• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60 Literes Nano indítása

moongose

Tapasztalt kertész
Sziasztok nagyon új és nagyon kezdő vagyok még az akvarisztika ezen ágában, de szeretnék tagja lenni a közösségnek.

Az alábbi paraméterekkel szeretnék indítani egy akváriumot, a kérdésem lenne, hogy kell-e valamin változtatni illetve hogy milyen növényeket tarthatok benne + garnélák ?

Akvárium: Dennerle NanoCube 60l
Szűrő: JBL CristalProfi e701 greenline vagy Tetra EX 800 Plus
Világítás : Aquamorf AM - LDX4 18w 3240 lm
Co2: egyenlőre nem tervezem talán később

Talaj: ADA Power Sand és ADA Amazonia

A segítséget és az építő jellegű változtatásokat előre is köszönöm.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia!

A növénnyel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy egy ilyen technika mellett milyen növények tarthatók?
 
A co2 esetén a fény mennyiséget is növelnem kellene vagy a Led elbírja még azt is? A világítással nagyon nem tudok dűlőre jutni ezen a téren.
 
Világításban nehéz megadni a tutit. A növényzet jó idikátor. Ha pl van riccia-d, s bubizik, akkor elég jó a megvilágítás.
 
Sziasztok nagyon új és nagyon kezdő vagyok még az akvarisztika ezen ágában, de szeretnék tagja lenni a közösségnek.

Az alábbi paraméterekkel szeretnék indítani egy akváriumot, a kérdésem lenne, hogy kell-e valamin változtatni illetve hogy milyen növényeket tarthatok benne + garnélák ?

Akvárium: Dennerle NanoCube 60l
Szűrő: JBL CristalProfi e701 greenline vagy Tetra EX 800 Plus
Világítás : Aquamorf AM - LDX4 18w 3240 lm
Co2: egyenlőre nem tervezem talán később

Talaj: ADA Power Sand és ADA Amazonia

A segítséget és az építő jellegű változtatásokat előre is köszönöm.

Kozeljovoben inditok en is egy 60-ast. En a vilagitassal nagy gondban voltam, de vegul 4x24w t5 lett max. majd 2 csovet hasznalok, de legalabb van tartalek keves biztos nem lesz (y)
 
Szia!

A növénnyel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy egy ilyen technika mellett milyen növények tarthatók?

Szia, én is egy kb. ekkora méretű akváriumot raktam össsze 1,5 éve. Használtan vettem, mint életem első növényes akváriumát.
Még ma is teljesen 'low tech' - nincs C02 és csak 1db 24W-os T5-ös lámpám van (7-10 és 16-21 óráig világít). Sok türelem kell!
Nézd meg a naplómat, és olvashatsz arról hogy melyik növények éldegélnek nálam boldogan.
Szerintem a szűrőből vedd a lehető legjobbat amit tudsz (pl. Eheim v. Oase), mert az évekig fog szolgálni.
Biztos hogy kocka 60l-est akarsz? Van konkrét elrendezési elképzelés ami igényli ez az arányt?
Én is a szűrő töltetet cseréltem Seachem Matrix-ra és használok Seachem Purigen-t is.
A kis piros cherry rákoktól óva intenélek, mert nagyon szaporodnak. Én a mohát is megbántam, és le is szedtem a fáról.
innen kezdtem --- és ma itt tartok
15912326974_71231b5ece_n.jpg28337010516_6a359413c8_n.jpg24251562694_065bea16ca_n.jpg
 
A co2 esetén a fény mennyiséget is növelnem kellene vagy a Led elbírja még azt is? A világítással nagyon nem tudok dűlőre jutni ezen a téren.

Nekem 36W-os saját készítésű Led világításom van egy 45 literes akváriumra nagynyomású CO2 mellett és egyenlőre nem látok problémát. Uh szerintem nem kell aggódnod, hogy a led nem elég.
 
Van egy naplóm, amibe már egy ideje nem került új bejegyzés, mert abban a formájában megszűnt az a scape, de Tree of life néven megtalálod. Tanulságos lehet, hogy hogyan kell cyano alga telepet indítani. :) Nagy lendülettel álltam neki, de sajnos nem úgy alakutak a dolgok, ahogy terveztem, viszont a kiváltó okot nem sikerült megtalálnom. Ellenben két hét alatt lenyomtam az alga 95%-át. Viszont addigra már megszületett bennem az újra telepítés gondolata, mert szereztem néhány olyan növényt amit szerettem volna kipróbálni, valamint aljzatot cseréltem. Nézz szét benne, hátha találsz olyan infót amit fel tudsz használni, néhány tapasztalt fórumtársunk is írt bele hasznos tippeket.

Az új scapemnek viszont még nincs naplója.
 
Sziasztok

Tudnátok ajánlani, valami pirosas árnyalatú növényt ami bírja a low tech, co2 nélküli körülményeket?

Előre is köszönöm.

Üdv.
 
Back
Oldal tetejére