• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A svéd váza

aquattila

Főkertész
rektangel-vas__0106644_PE254895_S4.JPG Mivel svédben vagyunk egyértelműnek gondoltam ezt az üveget használni akváriumként:) (meg nem találtam itt megfelelő méretűt, igazán kicsit akartam.. de amúgy érdekesnek találom ebben építeni a formája miatt is)
Terv:
4 literes üveg
A többi mind előzőből megmarad bőröndben kicsempészett:)
Eheim aqualight lámpa
Tropica táptalaj, dennerle sulawesi fekete
Folyékony co2 vagy plusz citromsavas módszer
Kínai akasztós szűrő kék szivaccsal, substrat proval, perlonnal és purigennel
Kíváncsi leszek az eredményre mert itt a csapból is elég lágy víz folyik:)
Folytatás később!
 
Na a szűréssel nem lesz gond:D Inkább azzal hogy ne keverjen mindent az akiban. Vagy valami felfogja majd, pl egy kő? Mondjuk a perlon sokat fog ezen a szűrőn.
 
Mindig is buzerálta a fantáziámat ezek a mini akvás összeállítások. Kíváncsi vagyok mit hozol ki belőle.
Hat ne szamits semmi nagy dologra..minel konnyebb karbantarthatosag lesz a fo cel:p bar ekkoranal..

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Ezt a topikot betettem figyelőbe:) Nekem is van egy kis 5 literes akvám, valamit kezdeni akarok vele ....
Az üvegedet megtaláltam IKEA-ban, Rektangel néven... valahonnan ismerős volt, hát innen...
 
Ezt a topikot betettem figyelőbe:) Nekem is van egy kis 5 literes akvám, valamit kezdeni akarok vele ....
Az üvegedet megtaláltam IKEA-ban, Rektangel néven... valahonnan ismerős volt, hát innen...
Bizony az:) jo dolog lehet eddig vegig lefele mentem literben, ezelott 16 volt. Ezt meg csak tesztnek neveznem mert ugye minel kisebb az akva annal nehezebb fenntartani. Meglatom milyen novenyek maradnak meg benne es talan egy-ket red cherry-vel is megprobalkozom ha jo uton halad.

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Es az indulas! Majd video is lesz az epitesrol csak meg varok egy kicsit hogy elinduljanak a novenyek az utolso kephez.View attachment 21643View attachment 21644View attachment 21645View attachment 21646

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
És komolyan gondoltad... jó lett. Nem gondoltál rá, hogy valami apróbb növényeket tegyél bele? Mert ezek a növények elég gyorsan ki fogják nőni a vázát. A reineckii kap egy hetet, már kint lesz a vízből.
 
Utoljára módosított:
És komolyan gondoltad... jó lett. Nem gondoltál rá, hogy valami apróbb növényeket tegyél bele? Mert ezek a növények elég gyorsan ki fogják nőni a vázát. A reineckii kap egy hetet, már kint lesz a vízből.
Hat igen erre nem gondoltam sajna..eredetileg csak hcre gondoltam de aztan meglattam par szines akvat:) Mondjuk itt a valasztek sem tul nagy.. Milyen novenyeket javasolsz?

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére