• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 54 literben high light low tech

csrobert1981

Nézelődő
Ezennel elindítom az első naplómat. 54 literes akvárium, 55 wattos power compact fénycsővel a gyári tetőbe aplikálva, még Nigro blogjából véve az átalakítás részleteit. Pár éve vettem az akváriumot az Aldiban, CO2 rendszer azóta sincs. Szűrő Tetratec ex600. Anubiasok, parvula, meg még néhány növény van amiknek nem tudom a nevüket. Vannak shakurák greenaquaból és guppik meg egy darab neon és egy sherpa lazac. A halakat úgy kaptam, nincs szívem kidobni őket, ha majd kihaltak szerzek egységes csapatot.
1e69ebe968b6428de399f53cf948b099.jpg

31d466ab362a55689848da9949fe4a75.jpg
 
Én is hasonló szettel indultam. Nálam sajnos a tető tuningot követően hamarosan alga invázió következett. Aztan emeltem kb 10 centit a tetőn, nagy nyomású co2re váltottam és eltűnt az alga. Jó kertészkedést kívánok.
 
Remélem a saját negatív tapasztalataimmal nem lomboztalak le. Nem ez volt a szándékom. Igazából nagyon szurkolok, hogy jól alakuljon a kis kerted.
Nem írtad, hogy tápozol-e. Carbo használsz? Sok sikert kívánok!
 
Szia Csaba, igen én is így jártam az algákkal. De nem lomboztál le, már régóta tervben van a nagy nyomású co2, csak a piszkos anyagiak ugye ☺. Carbot használok és régebben Green Aqua Micro Macro táp ment, most profitot kapnak. Köszönöm a biztatást.
 
Szia
Szerintem jó lett csak valami dekort, követ vagy fát kellene betenned és az anubiasokat rákötözni mert nem szeretnek a talajban mert össze rohad a száruk. Algamentest.:)
 
Szia Barnapl igen az is tervben van már, egyébként nem nyomtam a szárukat a földbe csak a kis gyökereket amik a szárból nőttek ki. Úgy se lesz jó? Mai képek a garnélák bújócskájáról.
0fbfe1b2c7c5d737b660f3b810a147f4.jpg

14195d46f0c594b83683b280c7bf9670.jpg

e0d6ab3c225e8a048a2e2c462aa5e018.jpg

Látszik hogy van alga bőven de remélem majd a garnélák megeszik, ha elszaporodtak.
 
Látom ki is fehéredtek a gyökerek talán így kibírják egy darabig. Ennyi algát nem esznek meg hanem a friss hajtásokat kell meghagyni meg talán a kevésbé algásokat de a nagyon algás leveleket el kell távolítani szerintem.
 
Back
Oldal tetejére