1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

A vízcserék és a CO2

Kategória: 'Alga', témanyitó: keymaker, téma nyitása: Márc 10, 2010.

?

Te mikor cserélsz vizet?

1. Reggel mikor a kakas felkel.

30 szavazat
    24.6%
  2. Nap közben, amikor a legjobban fotoszintetizálnak a növények. Ha nekem nem jó, nekik se legyen az al

40 szavazat
    32.8%
  3. Este, hogy Berényiékre tiszta legyen az aki.

48 szavazat
    39.3%
  4. Lámpaoltás után. Szeretem a kihívásokat. Eddig még egy halat sem szippantottam ki a csővel.

3 szavazat
    2.5%
  5. Nem cserélek, de csak azért mert nincs akváriumom.

1 szavazat
    0.8%
  1. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

keymaker Alapító Admin Moderátor

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    386
    ...Szóval az az érdekes helyzet állt elő, hogy Tom Barr tapasztalatai szerint a vízcseréket 1 órával a lámpák bekapcsolódása után érdemes végezni. Igen. Utána. ;)

Úgy gondolom, hogy a legtöbbünknek a logikus döntés az lenne, hogy valamikor a CO2 bekapcsolása előtt, vagy lámpaoltás után cseréljünk vizet. Azért, hogy a nagynehezen beoldott CO2-t ne bántsuk ezzel. Itt van a beoldás-grafikon. Látható rajta, hogy legalább 4 órával lámpagyújtás előtt érdemes bekapcsolni a CO2-t és fél órával utána már visszaesik a szint a tesztelt akváriumban.

CO224.

Igen ám, de több akvarista tapasztalata alapján is, hiába tűnik ideálisnak minden más (tápozás, világítás, co2, szűrés-flow, stb.) tényező, a CO2 hiánnyal vagy fluktuációval kapcsolatos alga akkor is jelen van az akiban. Nos, a reggeli/lámpagyújtás utáni vízcserék megoldották többeknél a problémát.

Amikor arról kérdeztük Tomot, hogy nem tart-e attól, hogy "megbrutalizálja" a cserével a CO2 szintet, akkor ő erre azt válaszolta, hogy őt nem a CO2 szint, hanem a növények egészsége érdekli első sorban. Azt tapasztalta, hogy ha a felkapcsolás után 1 órával cserél vizet, akkor 3-4 óra múlva már szokatlanul erős bubizást lát, és ez azt bizonyítja, hogy a fotoszintézis rendben van. Ez - a növények "boldogságára" utaló jel - pedig mindent felülír.

Az időbeosztásom miatt én eddig rendszeresen éjszaka cseréltem vizet. Eddig egyetlen reggeli vízcserén vagyok túl, azt kell mondanom, hogy ez az egy alkalom alátámasztja a fentieket. Próbálkozni fogok, és jelzem majd az eredményt.

2. N-dee
    Épp nem fórumozik ...

N-dee Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Máj 5, 2009
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Keszthely
    Na bumm! Én meg hétvégén nem győzök csipás szemekkel időben kimászni az ágyból :yawn: , hogy még lámpabekapcs előtt túl legyek a vízcserén, aztán mégis szívat a fonalalga, holott most már minden más tényező rendben van szerintem :geek: . Na, ezt kipróbálom én is, hátha bejön nálam is.

3. Sgábor
    Épp nem fórumozik ...

Sgábor Kertész szaki

Tag:
    Okt 9, 2009
    Kedvelik:
    128
    Sziasztok!
    Ezt én is csak alátámasztani tudom!Állt.mindig éjszaka cserélek én is vizet,főleg esztétikai szempontból(meg mert így érek rá),de egyszer,csak másnap (igaz lámpa bekapcs.elött)volt időm ezt megcsinálni,de a növények úgy reagálták le,mintha újra fellélegeztek volna,és olyan bubizásba kezdtek,hogy az egész akit beterítette az O2!Ez a látvány mindent felülmúl!Ti is próbáljátok ki!

4. Proci
    Épp nem fórumozik ...

Proci Kertész szaki

Tag:
    Máj 5, 2009
    Kedvelik:
    33
    Hely:
    Tószeg, Szolnok, Budapest, Bonyhád
    Az én megoldásom pedig az, hogyha napközben végzek vízcserét , akkor utána Easy Carbot adok a vízhez, hogy helyrerántsa a co2 szintet. Máskor nem is öntök ilyet az akvába.

5. DLaci
    Épp nem fórumozik ...

DLaci Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 19, 2009
    Kedvelik:
    6
    Hely:
    Mogyoród (-Jánoshida)
    Szerintem a legtöbben idáig éjszaka cseréltünk. Vagyis lámpaoltás után.
    Idáig. :thumbup:

6. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,194
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Én mindig világosban cseréltem. Minek szívassam magam egy sötét akival :) . Utána mindig tapasztalható ez a "bedurranás".
    A lámpa utáni 1 óra nem világos. Miért pont akkor?

7. baropeter
    Épp nem fórumozik ...

baropeter Főkertész

Tag:
    Ápr 19, 2009
    Kedvelik:
    284
    Hely:
    Bp. 1104 Harmat utca
    A növényeknek is kell egy reggeli kávé! ;)

8. outro
    Épp nem fórumozik ...

outro VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    1,254
    Hely:
    Budapest IV.
    Hümm én általában szombat kora-délután vagy vasárnap ebéd után szoktam cserélni. Nálam a világítás 12:30-kor kapcsol fel, addig el van sötétítve az aki. Ezek szerint én többé kevésbé jól csináltam eddig... :eh:

9. jojo
    Épp nem fórumozik ...

jojo Kertész szaki

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    32
    Hely:
    Bp.16.ker.
    Sztem. az, hogy ezentúl tudom, hogy mikor kellene vizet cserélni csak max lelkiismeretességi problémát fog okozni meg bűntudatot ( :oops:) mert nálam ezentúl is szombatonként 8-9 óra között lesz a vízcsere, mert ekkor van az a családi idil, hogy alszik a lusta banda 10-ig, és addig sem sertepertélnek a lábam alatt. :)
    Meg ez is olyan mikor az asszony kijelenti, hogy minden este 9-től van szex 10-ig ha itthon vagy ha nem... :D

10. N-dee
    Épp nem fórumozik ...

N-dee Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Máj 5, 2009
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Keszthely
    Ja, mondjuk a kemény bubizás a reggeli vízcserék után nálam is megvan, de a hét közepén/végén is durván ontják magukból az oxigént a növényeim. Akkor ezek szerint ne is változtassak a vízcsere időpontján?

11. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,855
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Én mindig este csináltam a vízcserét úgy hogy a villanyoltásra pont kész legyek, abból a meggondolásból hogy így reggel meg lesz a 30ppm co2 és így a vízcserével nem nullázom le. 10-kor van villany bekapcs. így 11-12 körül a vízcserét meg is tudom ejteni. :) Kíváncsi leszek a változásra. Köszi B. hogy megosztottad ;)

12. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    Én meg akkor cserélek ha eszembe jut. És eszemben sincs ezen változtatni. :lol:
    Ezt mondjuk inkább érdekességként kezelem. Ki kell próbálni ha van rá mód. De nem ettől lesznek a pattanás durrantó akváriumok. :p

Boros Gergő kedveli.
  13. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    Ezen jót vidultam :lol: :thumbup:

14. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    Jelentem betettem egy szavazást is a topik elejére. Na ki mikor cserél? :?:
    Igen... én Berényiékre szavaztam :thumbup: :lol:

15. Luna
    Épp nem fórumozik ...

Luna Főkertész

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    96
    Hely:
    Magyarország, Dunaújváros
    Én akkor, amikor éppen eszembe jut. Hetente kétszer cserélek a nanoban, de van hogy 1-2 napot még az is csúszik, nem hogy belőjem percre pontosan... :) :oops:

16. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,855
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Alap :lol: Még a végén Magdi anyus elpletykálja hogy nem tiszta az aki :lol:

17. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    517
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513
    Ő ugyan aligha, már csak az égi vadászmezőkön pletykál.. :)

18. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,855
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Most ő illett ide, más főpletykás nincsen :D

19. atti76
    Épp nem fórumozik ...

atti76 Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Jan 19, 2010
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    Én hál' isten kimaradtam ebből a függőségből is, de én is Berényiékre szavaztam... :D

20. ngabko
    Épp nem fórumozik ...

ngabko Tapasztalt kertész

Tag:
    Máj 17, 2009
    Kedvelik:
    50
    Hely:
    Nagymaros
    Érdekes, most direkt nem vártam, hanem ahogy hazaértem, még javában fény és co2 áradatban cseréltem vizet és tényleg sosem látott mennyiségű bubi van a HC-n. Mi erre a magyarázat?

Aktuális oldal megosztása