• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 54 literes halas és kis növényes :) #ujvagyoknebanccsal

Norbertt

Új regisztrált
Sziasztok,

Lehet offba kellet volna nyitni a témát, de max át kerül oda :)
Van egy 54 literes akvárium amiben van:
- 2 meggyhasú (sajnos két lány sikerült így vagy kellene még egy fiú vagy csere egy fiúra?!)
- 3 panda harcsa
- 4 neon
- 4 rézlazac
- 2 zebra
- 1 kisebb testű algaevő harcsa

Nem vagyok biztos benne de szerintetek nem zsúfolt az akvárium ennyi hallal? Húgomtól vettem át..

Van nekem egy egyszerű belső szűrőm, amit egy házi külsőre fogok a későbbiekben cserélni és egy levegőztető. Illetve kelleni fog majd lámpa is, igaz ablak mellett van , de nem lesz jó hosszútávon..


Kérdésem az lenne hogy van e értelme ennyi/ ilyen fajta hal mellé még garnélat beszerezni? (Tetszenek, de nem akarom hogy még zsufoltabb legyen az akvárium)
Mivel lenne érdemes otthonossá tenni és búvóhelyeket kialakítani? Figyelembevéve a fenti körülményeket. :)

Pénzt nem tudok túl sokat fektetni a dologba mivel így is hátrányban vagyok szűrővel, lámpával de remélem csak össze jön valami ha már rám hárult a felelősség:))
 
Szia! Elsősorban megfelelő világítást szerezz be,akár használtan itt a fórumon. 54 Literre nem hinném hogy vészes egy Odyssea.
A közvetlen napfénytől védeni kell az akváriumot. Célszerű a legsötétebb helyre helyezni a szobában,távol ablakoktól.
Garnélák úgy tudom elég kényesek.Amíg nincs megfelelő fényed és szűrésed szerintem felesleges beszerezned. Jól érzed hogy sok halad van,szerintem először a 2 nőstény sügért ajándékozd el.
Sok türelmet és kitartást kívánok :)
 
Utoljára módosított:
garnélák siman mehetnek celozd meg a sakurakat. Elotte a meggyhasuakat mindenkepen menesszed.
Ha csak egy kozos akvariumot tervezel, nem szeretnel epiteni stb akkor egy minimal penzbol nyomj ra egy vilagitast a tobbibe nem erdemes koltened. Halaknak csak noveny buvohelyeket tudsz kitalalni a garnélák meg talalnak maguknak. Erre a celra ha jol ertelmezem, a belso szurod is tokeletesen megfelel.
 
Köszönöm a válaszokat :)

Igazából nekem leginkább a két meggyhasú tetszik, de jobb lenne párban hogy majd legyen több lakó;) persze majd egy nagyobb aksiban (kb200l) de egyelőre ezzel foglalkoznék.

Az mennyire járható az esetemben hogy inkább a neonokat és a rézlazacokat cserélni?
Igazából van az oldalon ingyen elvihető rész is ahol az előbb említett garnélákat is lehetne vinni de nincs jogosultságom oda és persze használtan lámpát sem tudok innen venni :)
 
A jogosultsag par bejegyzes utan mar megy. De csak ezert kar bejegyzeseket generalni ha nem szeretnel melyebben elmerulni az akvakerteszetbe. A naplodban kapsz segitseget, a halakat is fel tudod ajanlani a naplodba.
A sugeres projektet ugy gondold at, hogy ott semmi garnéla vagy mas kisebb hal, nem jatszik. Mas jellegu berendezest igenyel. @Pecas baratom tudna megmondani a tutit vele kapcsolatban. Itt O az egyik suger man.
 
Annyira nem fontos hogy offoljak mindenhová.. :)
Közben rámszakadt a bank és lehet veszek egy 200lityős akváriumot. Sügérhez miért kellene más berendezés?
A garnéla amit ajánlottál úgy tudom annyira szapora hogy nem gondolom hogy nagy gond lenne búvóhely megléte esetén. De nem értek hozzá egyelőre:)
 
Igen, sajnos én is ott tartok most, hogy készülök beszerezni egy másik akváriumot, ahova átrakhatom a (*itt eredetileg egy kevésbé csúnya szóval illettem a kis piszkot, de a fórum kijavított :D ) bettát. Már viszonylag békesség van az akváriumban, de néha rájön az öt perc, és akkor jól megkerget mindenkit.
A garnéláknak is sokkal jobb, ha külön vannak egy saját akváriumban, és nyugiban nyüzsöghetek anélkül, hogy bárki meg szeretné őket kóstolni. És akkor bizony jöhet a szaporulat is. :D
 
Megelnek tarsas akiban a garnélák csak ne legyenek benne vadaszok. Suger, nemely lazac, galaxy stb. Ha a kicsiket vadasszak ahogy Mesko mondja, raszoknak a pattogasra es kiugralnak kesobb.
A sugeres akinak kemeny viz kell. A novenyek tobbsegenek lagy. A sugerek rendezik a talajt ez nem jo a novenyeknek, es fogyassza a tobbseg a novenyzetet. Vannak novenyfelek amiket nem bantanak de kicsi a skala.
En egy alga banya akvariummal kezdtem es most van 6 db feltoltve. Ha elkezded nem lesz vege.
 
Nem, nem a sügér. :D Bár a halak is néha. Viszont a garnéláknak van egy olyan szokásuk, hogy ha megijednek, akkor "kilőnek" egy bizonyos irányba. Ha felfelé, akkor kiugorhatnak a vízből véletlenül, és vissza már nem tudnak mászni. Főleg, ha elég magasan van a vízszint. Eleinte nekem egy bő 5 cm szabad hely volt az akvárium tetején, elég sokszor tapadtak rá a falra, mint egy matrica, mert a betta megijesztette őket. Szerencsére erről már leszoktak, nem menekülnek.
Ha viszont tényleg tudsz venni egy 200 litereset, csinálhatod azt, hogy a nagyot megcsinálod sügéresnek, a mostani 54 litereset pedig egy növényes-garnélás-nyugishalasnak. A nagyban lakhatnak a falánk pszichopaták, a kicsiben meg a garnéla-kompatibilisek.
 
Azt majd asszony kirak mert túl sok helyet foglalok :D
Még nézelődni kell felszerelés miatt, de az is lehet h 200as lesz csak jövő héten kiderül.
 
Sziasztok! Új vagyok és most szeretnék indítani egy 30 l kis akváriumot. Az a problémám hogy a red Moor fa már három hete ázik de még mindig engedi a színét. Naponta cserélek vizet rajta. Az lenne a kérdésem hogy meddig fog színezni még?
Gondolom addig nem lehet beletenni az akiba. Vagy nem lesz gond?
A fát amúgy boltból vettem.
 
Back
Oldal tetejére