• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A tuskó

Luigi13

HAC különdíj
Egyszer régen egy messzi-messzi galaxisban..., ja ez egy másik mese!
Szóval volt nekünk egy eléggé fura méretű, 60x50x40-es, feketével ragasztott:( régi akváriumunk, ami egy nagyobb kör után visszakerült hozzánk. Használtuk már sok mindenre: nagy aki átépítésénél ideiglenes lakóhelynek, növénynevelőnek, CRS otthonnak...

A történet másik fele pedig, hogy kb. másfél évvel ezelőtt egy erdei kirándulás alkalmával belefutottunk egy tuskóba, ami igen szemrevaló darab volt. Elcipeltük az erő széléig, elrejtettük (mert biztosan mindenkinek ez kell). Két hónap múlva elhoztuk és egy száraz helyen pihent vagy fél évet. Azután egy hordóban ázott két hónapot és úgy döntöttünk, eljött az idő, hogy egyesítsük a régi akváriummal.

Egyenlőre ez lett belőle...

19679748628_bca5ca2f6e_b.jpgIMG_20150720_225501 by Lovas Attila, on Flickr
 
Nagyon tetszik ez a szigetes elrendezés.;)
Kérhetek egy növénylistát, technikai infókat?
Köszi előre is. Üdv: Zoli
 
Csinatos egy tuskó, megérte hazavinni:). De látom az amerikai hadsereg is érdeklődik, száloptikával kémlelik az akvát a bal felső sarokból:ROFLMAO::LOL:.
 
Jól látom, hogy ide kerültek a növények?
Szándékosan ennyire hátra került a tuskó? Csak nem lesz még valami apróhad elöl is?
 
Ama szerencsések táborában tudhatom magam, akik már élőben is láthatták. Káprázatos. Klassz a sok növény is, de kár lenne, ha a dzsungel eltakarná a tuskó érdekes alakját, ágait, mert így izgalmas igazán.
Niki és Attila biztosan ezt is lenyűgözően megoldja, szerintem érdemes lenne majd nevezni is vele.

Sok sikert hozzá!
 
Nagyon tetszik ez a szigetes elrendezés.;)
Kérhetek egy növénylistát, technikai infókat?
Köszi előre is. Üdv: Zoli
Köszönjük az elismerést!
Csupa olyan növény került bele, aminek nem kell talaj, sok fény és CO2.
Anubias nana és petite, Microsorumok, MC, Hydrocotyle tripartita "Japan",Lomariopsis lineata.
Szűrés: EHEIM 2075 full Substrat Pro+Seachem Purigen
Világítás: saját gyártású ledes
Hűtés: saját gyártású 3 PC ventillátorral, autómata hőmérséklet szabályzóval
Üdv.: Niki, Atti
 
Csinatos egy tuskó, megérte hazavinni:). De látom az amerikai hadsereg is érdeklődik, száloptikával kémlelik az akvát a bal felső sarokból:ROFLMAO::LOL:.
Most, hogy mondod, mi is alaposan megnéztük és az van ráírva apró betűkkel, hogy: NASA.:D
 
Jól látom, hogy ide kerültek a növények?
Szándékosan ennyire hátra került a tuskó? Csak nem lesz még valami apróhad elöl is?
Igen, a Tőled kapott növények is ebben vannak(Köszönet érte!).
Azért került hátra, mert a tuskónak van egy "elefánt ormánya" felfelé, ami miatt nem férne el másképp a lámpa...(Majd orvosoljuk a problémát.)
 
Nagyon szép lett. Atti! ez úgy néz ki mint annak a tuskónak a főpróbája ami félre van már rakva a GA-ban nektek.
 
A lakók terén milyen tervetek van?
Csak mert egy ilyen faja akvát kár lenne lakatlanul hagyni;)
Igazad van, itt aztán lenne lehetősége bármilyen lakónak akár úszkálni, akár bujkálni! A fa rágcsálásról nem is beszélve...:ROFLMAO:
Ötlet, tanács?
 
Igazad van, itt aztán lenne lehetősége bármilyen lakónak akár úszkálni, akár bujkálni! A fa rágcsálásról nem is beszélve...:ROFLMAO:
Ötlet, tanács?
Ha lágy vized van szerintem CRS-el nem tévedhetsz, ha nincs akkor sakura vagy rili garnéla szépen mutatna benne. Mondjuk én elfogult vagyok garnélák irányában :)
 
Ha lágy vized van szerintem CRS-el nem tévedhetsz, ha nincs akkor sakura vagy rili garnéla szépen mutatna benne. Mondjuk én elfogult vagyok garnélák irányában :)
Mi is imádjuk a garnikat.....!!! Nemrég még ebben laktak a CRS-eink, de átköltöztek a "Devotion" akiba.
Amúgy garnélák már a Tönköt is lakják: ide kerülnek a Low Grade Sakuráink, amikor szelektálunk.
 
Igazad van, itt aztán lenne lehetősége bármilyen lakónak akár úszkálni, akár bujkálni! A fa rágcsálásról nem is beszélve...:ROFLMAO:
Ötlet, tanács?
Hát, mondjuk dobnék bele 20 db amandát, 3 db algázó gébet (a kékekből, ha lehetek elfogult;)), meg 15-20 db CRS "S" osztályt, ami Nálatok kb a leszelektált kevésbé szép banda:whistle:
Aztán ha esetleg szükség lenne rá, akkor pár amano, oto, bár ami azt illeti kuriózumnak 2-3 db http://diszhal.info/Atyopsis_moluccensis.php elfér egy ekkora akvában és nem bánt senkit, viszont mutatós.
Beállnának szépen a tuskóra és szedegetnék az áramlatból, amit találnak:)
 
Sziasztok!

Történt némi változás.
Az akváriumból felfelé kilógó "ormány" részt lerövidítettük, ezért az egész tuskót így már előrébb tudtuk hozni. A levágott darab most bal oldalt elöl hever.
Egy másik akváriumból átkerült egy 20 fős Nannostomus marginatus (Törpeszájú hal) csapat, akik szemmel láthatóan nagyon élvezik a nagy helyet és hogy körbe tudják úszni a tuskót.

P1320678 by Lovas Attila, on Flickr
 
Nagyon szuper lett így is, a marginatusok jó kis csapatot alkotnak, mondjuk nekem a bal oldali micro bokor jobban tetszett mikor fentebb volt, olyan dzsungelesebbnek hatott. :)
 
Back
Oldal tetejére