• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 500 liter moha

Köszönöm a hozzászólásokat :). Gondosan végigolvastam az összeset. Tudom, hogy akik riogattak és lebeszéltek ők is segítő szándékból tették. Persze jobb a bíztatást olvasni, de legalább felébredtem, hogy bilibe lóg a kezem! Az, hogy a moha mindenhol, kevés fénnyel is megél csalóka kijelentés és a magamfajta kezdőt rendesen félre is vezeti.
Csodálkozva olvasom a GA oldalán: fény igény bármi, hőmérséklet gyakorlatilag bármi, ph gyakorlatilag bármi stb.. és a végén IGÉNY: igényes ??????????
Akkor ez most hogyan van?
Egyébként milyen mohát javasolnátok?
 
Köszönöm a hozzászólásokat :). Gondosan végigolvastam az összeset. Tudom, hogy akik riogattak és lebeszéltek ők is segítő szándékból tették. Persze jobb a bíztatást olvasni, de legalább felébredtem, hogy bilibe lóg a kezem! Az, hogy a moha mindenhol, kevés fénnyel is megél csalóka kijelentés és a magamfajta kezdőt rendesen félre is vezeti.
Csodálkozva olvasom a GA oldalán: fény igény bármi, hőmérséklet gyakorlatilag bármi, ph gyakorlatilag bármi stb.. és a végén IGÉNY: igényes ??????????
Akkor ez most hogyan van?
Egyébként milyen mohát javasolnátok?
Csinald meg a mohazast nem fogsz bele torni. Keves feny elegendo. Igenyes mert foglalkozni kell vele mulmozas tapozas nyiras stb. Karacsony moha, riccardia, flame, lesz meg aki ir hozza. Ezekkel biztosan elindulhatsz.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
nálam kb. minden moha megmarad lowtech-ben kevés fénnyel (riccardia, fissi, xmas, mini weeping, cameroon, forrásmoha). Na jó hozzáteszem hogy riccia-t sikerült megölnöm, de azt úgyis mindenki átoknak tartja :))))
Max egyik sem nő olyan gyorsan mint máshol, ami persze nem mindig hátrány :)
Persze nálam 20-30cm víz van max felette.
Szerintem mindenképp próbáld megvalósítani a mohásat ha ezt szeretnéd. Ha van időd akkor próbálhatod a joghurtos mohásítást, úgy még ipari mennyiség sem kell hozzá, csak tovább tart mire mindent eláraszt a moha ;)
 
nálam kb. minden moha megmarad lowtech-ben kevés fénnyel (riccardia, fissi, xmas, mini weeping, cameroon, forrásmoha). Na jó hozzáteszem hogy riccia-t sikerült megölnöm, de azt úgyis mindenki átoknak tartja :))))
Max egyik sem nő olyan gyorsan mint máshol, ami persze nem mindig hátrány :)
Persze nálam 20-30cm víz van max felette.
Szerintem mindenképp próbáld megvalósítani a mohásat ha ezt szeretnéd. Ha van időd akkor próbálhatod a joghurtos mohásítást, úgy még ipari mennyiség sem kell hozzá, csak tovább tart mire mindent eláraszt a moha ;)
[emoji106]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Köszönöm a hozzászólásokat :). Gondosan végigolvastam az összeset. Tudom, hogy akik riogattak és lebeszéltek ők is segítő szándékból tették. Persze jobb a bíztatást olvasni, de legalább felébredtem, hogy bilibe lóg a kezem! Az, hogy a moha mindenhol, kevés fénnyel is megél csalóka kijelentés és a magamfajta kezdőt rendesen félre is vezeti.
Csodálkozva olvasom a GA oldalán: fény igény bármi, hőmérséklet gyakorlatilag bármi, ph gyakorlatilag bármi stb.. és a végén IGÉNY: igényes ??????????
Akkor ez most hogyan van?
Egyébként milyen mohát javasolnátok?
Én a jávait javasolnám, az az egyik legegyszerűbb. Szépen kapaszkodik a kőre, fára, nem igényes. A Riccia is jó, de az egyáltalán nem kapaszkodik, nehéz lent tartani, és gyorsan nő. A karácsonymoha is jó, de az nagyon sok koszt képes összeszedni, olyan mint egy szűrő.
 
Gondoltam ra de az inspiralo kepet nezve sztem nem illik oda. Inkabb lombot hajt mint kuszik tapadva mindenre. Amugy nagyon szeretem gyonyoru.

Szabó Henrik 70/883-4940

ekkora akváriumban szerintem lehetne belőle kerek kőre nagy gombócot növeszteni belőle.
Szerintem az inspirációs képen is van fissi, de majd kijavítanak a növényfejek :)
 
ekkora akváriumban szerintem lehetne belőle kerek kőre nagy gombócot növeszteni belőle.
Szerintem az inspirációs képen is van fissi, de majd kijavítanak a növényfejek :)
Igen igazad van en is ujra megneztem csak nem ismerem a tapatalkot es nem tudtam ujra szerkeszteni.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Az a helyzet, hogy a fissit már próbáltam a legelején, de nem volt vele sikerem. Igaz, hogy akkor cseréltem a világítást háromszorosára, mindent ellepett a fekete ecsetalga.
Azóta beállt az aki, alga minimális, a növények beindultak. Pl. Rotana rotundifolia ( és még liláspiros is a színe.)
Azt tervezem, hogy beszerzek pár fajta mohát, felmennek egy-egy kőre aztán 2 hónap teszt időszak. Utána okosabb leszek, hogy egyáltalán van-e esély a sikerre, vagy min kell feltétlenül változtatni.
 
Utoljára módosított:
Az a helyzet, hogy a fissit már próbáltam a legelején, de nem volt vele sikerem. Igaz, hogy akkor cseréltem a világítást háromszorosára, mindent ellepett a fekete ecsetalga.
Azóta beállt az aki, alga minimális, a növények beindultak. Pl. Rotana rotundifolia ( és még liláspiros is a színe.)
Azt tervezem, hogy beszerzek pár fajta mohát, felmennek egy-egy kőre aztán 2 hónap teszt időszak. Utána okosabb leszek, hogy egyáltalán van-e esély a sikerre, vagy min kell feltétlenül változtatni.
Ezt igy csinald ahogy irtad. A fissit probalgatnam meg ha neked is tetszik. Feny+tap okes mukodnie kell.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Kicsit változott az elképzelés. Az alapok nem, marad a lowtwch mohás, de egy újabb inspiráció ért: (ez az akva centire akkora mint az enyém(y) és marhára tetszik)
planted_tank_world_before_columbus.jpg
http://www.aquascapingworld.com/mag...ovember-December-2010/Aquascape-in-Focus.html
Persze a HC gyep szóba sem jöhet, de olvastam itt-ott Riccardia gyepről, az elméletileg működhet, meg talán beérném kicsit kevesebbel is mondjuk foltokban...
Kaptam a soproni sporttársaktól ezt azt, köztük fissit és vesicularia montagnei-t úgyhogy az első tesztek el is kezdődtek.
A Riccardia gyep gyakorlati kivitelezésének kell még utána olvasnom, ja meg szerezni egy kis Riccardiát a próbákhoz...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére