• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil talajok tulajdonságai

Melyik talajba jobb/könnyebb ültetni, az amazonia-ba vagy az africanaba? Utóbbi keményebb, úgy olvastam.
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy holnap elvileg megjönnek a cuccaim az új scape-hez de előre össze akarok rakni mindent. Kérdésem az lenne, hogy nem-e árt az amazoniának illetve a power sand spec s-nek, hogy szabadon van? Mert még egy-két hétig szerintem nem kerül bele növény addig barátkozni meg finomítani szeretnék a kinézeten.
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy holnap elvileg megjönnek a cuccaim az új scape-hez de előre össze akarok rakni mindent. Kérdésem az lenne, hogy nem-e árt az amazoniának illetve a power sand spec s-nek, hogy szabadon van? Mert még egy-két hétig szerintem nem kerül bele növény addig barátkozni meg finomítani szeretnék a kinézeten.
Miért akarod szabadon hagyni? Az előre dolgozás ennél a talajnál: zacskó kivág, beönt. Kb. ennyi. Szerintem ez belefér akkor is, ha berendezel. A dekorációs elemeket pedig egy méretre vágott kartonlapon próbálgathatod. Egy-két hét sok idő, és biztos hogy belepiszkálnál a medencében. Tutira kerül oda is aljzat ahová nem akarod pont azt. Mindannyian a legnagyobb biztonságban akkor vagytok, ha a zacskót nem bontod fel! :) Szerintem.
 
Vajon mi tud eltávozni belőle?Elillan a tápanyag?Kiszárad?Szétesik?Összeáll?Megeszik a legyek?Darazsak?Lepetézik a kiugrott garnéla?Molylepke esetleg?Zsizsik?
Szerintem tök mindegy,hogy a zacsiban , vagy az akiban áll,legfeljebb csak kiszárad.A maradék zsacsit sem zárod vissza totál.
 
Vajon mi tud eltávozni belőle?Elillan a tápanyag?Kiszárad?Szétesik?Összeáll?Megeszik a legyek?Darazsak?Lepetézik a kiugrott garnéla?Molylepke esetleg?Zsizsik?
Szerintem tök mindegy,hogy a zacsiban , vagy az akiban áll,legfeljebb csak kiszárad.A maradék zsacsit sem zárod vissza totál.
Most tervezi-rendezgeti az új scape-t. Szerintem sokkal könnyebb a dolga, ha akkor tölti be, amikor kiválasztotta/kipróbálta/elrendezte mi-hogy legyen. Erre akartam célozni.
 
Sziasztok!
Nem tudom jó-e itt a kérdés...
Aquarium bontás miatt kikerülne az akváriumból kb 9 hónapos, még nem kimerült 18l ADA Aqua Soil Amazónia és 5 liter Tropica Substrate. Sajnálnám az udvarra dobni... Lehetne ezt a cserepes növények talajára rátenni? Mennyire probléma az eltérő ásványi anyag tartalom?
Köszi a tanácsokat előre is!
 
Sziasztok!
Nem tudom jó-e itt a kérdés...
Aquarium bontás miatt kikerülne az akváriumból kb 9 hónapos, még nem kimerült 18l ADA Aqua Soil Amazónia és 5 liter Tropica Substrate. Sajnálnám az udvarra dobni... Lehetne ezt a cserepes növények talajára rátenni? Mennyire probléma az eltérő ásványi anyag tartalom?
Köszi a tanácsokat előre is!

Nyugodtan, nálunk minden növény szerette. Muskátlik mellett most nő kint a parvula :D
 
Táptalaj mindenképpen lesz vagy tropica vagy dennerle :D

Akkor maradok a sima amazonianal, Viktor uis azt mondta annak passzol a színe az environmenthez. :D
 
Kérdés: most, hogy minden a helyére kerül az akvában, egy-két helyre szórnék még 1-2 centi amazoniát, a világosabb átmosott environment talaj előbukkant itt-ott.

Hogyan a legegyszerűbb? Nejlon zacsi, sarka levág, és mint a cukrot szórni a kijelölt helyekre?
 
Kérdés: most, hogy minden a helyére kerül az akvában, egy-két helyre szórnék még 1-2 centi amazoniát, a világosabb átmosott environment talaj előbukkant itt-ott.

Hogyan a legegyszerűbb? Nejlon zacsi, sarka levág, és mint a cukrot szórni a kijelölt helyekre?
Müködhet! Én a homokot szoktam így.
De vizet is kell raknod a zacsiba mert külömben nem fog kihönni! Kicsit ködölni fog szerintem.
 
Back
Oldal tetejére