• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csavargó akvárium

Szia!
Szerintem is legyen méret azonos. Ha lesz pakolós rész azt mindig tele fogod rakosgatni. (magamból kiindulva);)
Biztos jól fog kinézni ha felújítod az állványt. (y)
 
Egyedül a szűrő fog kicsit kilógni a sorból, de arra gondoltam arra is festek valami ornamentikus mintát ami megy az asztalhoz :)
 
Gyors helyzetjelentés.
Az egyik tündérrózsa lassan eléri a felszínt. Eredetileg azért ültettem előre, hogy rendesen kapjon fényt de lassan el kell gondolkodnom az átrendezésen...
r7iZC9jzlWKnhmxUYxY1vH6KSqCcnTMjbj6-cTyifNoH3AvoWsqD9yxRAowYUACA_G8Oh4MQPs2IOkl9rV=w1369-h770-no.jpg
 
Gyors helyzetjelentés.
Az egyik tündérrózsa lassan eléri a felszínt. Eredetileg azért ültettem előre, hogy rendesen kapjon fényt de lassan el kell gondolkodnom az átrendezésen...
View attachment 24787

Nem mutat olyan rosszul elöl sem a nyúlánksága miatt, de tény hogy ha így folytatja előbb utóbb csak felülről látsz be az akváriumba. :D Jobb hátul a hosszúkás levelű növény mellett szerintem tök jó lenne. :) Na meg máshova nagyon nem is fér csak ha teljes rendezést csinálsz...
 
Arra gondoltam, hogy a fát áthelyezem a másik akváriumba és beültetem középre mindkét tündérrózsát. Túl szellősnek tartom, hogy a hátsó üveghez kerüljön. Jobb ha van előtte valami :)
 
Úgy tűnik sikerül beszereznem egy új szűrőt :) Persze csak nekem új, az eredeti gazdájának nem annyira...
Van valakinek tapasztalata Tetra ex 700 szűrővel?
Facebookon akadtam a hirdetésre miszerint is 7000ft-ért vihető a masina. Villámgyorsan jeleztem is a hölgyeménynek (aki mellesleg eszméletlen dögös...), hogy érdekelne a szűrő.
Kommentben egy fickó egyből írta, hogy nem eladó... Kisült, hogy válás után vannak és a volt férj nem költöztette el az akvarisztikai felszerelését a lánytól. Az meg most helyet csinál magának :D
Így gyorsan meg is alkudtam még egy 300w-os fűtőre potom 1000ft-ért és egy hailea dupla légpumpára csövekkel csapokkal mindennel szintén egy ezresért.
Tudom én, hogy gonosz dolog kihasználni a válófelek csatározásait de hát ha nem én teszem, megteszi más...
Úgyhogy várom a postást. Remélem hamar ide ér :D
Akvárium frontos kis átalakulás történt. Kiszedtem a gyökeret ami bent volt és a 10literes kis nevelőve raktam a páncélosharcsa növendékeknek.
A tündérrózsákat hátrébb ültettem. A hólyagcsigáknak az a kedvenc hobbija, hogy telis tele sz.rják a felszínre ért leveleket... Meg kell mondanom, nem a legesztétikusabb.
Alga az van dögivel, mind az üvegen mind a leveleken. Az ecsetalga is egyre többet mutatkozik aminek kimondottan nem örülök. Nem vagyok festő, nincs szükségem ecsetre...
Tudnátok valami jó gyepnek való növényt ajánlani? Ami most van bent sajnos vonzza az ecsetalgát és nem is fejlődik valami szépen, kevés neki a fény.
 
MEGÉRKEZETT!!!
Ma délután meghozta a postás a tetra 700-as szűrőt, úgyhogy nem volt unalmas az este. Pár apróbb alkatrésze hiányzik, mint egy-két cső és tapadókorong plusz a csapok is lassan csereérettek de 7000Ft-ért ne várjon csodát az ember :) Apám szégyellne ha nem tudnám megoldani a hiányzó csövek problémáját a csodagarázs valamelyik rejtett kincse felhasználásával...
IPMsCJZDm9vojzNO7M5ZFa6X2bMTomzeVTMGN0DAbsFreDnZFYxcRBn3J-krWqI_D2JD7L1vZa6aJ_dVxr5=w434-h770-no.jpg
A töltetek cseréje anyagi okoból várat magára még egy kicsit.
Amúgy mennyire jó ez a szűrőgolyó amit eredetileg adnak hozzá? Van valakinek tapasztalata?
Húgom iskolájában ma volt szülői értekezlet úgyhogy elkísértem édesanyámat Nyíregyházára. Ennek következménye az lett, hogy új lakót köszönthet az akvárium :)
Persze nem húgomat fojtotta bele anyukám, ennyire nem volt szörnyű a tanárok mondandója. Egyszerűen csak gondoltam egyet és megleptem magam egy kis karmos békával.
Annyira jófej kis figura, hogy nem tudtam ott hagyni a boltban.
QjvvvJyso6VUl25tINB_U_TlGjfED2Jn7oCoBoFZZKLFx2MUCxn4k61iWaqf1ngfiCc_XPRz8kqEGbkhvoG=w434-h770-no.jpg
Névötleteket várok mert teljesen ihlethiányba estem.
Az akvárium fizimiskája a multkori rendezés után így fest:
FlgNLI97h2ry7CnRGqO3qlDNBGqAPUwpzf0C4L3-U2F2T0w58mYl6wAQyXE9AzvM7PjIuc7oKcKhQmMrEU=w1369-h770-no.jpg
Új fejlemény még, hogy az egyik amano garnélám bepetésedett!!!:love::love::asshat::dummy::dummy1:
A kis akvárium így lassan átalakul brakkvizes nevelővé, hátha sikerrel járok :) Szurkoljatok :D A szurkolók között amano garnélákat sorsolunk ki!
Majd elfelejtettem, ma meglátogatott Kincs Csaba kolléga :)
Nagyon örültem neki, jót beszélgettünk csak sajnos kevés ideig tudott maradni. Na majd talán legközelebb.
Hirtelen ennyi :)
Csóközön!
 
Gratula mindenhez! :)
Igaz én kerülni fogom az akid a béka miatt :D de jelentkezek az amano nyeremény játékra :D
Reméljük sikerrel jársz :)
 
Az kérek szépen törpe tündérrózsa. Még nem tudom miként szaporítható, de ha kiderítem a vendégem vagy egy tőre ;)
 
Üdv újra itt :)
Elég meglepően és váratlanul alakultak a dolgok az akvárium háza táján.
Úgy tűnik vissza költözöm Budapestre így nem készül el mostanság az asztal és még az új szűrőt sem kötöm be. Az vissza kerül oda ahonnan jött.
Nem tudom emlékeztek-e a szűrő beszerzésének folyamatára... Akkor így nyilatkoztam:
"Villámgyorsan jeleztem is a hölgyeménynek (aki mellesleg eszméletlen dögös...), hogy érdekelne a szűrő."
Hát úgy esett a dolog, hogy a vásárlás lebonyolítása végett elég sokat beszélgettem ezzel a csinos hölgyeménnyel és hát egyre szimpatikusabb lett.
Végül mult hét végén felugrottam Budapestre meglátogatni és hát úgy döntöttem nem csak a szűrőre tartok igényt :ROFLMAO:
Úgyhogy szűrővel együtt szereztem egy csodás barátnőt is :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Mivel az ismételt költöztetés már túlmutat a vágyaimon így a csavargó akvárium kicsit megállapodik itthon. A lánynak van még otthon pár akija, úgyhogy az egyiket üzembe helyezem helyette.
A halaim természetesen költöznek velem pár növénnyel együtt, a többi holmi marad és anyukám halai veszik birtokba a terepet.
Remélem sikerül egy igényes akváriumot építenem kicsiny hazánk szívében :)
 
Holnap költözés :)
akvárium szétbombázása már folyamatban. Pár növényt fát ilyesmit viszek, azokat már kiszedtem a kis ivadékhalakkal együtt a vödörben várják az indulást.
Kemény reggelem lesz előre látom, hogy nem fogják megkönnyíteni a dolgom a halacsok :D
n9_cIH1k4H-EXw2GN1zr4q76BsuHnoCl64ozCCl4m69fIULW4gMwaYTRaa3vuozjgzGCcSaLkeA5wnr3Kj=w1369-h770-no.jpg
 
Holnap költözés :)
akvárium szétbombázása már folyamatban. Pár növényt fát ilyesmit viszek, azokat már kiszedtem a kis ivadékhalakkal együtt a vödörben várják az indulást.
Kemény reggelem lesz előre látom, hogy nem fogják megkönnyíteni a dolgom a halacsok :D
View attachment 26630
Shock!!
Mir nem jo az akvakerteszet??:):D
Sokan meg egy csomo idöt es energiat beleölnek egy barat/baratnö megszerezesebe, pedig csak egy külsö szürö kell hozza;)(y)... pff! Gratula, sok sikert parkapcsolathoz!
Elöször azt hittem viccelsz, de aztan komolnyak tünt a dolog...
Ha nem vagyok tulzottan indiszkret, oda is költözöl a parodhoz, most igy sebtiben?
 
Nagyon szépen köszönöm :) Igen, hozzá költözöm és együtt akvarizálunk tovább :ROFLMAO:
Amúgy nagyon messze lakom pesttől szóval vagy így tudjuk megoldani vagy sehogy. De legalább nem állnak majd üresen az akváriumai :)
 
Sziasztok :)
Helyzetjelentés budapestről:
Az utazás elég hosszú volt de a sofőr nagyon rendes volt és még jól is vezetett :)
A halakat és a növényeket vödörben és zacskókban utaztattam egy hungarocell dobozban.
Párom elő készített ideiglenes akváriumnak egy kb 70 literes üveget, ott töltöttek a halacsok egy napot míg elő készítettem az új helyüket.
A margitszigeten gyűjtöttünk köveket, bolti kövekre sajnos nem futja míg nem találok valami munkát :(
Talajt még régebben vettem az egyik boltban, ezt használtam most fel.
Van még mit takarítani a frontüvegen de ez még várat magára, ezer a dolog...
Beüzemeltem a tetra ex 700-at, sajnos nem volt időm járatni így nulla a bacikultúra. Próbálok keresni boltban indítóbacikat.
jXmEc-H0tdbRYMrfK1lZBh5mLFKcY7TkdJG-vSQOnScgktjgOBE1aefKzkkrenz3V46uztuuzCLoUt4u1G=w1369-h770-no.jpg N0OkcQ3tbM0adIfTfuZ9IlR6Iwx-sy3W6Pzc1n0Kd1u6n-VuViDbDeIO2bDr27Z3wZWtzwXX_zMrm9PkVP=w1369-h770-no.jpg

Sajnos két amano elpusztult, a maradék két garnéla pedig eleresztette a petéit :(
Idővel szeretnék még amanokat beszerezni, meg pár snowball yellow vagy orange garnélát.
Nagyjából most ennyi, folytatom a meló keresést.
Ha tudtok valami jó munkát budapesten a 13. kerület környékén, gondoljatok rám ;)
Köszi, hogy benéztél :)
 
Sziasztok :)
Helyzetjelentés budapestről:
Az utazás elég hosszú volt de a sofőr nagyon rendes volt és még jól is vezetett :)
A halakat és a növényeket vödörben és zacskókban utaztattam egy hungarocell dobozban.
Párom elő készített ideiglenes akváriumnak egy kb 70 literes üveget, ott töltöttek a halacsok egy napot míg elő készítettem az új helyüket.
A margitszigeten gyűjtöttünk köveket, bolti kövekre sajnos nem futja míg nem találok valami munkát :(
Talajt még régebben vettem az egyik boltban, ezt használtam most fel.
Van még mit takarítani a frontüvegen de ez még várat magára, ezer a dolog...
Beüzemeltem a tetra ex 700-at, sajnos nem volt időm járatni így nulla a bacikultúra. Próbálok keresni boltban indítóbacikat.
View attachment 26825 View attachment 26826

Sajnos két amano elpusztult, a maradék két garnéla pedig eleresztette a petéit :(
Idővel szeretnék még amanokat beszerezni, meg pár snowball yellow vagy orange garnélát.
Nagyjából most ennyi, folytatom a meló keresést.
Ha tudtok valami jó munkát budapesten a 13. kerület környékén, gondoljatok rám ;)
Köszi, hogy benéztél :)
Sok sikert kolléga! :)
 
Back
Oldal tetejére