• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 40x30x30cm CRS Nano

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Nem akartam naplózni, de miután feltöltöttem az akit úgy gondoltam megosztom veletek. :)
Ez inkább egy régi vágyam, hogy legyen egy külön garnélás nano akim, ami @attibva akváriumával kezdődött februárban novemberben, de most lett belőle valami egy költözés és az az utáni helyhiány miatt, de most a wabik helyére kerül az üveg.
Nem akartam direkt high-technek, de nem is akartam gyenge technikát, így valahol 3/4 úton vagyok a high-tech felé, mert nincs CO2.

ADATOK

Akvárium: 40x30x30cm Optiwhite

Világítás: TMC 500 Twin

Szűrő: Eheim Classic 2213
Szűrőanyag: ADA BioRio 2l
Csövezés: GreenWorks üveg ki-, befolyó cső nano

Táptalaj: ADA Power Sand Special M 1l
Aljzat: ADA Amazonia 2l, ADA Amazonia Powder 3l
Aljzatadalék: Penac W, Penac P, ADA Bacter 100,

Tápozás: ADA Brighty K, ADA Step 1
Egyéb: ADA Green Bacter, ADA Phiton Git, ADA Green Gain, ADA ECA,
Vízcsere: 1170l/napos RO nyomásnövelő pumpával, heti 50% RO vízzel Shalty Shrimp Mineral GH+-szal TDS 120-ra visszasózva

CO2: Nincs

Dekoráció: Red Moor

Növények: Eleocharis minima, Riccardia chamedryfolia, Anubias nangi, Staurogyne repens

Élőlények: CRS SS

Eszközök: Do!Aqua Hajlított Olló S, Do!Aqua csipesz S, Borneo Wild pengés algakaparó, Hanna pH mérő, ADWA TDS mérő.

Akvárium alap volt, mivel itt állt a polcon. :) A szűrőt Eheim Classic lett, mert nem kellett szűrőanyag. BioRio @Tibi ajánlása és a pH stabilizálása miatt lett.
PowerSand Special volt még itthon 1l, ezért azért beleraktam. Amazonia vagy Environment között gondolkodtam, de végül Amazonia lett, Powder pedig a garnélák matatása miatt. :)

A berendezést nem akartam túlspilázni, mert azért a garnikat is szeretném majd látni. Tudtam, hogy RedMoort akarok és egyből meg is találtam az igazit.
Növényekből sem akartam dzsungelt és sok félét sem, a választást fent láthatjátok.

Anubias márkájú növényeket vettem (Eleocharis, Anubias) és azt kell mondjam, hogy ilyen jó zselés növényeket még soha nem használtam. Az Eleocharis Minima folyékony "zselében" volt amit nem is kellett mosogatni és iszonyat gyönyörű volt mindegyik, habár érdekes illata volt.
Az Anubias Nangi még kisebb, mint a Petite és a zseléje ennek pedig kőkemény és fekete volt. A növény benne hibátlan egytől egyik és 4 szép tő volt benne.
Tropica TC növényeket ismerjük, arról nem kell írnom, de a folyékony zselé miatt nálam az Anubias cég nyert. :)

A fára került egy kis Riccardia a nagy tankból pár helyre. Fogalmam sincs a fény milyen erős lesz és, hogy megmaradnak-e egyáltalán.
Egy két ág még kerül bele, de nem merült le.

Feltöltés után TDS 50 volt, pH 6,6.

Kicsit féltem az Eheim Classictól, mert a szobámba került az akvárium, de megint kellemeset csalódtam, mert nem hallom még 20 centi távolságól (közelségből?) sem.
 
Utoljára módosított:
Nálam a hangszint olyan, mint tegnap, pedig akkor nem ment a szűrő. :D
 
No, akkor ezek szerint párhuzamosan adtuk a fejünket CRS-ezésre. :) Én is azt vettem észre,hogy ez az anubias féle Crypto amitt vettem nagyon szép gyökérzettel bír.
Várom,hogy miként alakul a medencéd. (y)
 
No, akkor ezek szerint párhuzamosan adtuk a fejünket CRS-ezésre. :) Én is azt vettem észre,hogy ez az anubias féle Crypto amitt vettem nagyon szép gyökérzettel bír.
Várom,hogy miként alakul a medencéd. (y)

Én is várom, főleg a kis dögöket. :) Bizony, az Anubiasos Anubiasnak hatalmas gyökere volt. Vissza is kellett vágnom.
 
Nekem nagyon bejön a váza!
Kíváncsi vagyok mi lesz CO2 nélkül, mivel nekem is van még egy 50 literes akin, amibe most az új indításával viszont már nem megy co2, de valamit mégis csak kezdeni kellene vele...
 
Tetszetős akvárium! (y)
A 2213 tetejére tenni kell egy kis súlyzót és mindjárt kevésbé fog búgni :D.
Az Anubias nangi-t nekem öröm volt kivenni a zseléből, szinte nem is kellett róla lemosni semmit. Viszont jó nagyra nő (relatív)! Nekem most már hozza az 5 cm-es leveleket 6 cm-es szárakon. Kíváncsi vagyok, hogy nálad mekkora lesz CO2 beoldás nélkül.
 
Tetszetős akvárium! (y)
A 2213 tetejére tenni kell egy kis súlyzót és mindjárt kevésbé fog búgni :D.
Az Anubias nangi-t nekem öröm volt kivenni a zseléből, szinte nem is kellett róla lemosni semmit. Viszont jó nagyra nő (relatív)! Nekem most már hozza az 5 cm-es leveleket 6 cm-es szárakon. Kíváncsi vagyok, hogy nálad mekkora lesz CO2 beoldás nélkül.

Igen, ezt a lifehack-et még Keymker kölcsön 2211-esével csináltam. Most 1 kiló kókuszszén van rajta :D
Remélem nem lesz nagy a nangi, vagy repül. :)
 
Back
Oldal tetejére