• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l sziklakert

ngabko

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Néhány év kiahagyás után újra berendeztem a kissé elhanyagolt, tartalék üzemmódban működő lowtech red cherry garnéla túlélőtábort.

Az előző projekt itt található:
54liter iwagumi | Magyar Akvakertész Fórum
Az utóbbi időben minimális világítással, tápozás nélkül, kb. 1-2 havi vízcserével üzemelt az akvárium. Alga nem nagyon volt, de a növények szép lassan eltűntek a minimális fény miatt. Legtovább a Pogo és egy kis csomónyi hc bírta a kis nano ledlámpa alatt.

Az új rendszer az alábbi összetevőkből áll jelenleg:

világítás: 2x24W 6500K T5 Quad lámpa
Szűrés: Tetra Ex700 (Sera Siporax + Eheim substrat pro + Seachem Purigen)
Fűtés: Hydor ETH 200w külső fűtő
Co2: Nagynyomású + inline atomizer

táptalaj: JBL aquabasis plus
talaj: Egy kevés használt ADA Amazonia emelésnek + 8 liter H.E.L.P. advanced soil
hardscape: dunai kövezésről gyűjtött bazalt :)

növények: Eleocharis parvula mini, Vesicularia dubyana Christmas, Echinodorus Tenellus, Taxiphyllum barbieri (Vesicularia), Ammania Sp. Bonsai.

Élőlények: sok-sok red cherry garnéla, Gyöngy dánió - Danio margaritatus

Tápozás: Green Aqua Micro-Macro 2-2 ml + Easycarbo 1ml

A terv egy sziklás kövezés volt, szép zöld gyeppel és némi mohával.

A sziklák válogatását követően ezt hoztam össze (2013. dec. 3.):
20131203_201502.jpg

Ültetést és feltöltést követően, még a régi technikával:
20131206_182350.jpg

A moha gél pillanatragasztóval került rögzítésre, mely látszik a bal oldali köveken, mivel onnan visszaszedtem a már túlzásnak ítélt mohamennyiséget. Azóta valamennyire levakargattam a ragasztót.

2-3 hetesen bekerültek a red cherry-k és egy csapat gyöngy dánió, már külsőfűtővel és üveg szűrő ki és befolyó (2013 dec 18.):
20131218_194646.jpg

Mostani 1 hónapos állapot:
20140105_143845.jpg

20140105_143959.jpg

A csúcskő kikerült, mert így jobban tetszik és a vízszintet is alacsonyabban kell tartani, mert sajnos 2 halam is kiugrott az első héten. Azóta szerencsére nem ért több halacskát baleset. A növények jól érzik magukat. Esténként minden szépen bubizik. A parvula mező szépen sűrűsödik. A tenellust kicsit már kordában kell tartani és a köveken lévő mohákat is lassan meg kellene már nyírni. A kikerült csúcskő helyén is szép tenellus mező alakult ki, illetve háttérben is szépen beindultak a Ammania Sp. Bonsai ok is. A bonsaiokon sokat gondolkoztam, hogy végül betegyem e őket, lehet elég lett volna a tenellus háttérbe, de kezd összeérni a kép és egyre jobban tetszik.
 
Jó ötlet volt kivenni a csúcskövet,a stemek jobban mutatnak(y)Szép lett a karácsony moha,szólj ha nyírod,kellene egy pamacs;)
 
Szerintem a sziklás, gyepes aki 100%-ban megvalósult! Nekem nagyon tetszik, és ha még a jobboldali kis sávot is benövi a parvula, akkor tökéletes lesz! (y)
 
Egy kép a mai állapotról:
20140119_205214.jpg

Volt egy kis nyírás a múlt hétvégén, de ennek már alig látni nyomát.
Szűrő problémám is adódott, mert a pumpánál el kezdett ereszteni, így jónéhányszor szétkellett kapni, míg megjavítottam. Remélem maradt benne élő baci.
A növények remekül érzik magukat, de a köveken megjelent némi zöldalga. Tőlük egyelőre nem tudom, hogyan szabadulok meg. Fogkefénél van jobb megoldás?
 
Klassz! Szerintem fogkefe + egy nagy vízcsere, aztán rendszeresen csere, hogy ne szaporodjon megint el... Bár ez szerintem semmi, a legjobbakkal is előfordul.... :)

Tapasztalatod szerint mi a jó a parvulának? Mindig is ilyen szép volt? Nem barnul? Mennyi a fény, tápozás , hogy reagál, milyen gyorsan nő, CO2?

Sorry, hogy ennyi a kérdés, de nálad gyöynörűen nő, fejlődik, és én is nevelek itthon, szeretném tudni, jól csinálom- e, és hogy te hogy csinálod...
 
Klassz! Szerintem fogkefe + egy nagy vízcsere, aztán rendszeresen csere, hogy ne szaporodjon megint el... Bár ez szerintem semmi, a legjobbakkal is előfordul.... :)

Tapasztalatod szerint mi a jó a parvulának? Mindig is ilyen szép volt? Nem barnul? Mennyi a fény, tápozás , hogy reagál, milyen gyorsan nő, CO2?

Sorry, hogy ennyi a kérdés, de nálad gyöynörűen nő, fejlődik, és én is nevelek itthon, szeretném tudni, jól csinálom- e, és hogy te hogy csinálod...

Szia! A parvula mindig szép volt, nem barnult. 48W fény, Tápozás: Green Aqua Macro. Micro 2-2ml + 1ml easy carbo és Nagynyomású CO2-t kap inline atomizerrel.
Ami talán még fontos lehet, hogy RO vízzel cserélek, 4 RO:1 csapvíz arányban. Egyszer nyírtam meg egy kicsit múlt héten, de lassan újra nyírhatom. Olyan őrületesen gyorsan azért nem nől, de szépen sűrűsödik. Eregeti ő is a bubikat, jól érzi magát.
 
Mai állapot:
20140201_152922.jpg

20140201_153058.jpg

20140201_153045.jpg

A múltkori moha nyírás miatt a parvula közül folyamatosan huzogathatom ki az onnan kinövekvő új ágakat. Egyelőre továbbra is csak a kövken lévő zöld alga jelent meg. Az meg egyelőre nem nagyon zavar. A tenellus is burjánzik alig győzöm kordában tartani, hogy ne nagyon másszon rá a parvulára. Szépen befoglalta a sziklát és a hasadékokban is megtelepedett. A christmass moha meg teljesen magába zátra a jobboldali sziklát. Jó vastag sűrű takarót alkot, mégnem tudom, hogy lehetne ritkítani.
 
Back
Oldal tetejére