• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A "D" terv - 45x30x30 (40 liter)

eMZé

Kertész bálvány
Technikai adatok:

Üveg: 45x30x30 Opti White(GA)
CO2: 2kg Palack + Papillon reduktor + Do!aqua diffúzor 24/24 órában üzemeltetve
Világítás: ADA Aquasky
Szűrés: ADA ES-300 spin lilyvel / 2 liter Bio Rio, 1 liter Seachem Matrix

Dekor:

ADA vasfa

Talaj:

H.E.L.P. általános aljzat kb. 5 liter
ADA Amazonia Powder kb. 1,5 liter

Növények:

Riccardia biztosan lesz, na meg a hét elején jön majd egy csomag. @TZ már ki is találta miféle.

Lakók:

2-3 hét múlva. Taiwan garnélák lesznek.
Ma elkészült a scape. Vízzel feltöltve és a szűrő is üzemel.
_DSC6265.JPG
 
Nézegetem a képet. Talán középen még lehetne egy vagy két közepes méretű ág, közel függőleges pozícióban.
Kérnék pár véleményt!
Az igazság, hogy ott később lesz bőven növény, így nem biztos, hogy ezen kéne rugózzak. Elvégre ez csak egy garnélás akvárium.
 
Látszik, hogy "D" modell, ott van a közepén, igaz fordítva, még pár év és meglesz az "F" ( az már Astra ):). Függőleges ágak szerintem nem hiányoznak, így szép az egész, talán lehetne finomítani még vékony ágakkal, de csak 3-4 db, csak ott ahol később is fog látszani. Gratu.(y)
 
Nézegetem a képet. Talán középen még lehetne egy vagy két közepes méretű ág, közel függőleges pozícióban.
Kérnék pár véleményt!
Az igazság, hogy ott később lesz bőven növény, így nem biztos, hogy ezen kéne rugózzak. Elvégre ez csak egy garnélás akvárium.
Előttem szólókhoz hasonlóan én is azt mondom: nem kell oda több fa, jobban fog érvényesülni az a sok növény, amit oda szánsz.
Ha a két felső fa V vonalát szeretnéd megtartani, akkor dobj oda egy nagy Blyxa bokrot (ha jól rémlik, egyébként is szereted), de ha "csak" egy szép, több színben pompázó növény tömeg lesz ott, az is ki fogja emelni a fád egyediségét.
Nagyon kíváncsian várom a folytatást:)
 
Ügyes ügyes, eddig nagyon pöpec. (y)

A Blyxa bokor megy akkor maradjon így, szerintem se kell a fa. Ha viszont valami színes steam, akkor picit balra dőlve enyhén előrre felé mutató csúccsal el tudok képzelni mégy eggyet, de csak annyira, hogy a bokorból picit lógjon ki a csúcsa, ezzel erősíttve a: Mi lehet a bokor mélyén? érzést. ;):ROFLMAO:

Arról hogy körbe mi lesz esetleg meg tudsz osztani némi hadititkot? Valami kis morzsát a kíváncsiskodó népnek.

Ja és sok sikert egésszen a zs tervig és még azon is túl! ( ezt az utolsó 5 szót kimondom mindig valami zene szólal meg a fejembe.... :woot::whistle: )
 
Blyxa nem került be. Annál inkább pár Bucephalandra, meg jópár kő az előtérbe vegyesen Fissi és Riccardia mohával. A mohákkal nem a szépségre szeretnék gyúrni, hanem a garnélák érezzék jól magukat. A Fissit ezúton is szeretném megköszönni Norbinak @hnorbi :);)

Pár kép, csak úgy:

26773721554_50bc68a3f5_c.jpg_DSC6333 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

26774702933_48d464756c_c.jpg_DSC6334 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

27347629616_1936228224_c.jpg_DSC6336 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

27310483871_1071a8ff18_c.jpg_DSC6337 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Jobbra lent azok a színek.....lepetézek.

26773715434_8825cde400_c.jpg_DSC6338 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Ezek a bucek, édes kis növények. :)

Azt elárulod miért praktikusabb a rövid oldalra áramoltatni a vizet, gondolom nem véletlen?
 
Gyakran előjön tanácsként a fórumon, hogy moházni érdemes a garnélák kedvéért. Én ezt nem látom indokoltnak. Ha nem illik bele az elgondolásodba, akkor csak a garnélák miatt szerintem ne erőltesd. Ha lesz moha, akkor természetesen elbogarásznak rajta/benne, de nem lesznek depressziósak moha nélkül sem.

Bitang lenne szerintem moha nélkül is az akvárium! :)
 
Back
Oldal tetejére