• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A magányos szív

Pecás

Legenda
Nem volt nehéz a DIY-LED szalagos világítás | Page 23 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community -ból észrevenni, hogy indítottam még egy tanuló akváriumot, most már némi koncepcióval, de még bőven a tanulás és a kemény víz a két elsődleges befolyásoló tényező.

Akkor a hardver:

Akvárium:
egy régi, saját, újrahasznosításból származó 100x25-ös, 30 magas akva
Üveg: na, ez izgi, maradjunk annyiban, hogy 4-es sima ablaküveg középen merevítve

Szűrés:
15x15 cm-es sarok matten (5 cm vastag TM30-as szivacs) levegővel hajtva, vízforgatás: ??? l/h ahogy a bubik akarják:)

Aljzat:
manado mert tetszik és mert kihívás domborzatot csinálni belőle;)

Dekor:
egy árva szív alakú kő, jó eséllyel meszes kicsit, de egyelőre nem gáz, mert még nem RO vizezek
(valamikor 2012 nyarán megtetszett az Egyeskőnél (Erdélyben Balánbánya mellett) egy túra alkalmával, azóta őrizgetem:D

Növények:
Hemianthus micrantemoides a sztracsatella első nyírásából
Rotala rotifundiola a sztracsatella első nyírásából
2 doboz Tropica Eleocharis Sp. Mini TC (Parvula) most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua a szeptember 11.-ei GA-s villámlátogatásból
1 doboz Tropica Staurogyne repens TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua a szeptember 11.-ei GA-s villámlátogatásból

Állatok:
majd ha a fű benő mindent apránként átállítom lágyvizesre és talán CRS/CBS, de addig senki, hogy a buckám megmaradjon;)

Táp:
egyelőre napi 2,5ml easy carbo + easy life ProFito 10ml/100l hetente, vízcserekor arányosan visszapótolom.

Vízcsere:
három naponta 50%, apránként átállok a heti kétszer 30%-ra

És akkor pár kép:
a szűrés:
15333823932_440dbe82e1_b.jpg

a "táptalaj" ha már otthon kallódott vagy' 4-5 éve:
15330963991_f6ab8be743_b.jpg

kiosztva, talajba sülyesztés előtt:
15147403689_0048059dae_b.jpg

kicsit vissza: a domb "támrendszere": nem hazudtoltam meg magam, üvegből barkácsoltam össze FBS-el, de leragasztva nincs:
15147598387_e1541b9e96_b.jpg

a domb (itt még magasabban voltak az ízzók, szépen beterítették a teljes alapterületet):
15311097076_fbb98a03bd_b.jpg

és a névadó:
15333820472_7833dfd1e9_b.jpg

Folyt köv, lehet mondani a véleményeket.
 
A beültetés:
15333819402_5e15717773_b.jpg

15147365659_f3715bd093_b.jpg

Tíz nappal később, a világítás megerősítése után egy teli:
15330676731_721a92c897_b.jpg

A gyepem eddig csak vegetált, most talán elindul. A Tropica csomagolásán közepesen igényesnek (medium) tüntette fel. Ennyi fény hátha megmozdítja.
A stau mintha picit megmozdult volna, na majd látom.
Alga egyelőre nincs, de elkiabálni nem szeretném.
 
Szép egyenletes az ültetésed, így tuti, hogy szép lesz akkor is amikor majd benövi a gyep!:)
Ha szeretnél még bele növényeket a későbbiekben, akkor nyugodtan szólj, adunk a Devotion-ből - tudod a számunkat!
Érdekes(pontosabban nem szokványos) az akvárium aránya. Nekem rögtön az jutott eszembe róla, hogy ha egy ilyenem lenne, akkor biztosan egy osztott garnélást csinálnék belőle, amiben lenne lehetőségem a szelektálásra!Persze ez csak egy ötlet!;)
 
Érdekes(pontosabban nem szokványos) az akvárium aránya. Nekem rögtön az jutott eszembe róla, hogy ha egy ilyenem lenne, akkor biztosan egy osztott garnélást csinálnék belőle, amiben lenne lehetőségem a szelektálásra!Persze ez csak egy ötlet!;)
Ez egy klasszikus iwagumihoz lenne igazán tökéletes! :)

De így is érdekes, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle.
Algamentest! ;)
 
egy osztott garnélást csinálnék
Meglessz az is, majd ha az új polcom elkészül, akkor a kb 110 cm hosszú, 40 cm széles, 20 cm magas, jelenleg parlagon heverő akva négy rekeszre osztva be lesz üzemelve.

Szép egyenletes az ültetésed, így tuti, hogy szép lesz akkor is amikor majd benövi a gyep!
Köszönöm az elismerést.

Érdekes(pontosabban nem szokványos) az akvárium aránya
Mocorgott már jó rég a fejembe, hogy egy tök "jellegtelen" dombot csinálhatnék egy "legelővel", amiben érvényesül ez a kő, amibe beleszerettem és lehurcoltam a hátizsákban.
Amin nagyon spekulálok, hogy maradhat-e mögötte bal oldalon a HM bedúsítva, rövidre nyírva.
15147302847_f8574e5df1_b.jpg

Arra gondoltam, hogy a gyepnél semmiképpen nem lenne magasabb, így ott egy jó kis bokor lehetne belőle, hátul pedig a rotala egy sövény lehetne, amit a sarokban esetleg emersre is kiengedek, ha lesz kedve hozzá.
Persze először pár visszavágással igyekszem bokrosra nevelni őt is.
A stau lenne a korona a kő mögött, alig-alig föléje engedve, bokrosan, amíg kordában tartható.
Amin még agyalok, hogy a kő jobb oldalán szabadon hagyott részre Eleocharis acicularis - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua -t tennék szívem szerint, hogy a domb emelkedését optikailag kicsit tuningoljam, vagy inkább vegyek egy doboz Eleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua -t és azzal fejezzem-e be.
 
Nézegetem a staut: ugye nem csak nekem tűnik úgy, mintha tíz nap alatt megmozdult volna?
beültetéskor:
15147365659_f3715bd093_b.jpg

és most:
15333839075_db443b5473_b.jpg
 
Tényleg jó lenne iwagumi-hoz is - bár az nem az én stílusom és szerintem a Szabié sem...
15099620967_3d79b28a4e_b.jpg

...pedig ez a tavaly nyári fogarasi képem nagyon mozgatja az agyamat...
Kicsit rendhagyóan: a víz levágva és mindjárt a frontnál indulna a magas szikla, jobb oldalán az alacsony kövekkel, balról a gyeppel lágyítva, hátrafele meg valami hasonló emelkedéssel, gyeppel, minimalista stílusban.
Érdekes kísérletnek érzem...
 
Bocs, hogy arra gondoltam, hogy az iwagumi nem vonz! De azért azt eltaláltam, hogy Te is tervezel egy osztott garnélást! Mégiscsak egyformán forog az agyunk...!:ROFLMAO:
 
Ez egy klasszikus iwagumihoz lenne igazán tökéletes!
Egy fenét :D ez ordít az erős elrendezésért sok sok apró kis részlettel barlanggal és fákkal :rolleyes:
De hát ez a jó mindenki mást képzel bele,egyébként négy felé osztva,megoldva a szűrést lehetne garnélás is akár egy scape üveggel elválasztva.
Mindenesetre sűrűsödést és algamentes napokat kívánok (y)
 
Szerintem jól néz ki(y).A stauval én is szenvedek nekem is csak nagyon lassan fejlődik pedig nekem ott a co2 ,több mint egy watt/l fény .
 
Nincs gond, egyelőre túl sok dolog vonz: egy olyan szín és formavilágbeli orgia, mint amit nálatok láthattam levesz a lábamról, de egy minimalistába hajló, akár a jelenlegi stílusú, akár egy csupa szikla, mint a képen, szintén mozgatja a fantáziámat.
Gyanítom, hasonló lesz, mint az afrikai sügérek, hogy nem egészen 100 literben, két fajjal, összesen 8 db hallal kezdtem és 6-7 év múlva szűk 4000 literben, egyidőben 24-25 fajnál és sokszáz halnál kaptam észbe...
 
A stauval én is szenvedek nekem is csak nagyon lassan fejlődik pedig nekem ott a co2 ,több mint egy watt/l fény .
Én pedig azért tettem fel a képeket egymás alá, hogy a 2x7W-al is mintha megmozdult volna 10 nap alatt, aminek kifejezetten örülök annak fényében, hogy az eleocharis sp mini csak stagnált időközben. Nála annak örülök, hogy nem sárgul.
 
Húúú, akkor bele sem merek gondolni, hogy mire számíthatunk Tőled!!!:D:rolleyes::LOL:.....
Csak lassan a testtel! (mondjuk ez inkább magamra értendő:D)
Itt sokkal több a tanulni való, viszont erős technikával hamarabb van eredmény, mint a sügiknél, ahol némelyik csak 2-3 évesen "van kész"!
 
A stau egy furcsa növény. Még márciusban ültettem egy cserépnyit az akváriumomba (0,5 W/L, no CO2), ami 6-7 szálat jelent, és a mai napig megvan az összes szál, de 1 kivételével mindegyiknek csak a tetején van 1-1 pár levél, és kopasz szára, az az 1 tő viszont elkezdett szépen nőni, hozott oldalhajtást is, amin gyönyörű sűrű a levélzet és szép a színe is. Ha így folytatja, akkor 2-3 éven belül lesz egy pici bokrocskám belőle! :LOL:
A Tiéd viszont egyértelműen nőtt, bár emlékeim szerint az első 2 hétben még Nálam is ilyen volt, aztán ledobta az összes levelét...
 
emlékeim szerint az első 2 hétben még Nálam is ilyen volt, aztán ledobta az összes levelét...
Beni, ne sokkolj! Na, akkor egy hétig legalább most parázhatok!
Nálam az elején egyértelműen kevesebb volt a fény, most a bruttó 75 literre megy legalább 3000 lm, de ha a cucc hozza a plafont, akkor 3400 lm, ami ugye barátok között is 40-45 lm/bruttó liter. A csomagolásán az van, hogy kicsivel is beéri.
Hát kár lenne érte. CO2 nálam sincs, csak az easy carbo és ráadásul hetente legalább egy nap (de néha kettő is) van, amikor elmarad ez is...
 


Valahogy így kellene kinéznie a végén, de nyugi a miénk sem így kezdte!!! Kaptunk valakitől véletlenül pár szálat (egy másik növénnyel összecsomagolva) és hónapokig még a talajban sem akart bent maradni. Feljött, visszaültettem, feljött, visszaültettem..., aztán egyszercsak beindult!:)
 
Back
Oldal tetejére