
Az aljzat Manaball és kavics. A dragon köveket kifőztem. Nitrivec-et adagoltam a vízhez, feltöltésnél a víz 2/3-át a nagy akváriumból vettem ki.
Kiválogattam a vadas garnélákat, a halak egyelőre egy másik, bejáratott akváriumba kerültek.

Szia, a kavics olyan mint a Dennerle dekorkavics.
Ez: http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-plantahunter-yukon-5-10-mm-5-kg.html

a greenakván nem tűnt ilyen mutatósnak, de nálad egész jól néz ki, ha ugyanez ....

A Manaball micsoda?
 
Kocka (négyzet alapterületű [emoji41]) akváriumot nehezebb jól szűrni?
Berendezni egyszerűbb?
A szűrést ugyanúgy ki kell tapasztalni,melyik a jobb mint bármelyik akváriumnál.Sok függ a berendezéstől,sziklák,fák. Nálam az esőztető vált be,úgy,hogy a lyukakat nagyobbra fúrtam.

Berendezés-->kreativitás.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére