• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 360 literes All Inclusive

Aquatamas

Kertész szaki
Kezdem egy rövid bemutatkozással:

A történetem úgymond tipikus. Gyerekkoromban volt pár évig akváriumom ami pici volt, kevés fénnyel, kevés szűréssel és csak a legszívósabb halak maradtak meg benne. De megízleltem az akvarisztika világát és megtetszett.
Aztán eltelt 20 év akvárium nélkül. 3 éve vettem egy 360 literest bútorral. Ez 2 évig malawi tavi sügéresként üzemelt. Szépek voltak, nagyon szerettük őket. A nappali dísze volt. Csakhogy nagyon agresszívek voltak, kb. egy tucat hal pusztult el a miatt, hogy a halálba hajszolták egymást. És közben rá is találtam erre az oldalra és az akvarisztika ezen ágára, úgyhogy jött a váltás :). Pár hónap olvasgatás, tanulás, és feleség győzködés után vágtam bele a az új kalandba.
Az akvárium fel lett készítve az új kihívásokra, így most a következő felszereltséggel bír:

-360 literes térfogat
- külső 25 literes térfogatú fém szűrőház 2700l/h pumpával (DIY topikban posztolva)
- 3*30w COB led (6500k DIY) + 4*28w T5 neon világítás
- Nagynyomású CO2 5 kilós palackkal
- Növényes talaj (manado+valami?)
- Tápozás még alakulóban. Megy a Green Aqua-s Micro+ házi macro táp

Ez az akvárium tapasztalat szerzési célból épült!! Nem akar versenyezni az itt bemutatott sok-sok szép akváriummal. A növények elhelyezése is többnyire véletlenszerűen alakult, ahol hely volt oda ment. Úgyhogy ennek tudatában nézzétek.

Kb 12 féle növényt raktam bele, hogy lássam melyik hogy bírja a körülményeket. Már látszik, hogy van amelyik jobban, van amelyik kevésbé. A tápozást is be kell még állítani a fény és a CO2 szinthez, ez is alakulóban van.
Halacskák 6 fajból összesen kb. 30-an vannak, ők nagyon jól érzik magukat. Garnélák közül low grade RC állomány van, kb 15-en vannak és már van kicsi is ami itt született, szóval ez biztató.
Vettem pár Amanót is, úgy látszik ők is jól érzik magukat, úgyhogy létszámuk emelése a tervek között szerepel :).

Volt pár "baleset" is. A szűrő szívócsonkjáról leesett a védőháló, és beszívott jópár állatkát. Volt egy csigainvázió is, de a gyorsan betelepített 10 darab Helena csiga szép munkát végzett, az aljzat tele van üres csigaházzal.

Tanácsot, véleményt szívesen veszem, ne tartsátok magatokban ami kikívánkozik .

És akkor a képek:

DSC_0110 by tamasbenedikti, on Flickr

DSC_0112 by tamasbenedikti, on Flickr

DSC_0114 by tamasbenedikti, on Flickr

DSC_0106 by tamasbenedikti, on Flickr
 
Üdv a "fertőzöttek" között!

Ahhoz képest, hogy "csak" tanuló akvárium és találomra kerültek bele a növények, nagyon mutatós lett. Látszik, hogy jól érzik magukat a növények, állatok (persze gondos szemek ellenőrzik);)
Nem semmi vállalkozás ekkora méretben kezdeni a növényezést, de úgy látom nem lesz itt gond!(y) Gratulálok!!!
 
Üdv!
Jól néz ki ez az akva!(y) Ha belegondolok, hogy mit művelne itt mondjuk 6-8 db auratus kb ugyanennyi crabro társaságában...:eek:
A sügerezésről teljesen lemondtatok? Csak azért kérdezem, mert én is sügér irányból tévedtem ide, én viszont ha redukáltam is jelentősen az állományt, valahogy nem tudom abbahagyni a sügérezést.
A fejleményeket majd oszd meg velünk.;)
 
Üdv!
Jól néz ki ez az akva!(y) Ha belegondolok, hogy mit művelne itt mondjuk 6-8 db auratus kb ugyanennyi crabro társaságában...:eek:
A sügerezésről teljesen lemondtatok? Csak azért kérdezem, mert én is sügér irányból tévedtem ide, én viszont ha redukáltam is jelentősen az állományt, valahogy nem tudom abbahagyni a sügérezést.
A fejleményeket majd oszd meg velünk.;)

A sügérekről lemondtunk teljesen. Volt pedig szaporulat is 5 fajból amiket sikerült is felnevelni. De folyamatos harcok dúltak az akváriumban, ha valamelyik halat kiszúrták maguknak, akkor nem csak a fajtársak, de mindenki más is üldözte szó szerint a halálba. Ez persze sokszor hetekig is eltartott, ilyenkor csak tehetetlenül néztük a haláltusát. Mikor a leggyengébbet kinyírták akkor az addigi második leggyengébb vette át a szerepét és a vége mindig ugyanaz volt... Most viszont béke honol az akváriumban, és a növények fel is dobták a látványt azt hiszem.
 
Ismerős, nálam is volt harc rendesen, mire a társításokat rendberaktam.
A növények állandó széttépése után kezdtem el agyalni más vonalban, de csak az idén kezdtem el ezt a műfajt próbálgatni. (2002 óta sügérezek)
Tanganyikás lazacsügérekkel és pár homokival nem volt gond, de a párom mindig kritizálta szegényeket, hogy nem elég színesek...
 
Az akvárium közepén helyet foglaló Echinodorus barthii (azt hiszem legalábbis hogy így hívják) őrült ütemben nő és terjeszkedik. Mikor beraktuk az akváriumba, akkor kb a harmadáig ért az 55 cent magas akváriumnak. Aztán minden levele nagyobb és nagyobb lett. Eleinte örültünk is a szép nagy leveleknek, ahogy lassan elérte a felszínt egy-egy helyen. Aztán lassan kezdte kiszorítani a többieket... A mostani levelei olyan két megtermett férfi kéz méretűek. Már eddig is néztük, hogy ez így biztosan nem lesz jó, mert leárnyékolja a többi növényt. Az utolsó levele gigantikus lett, olyan 80 cm hosszú és a felszínen fekszik betakarva mindent. És ami a legjobb, hogy a közepén nő valami ami nagyon egy virág bimbójára emlékeztet.

De a döntés megszületett, a növénynek mennie kell mert kiszorítja a többit. Úgyhogy ünnepek után megy a keres-kínál rovatba, hátha valakinek megtetszik.

Helyére talán egy gyökér fog kerülni rákötözött mohával.

IMG_7274 by tamasbenedikti, on Flickr
 
Az akvárium közepén helyet foglaló Echinodorus barthii (azt hiszem legalábbis hogy így hívják) őrült ütemben nő és terjeszkedik. Mikor beraktuk az akváriumba, akkor kb a harmadáig ért az 55 cent magas akváriumnak. Aztán minden levele nagyobb és nagyobb lett. Eleinte örültünk is a szép nagy leveleknek, ahogy lassan elérte a felszínt egy-egy helyen. Aztán lassan kezdte kiszorítani a többieket... A mostani levelei olyan két megtermett férfi kéz méretűek. Már eddig is néztük, hogy ez így biztosan nem lesz jó, mert leárnyékolja a többi növényt. Az utolsó levele gigantikus lett, olyan 80 cm hosszú és a felszínen fekszik betakarva mindent. És ami a legjobb, hogy a közepén nő valami ami nagyon egy virág bimbójára emlékeztet.

De a döntés megszületett, a növénynek mennie kell mert kiszorítja a többit. Úgyhogy ünnepek után megy a keres-kínál rovatba, hátha valakinek megtetszik.

Helyére talán egy gyökér fog kerülni rákötözött mohával.

IMG_7274 by tamasbenedikti, on Flickr

Gyönyörű ez a növény és az aki is! Nekem Echinodorus bleheri van, most kétszer akkora leveleket növeszt mint amikor elhoztam a boltból. Igaz Amazonia és Ada táptalaj van alatta...
 
Nagyon szép az akváriumod , gratulálok hozzá! Én még egy kicsit jobban feltölteném, és csinálnék hozzá egy olyan tetőt ami az oldalára is rálóg,(bútorlapot L alakban bemarni) egész a vízszintig, így nem lesz az a vakító világos sáv felül, (ami a szobát is erőteljesen be szokta világítani) és jobban érvényesül a vízalatti világ látványa.
 
Megtörtént a korábban beharangozott változás első lépése. Az Echinodorus barthii kikerült az akváriumból, már egy 660 literes akváriumot díszít. Így sokkal világosabb lett az egész. A helyére egy nagy szőlőtőke fog kerülni, ennek előkészítése folyamatban van. Már a háncs nagy része le lett takarítva, de még lesz munka vele. Az a terv, hogy kötözök rá valamilyen mohát (milyet kellene??).
Az előtérben most 3 fajta növény van, de így olyan szedett-vedettnek tűnik nekem. A bal oldali sűrű növénybokrot egészen hátra akarom telepíteni, hogy ott is legyen előtéri növény. Előtéri növénynek egy fajta növényt tervezek, még nem dőlt el, hogy milyen fajta lesz. A monte carlo tetszik, de félek, hogy a sziámi algaevőim kitépik majd. Tapasztalat ezzel kapcsolatban?

IMG_7281 by tamasbenedikti, on Flickr
 
Sikerült szereznem egy elég termetes szőlőtőkét 50 cm hosszú). 3 nap kéregkapargatás, sterimobozás, és áztatás volt az előkészítése. A témába vágó bejegyzések hosszú hetekig tartó áztatást javasolnak, na én ezt az akváriumban fogom megoldani, ott is tud ázni (remélem nem lesz gond...:confused:). Kötöztem rá mohát, meg 2 törpe anubiast. Amint bekerült az akvába már nem is tűnt olyan nagynak, bár ez inkább az akvárium méretei magyarázzák.
A bal oldalon lévő dzsungelt kiirtottam (vagy 40 tő vallisneria volt), egy részét hátra telepítettem, de a nagyobbik része kikerült az akváriumból. Más növények is át lettek telepítve.
Nagyon tetszik a Micranthemum Monte Carlo, úgyhogy vettem egy zseléset. Kíváncsi vagyok, mit szól az akváriumhoz. Most ez van a bal oldalon az előtérben.

IMG_7297 by tamasbenedikti, on Flickr

IMG_7290 by tamasbenedikti, on Flickr

IMG_7293 by tamasbenedikti, on Flickr

IMG_7294 by tamasbenedikti, on Flickr

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j...=n8gzoW3TuYcrc-qp_2SPSw&bvm=bv.82001339,d.d24
 
Szia! Szép darab ez a szőlőtőke! Az lenne a kérdésem, hogy a sziámi algaevők nem dézsmálják a mohát ?
Nekem is van fára kötözött mohám, és minél előbb szeretnék vmilyen algaevőt beszerezni, de félek hogy a sziámi algaevők megennék az egészet...ezen rágódom
 
Szia! Szép darab ez a szőlőtőke! Az lenne a kérdésem, hogy a sziámi algaevők nem dézsmálják a mohát ?
Nekem is van fára kötözött mohám, és minél előbb szeretnék vmilyen algaevőt beszerezni, de félek hogy a sziámi algaevők megennék az egészet...ezen rágódom

Szia!
Még csak pár órája van bent, de semmi érdeklődést nem mutat iránta. Korábban nem találkoztak egymással :D. Szerintem nem lesz gond.
 
Már majdnem 2 hete bent van a szőlőtőke az akváriumban. Az elején kicsit izgultunk, hogy elszínezi a vizet, vagy hogy kioldódik belőle valami, ami káros lehet a lakókra nézve. Szerencsére semmi ilyen nem történt, minden a legnagyobb rendben. A fából jön ugyan némi fehér anyag, de erre számítottunk, mindenhol azt írják, hogy ez óhatatlanul bekövetkezik. A sziámi algaevők mindenesetre szerelmesek a fába, folyamatosan nyalogatják azt.
Az egyik amano garnéla közben bepetésedett, készült róla egy fotó. Gondolkodom, hogy megpróbálom felnevelni a kikelő kicsiket.
Van némi kékalgám, egy sötétkúra tervbe van véve.

IMG_7395[1] by tamasbenedikti, on Flickr

IMG_7387[1] by tamasbenedikti, on Flickr

IMG_7389[1] by tamasbenedikti, on Flickr

IMG_7374[1] by tamasbenedikti, on Flickr

IMG_7391[1] by tamasbenedikti, on Flickr
 
Szia!
Tetszik az akváriumod, jók a képek. Gari- mami fotó ütős lett.;):)
Anubiasok nem fognak olyan magasban algásodni? Inkább árnyékot kedvel. (Nem kötözködésből írom.)
Üdv
 
Utoljára módosított:
Szia!
Tetszik az akváriumod, jók a képek. Gari- mami fotó ütős lett.;):)
Anubiasok nem fognak olyan magasban algásodni? Inkább árnyékot kedvvel. (Nem kötözködésből írom.)
Üdv

Köszi az észrevételedet, szívesen veszek minden észrevételt. Utólag gondoltam én is rá, hogy sok fényt fog ott kapni. Hétvégén megpróbálom átrakni őket, levágni könnyű lesz, újra felkötözni már bajosabb a víz alatt. A FA kiszedése szóba se jöhet, örülök, hogy egyszer be bírtam rakni :).
 
Már régen írtam ide de most csináltam pár fotót, gondoltam frissítem a topikot. Nagy változások nem történtek az aki életében. Jött pár új növény, néhányat kivágtunk, ami szerintünk nem illett a képbe.
A szőlőtőkéről elmúlt a fehér nyálkás bevonat. A nyálka rátelepedett a fára kötözött mohára is, de az sajnos nem bírta a támadást, így elpusztult, ki kellett dobni.
A red cherryk úgy 2 hónappal ezelőttig szépen szaporodtak. Az utóbbi időben viszont nem látok egyetlen petés nőstényt se. Találtam elpusztult helena csigát is. Szerintem az a baj, hogy éheznek. A bedobott halkaját elkapkodják a halak, egyszerűen mindent felfalnak, az akvárium aljára nem jut semmi. Alga alig van, aminek én örülök, a garnélák nem annyira. Gondoltam rá, hogy éjszaka, sötétben kellene kaját dobni nekik. Tapasztalat ezzel kapcsolatban?

17000777802_ac4542d6d2_h.jpgDSC_0057 by tamasbenedikti, on Flickr

16382098083_63fec089b0_h.jpgDSC_0058 by tamasbenedikti, on Flickr

16382097243_0f3d018bfc_h.jpgDSC_0059 by tamasbenedikti, on Flickr





.
 
Back
Oldal tetejére