• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A svéd váza

Én csak most ismerkedek a garnikkal, ha ennyire nehézkes (és ez elképzelhető, hiszen picike az élettér, ami még nagyobb odafigyelés igényel) keress valami kis igényű fajt, ami csapvízben is elvan különösebb tutujgatás nélkül. ;)


Nekem ennyire pici akváriummal nincs tapasztalatom. Az tuti, hogy főleg az elején rendszeresen mérném a vízparamétereket az segít.
Az rc-k elvileg nem igenyesek, de inkabb majd nagyobban probalkozom ezt meghagyom csak novenyesnek:)

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Az rc-k elvileg nem igenyesek, de inkabb majd nagyobban probalkozom ezt meghagyom csak novenyesnek:)

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
Szia. Nem akarok beleszólni deeee nekem annó az egy literes pico-ban vígan elvoltak az rc ivadékok. Egyszerre kb 4-5db ivadék volt benne, kétnaponta volt benne vízcsere és soha nem volt elhullássom. Amint kezdtek nőni mentek a nagyobb garnis akiba. :)
 
Szia. Nem akarok beleszólni deeee nekem annó az egy literes pico-ban vígan elvoltak az rc ivadékok. Egyszerre kb 4-5db ivadék volt benne, kétnaponta volt benne vízcsere és soha nem volt elhullássom. Amint kezdtek nőni mentek a nagyobb garnis akiba. :)
Hat mindig azt olvasom hogy elvannak csapvizben siman de nekem ugy sem volt jo szoval majd egy 100 literesben csak nagyobb teruk van:)

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Hat mindig azt olvasom hogy elvannak csapvizben siman de nekem ugy sem volt jo szoval majd egy 100 literesben csak nagyobb teruk van:)

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
Én a pico-ban azért tartottam őket, hogy valamennyi víz mozgást csináljanak, hogy mégsem legyen mozdulatlan a víz. Erre a célra pont megfelelőek voltak :)
 
Amugy van egy kis alga de ilyenkor az eddigi akvariumaimban is volt. Rendeltem hc-t es stau-t es majd valamelyik nem ekkoraba illo novenyt kiszedem. A telefonra rendelt "objektivaimat" is varom mar..kivancsi leszek milyen makrokat tudok majd produkalni veluk:)

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Leírom a véleményemet, lehet, hogy butaság.

Ha jól látom, 4 literes akváriumot carbozol és co2 adagolsz citromsavas módszerrel.

Ahogy írod, garnélák menekülőre szeretik fogni, és ezen nemigazán csodálkozok.

Ilyen kis méretben hogyan tudod belőni a CO2-t? Ha túl sok a CO2 elmehet az egész dolog savasba. pH valószínűleg jól ingadozik. Garnélák lelki világát annyira nem ismerem, de szerintem ők is elsősorban oxigént lélegeznének be, ha választhatnának.

Carbo ilyen kis mértnél sem a leggarnélabarátabb módszer, dózisnál nagyon kell figyelned. Én elhagynám.

Ha ragaszkodsz az ilyen kis méretű garnélás - növényes - akváriumhoz, akkor én hanyagolnam a citromsavas CO2-t és más módszer után néznék.

@Rebal növényes befőttes üveg próbálkozása jobb irány.
 
Leírom a véleményemet, lehet, hogy butaság.

Ha jól látom, 4 literes akváriumot carbozol és co2 adagolsz citromsavas módszerrel.

Ahogy írod, garnélák menekülőre szeretik fogni, és ezen nemigazán csodálkozok.

Ilyen kis méretben hogyan tudod belőni a CO2-t? Ha túl sok a CO2 elmehet az egész dolog savasba. pH valószínűleg jól ingadozik. Garnélák lelki világát annyira nem ismerem, de szerintem ők is elsősorban oxigént lélegeznének be, ha választhatnának.

Carbo ilyen kis mértnél sem a leggarnélabarátabb módszer, dózisnál nagyon kell figyelned. Én elhagynám.

Ha ragaszkodsz az ilyen kis méretű garnélás - növényes - akváriumhoz, akkor én hanyagolnam a citromsavas CO2-t és más módszer után néznék.

@Rebal növényes befőttes üveg próbálkozása jobb irány.
Azota ratertem arra hogy eppenhogy bubizik a difi es teljesen zold sosem lesz a dc..carbot pedig ezzel adagolok egy mg-t ami egy tizede az ml-nek. Amugy a ph ingadozas ugyanugy megvan azoknal akik magnesszelepet haznalnak nem? 57e28455f56fd5e2558187641aac661a.jpg

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Azota ratertem arra hogy eppenhogy bubizik a difi es teljesen zold sosem lesz a dc..carbot pedig ezzel adagolok egy mg-t ami egy tizede az ml-nek. Amugy a ph ingadozas ugyanugy megvan azoknal akik magnesszelepet haznalnak nem? View attachment 23136

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
Én is használok ilyen adagolót :)
Sőtt nekem volt ebből készített difi is :D sok mindenre lehet hasznosítani :)
 
Azota ratertem arra hogy eppenhogy bubizik a difi es teljesen zold sosem lesz a dc..carbot pedig ezzel adagolok egy mg-t ami egy tizede az ml-nek. Amugy a ph ingadozas ugyanugy megvan azoknal akik magnesszelepet haznalnak nem? View attachment 23136

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről

Az egészben a kihívás az, hogy hosszú távon stabilak maradjanak a körülmények. Elég, ha csak 1 nap a citromsavas CO2 kicsit rakoncátlankodik, és már nincs is garnélád. Drop-checker nem 100%-os dolog, nem az aktuális CO2 szintet mutatja. Este nincs szükség CO2-re, ilyenkor a növények nem fotoszintetizálnak. Old-School-hard-core EI akváriumoknál este is tolták be a CO2-t, de egy garnélás mini akváriumban megpróbálnám a körülményeket egy kicsit a valóság irányába terelni.
Carbo, ha sikerül betartanod az előírást, rövid távon nem hinném, hogy gondot okoz a garnéláknál. (Gondolom ezt a gyártók megfelelően tesztelték.) Viszont garnéla "ivadékoknál" nincs tippem, mi a helyzet. Minden esetre, nem közvetlenül a garnélára adagolnám, hanem ügyelnék, hogy elkeveredjen a vízben (de ez csak tipp, szvsz nem szerepel a leírásban)

Szerintem a svéd váza mellett megpróbálhatnál egy @Rebal féle befőttes üveget is. Költségek elhanyagolhatóak.

Én 15 liter alá még nem mentem, de ez nem jelent semmit.

Amúgy tetszik a design, jó az ötlet, és már csak azt kellene elérni, hogy szépen szaporodjanak benne a garnélák (és a növények is megmaradjanak).
 
Utoljára módosított:
Jelentem a befőttes működik!:) Mondjuk a garnélák, ha akarnának sem tudnának kimászni belőle:ROFLMAO::D De nem akarnak:), vígan legelésznek, vedlenek. Kerti föld, 1-3 mm kavics, pár növény (sessiliflora, reineckii, stau, polisperma, mohák), nincs szűrés, nincs fűtés, a nap világítja az ablakpárkányon, kis cérna alga volt, mert áll a víz, de az könnyen eltávolítható. Most egy kicsit ronda, mert belehánytam egy marék weeping mohát (a garnélák örömére), de van róla képem a SLAP-DASH naplóban ha érdekel.;)
 
Kozben ilyenekrol almodozom persze:) nagyon tetszik hogy az akvarium uvegnel nincs semmi es siman korbejarhato. Majd egy ilyet is tervezek kesobb persze nem 1800 literben:p

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Es megerkeztek a lencsek! Holnap kiprobalom a makrot garnelakon:)026f91d73609ba185f8f0574d95e435c.jpg

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Bekerult egy kis stau es ha mar beallt az akva majd kiveszek par nem odaillo novenyt..most ez a helyzet es kezdem azt hinni hogy ket nosteny garnelam van szoval kell majd egy manusz:) Nem akarom elszolni magam de ugy tunik jol elvannak!311139571fec904a5ca2a78f74bef940.jpgffed1d9a65ac277157ad8b81e8bfb95a.jpgab1106e739e03d267c57f297db3ef682.jpg

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Megforditottam a fat hogy a moha ne legyen eltakarva plusz vagdostam kicsit. A szurot Killer81 hatasara holnap megprobalom atalakitani mert szerintem nem megy at a flow a substrat pron egy muanyag kis falacska miatt. Megjott a 3. garnela is es en ugylatom hogy EZ a nosteny a kis erszenye miatt pedig mintha azt olvastam volna hogy a nostenyek a szinesebbek..3an bandaztak ezen a waferen csomo ideig:)
6e1af6eb4996196e7c587a8f90f1f896.jpg
a4ebc7f202923a49b1c278dc90f16146.jpg
91af1e2a166feef6aa212a02a0705eb7.jpg
72663b05635757c1efd6a76fa8c3243b.jpg


Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére