• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA REPLIKA

Shusky

Kertész szaki
Minden úgy kezdődött, hogy a lányom nekem adta kinőtt 18l-es akváriumát halastól növényestől... na ugorjunk az időben .
Most az ötödik akváriumot rakom már össze ( ez literben 360 l )
A tartalmuk növény ,garnéla, algaevők, csigákból áll. Kicsit garnélás akvakertésznek tartom magam.
Szóval túlszaporodtak a garnélák ezért új 39 l-es Nano akváriumot kapnak, aminek a világítása nem volt megoldva.
Egy nagy márkának a ledes lámpái nagyon tetszettek de 50cm hosszban nem találtam, ezért úgy döntöttem faragok egyet.

IM1.jpg
 
Utoljára módosított:
IM2.jpg


Itt már kezd felismerhető lenni a darab.
IM3.jpg


IM4.jpg



A ragasztás pillanata.
Megj.: Azért ilyen csúnya mert ragasztottam plusz védőfóliát a plexi védelmére, hogy ne karcosodjon marás közben. ( a következőnél még többet ragasztok :muted: mert így is sérült kicsit )

És fólia nélkül.

IM5.jpg


A technika: Vízhatlan alumínium sín, kétféle led szalag( 5630 ,5730) És alu küszöb borítás aminek az aljára lesz ragasztva a sín.

IM6.jpg


És a végeredmény amin van mit javítani de így is van már rá rendelés ;)

IM0798.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
És a végeredmény amin van mit javítani de így is van már rá rendelés ;)

IM0798.jpg
Szia!

Nagyon szép lett a végeredmény! Tetszik az alu küszöbös megoldás is :)

Milyen vastag plexit használtál?
Milyen táppal hajtod?
Mivel ragasztottad a LED szalagot a sínbe?
Mit csinálnál másképp a következőn?
Írsz egy anyag ár listát, kíváncsi vagyok mennyiből állt össze a munkát nem számítva.
Köszi.
 
IM2.jpg


Itt már kezd felismerhető lenni a darab.
IM3.jpg


IM4.jpg



A ragasztás pillanata.
Megj.: Azért ilyen csúnya mert ragasztottam plusz védőfóliát a plexi védelmére, hogy ne karcosodjon marás közben. ( a következőnél még többet ragasztok :muted: mert így is sérült kicsit )

És fólia nélkül.

IM5.jpg


A technika: Vízhatlan alumínium sín, kétféle led szalag( 5630 ,5730) És alu küszöb borítás aminek az aljára lesz ragasztva a sín.

IM6.jpg


És a végeredmény amin van mit javítani de így is van már rá rendelés ;)

IM0798.jpg

Nagyon igényes, ugyanakkor egyszerűen kivitelezett, kreatív diy megoldás. (y)
Hasonlót tervezgetek, csak nem plexiből, de kifejezetten tetszik a küszöbös, alu sínes megoldás!
Ami engem érdekel, hogy a küszüb és az alusín hogyan/mivel lett ragasztva. Valamilyen hővezető ragasztó, vagy ennél egyszerűbb a megoldás?
Köszönöm szépen, hogy megosztottad és ezáltal ötleteket adtál! :)
 
Nagyon igényes, ugyanakkor egyszerűen kivitelezett, kreatív diy megoldás. (y)
Hasonlót tervezgetek, csak nem plexiből, de kifejezetten tetszik a küszöbös, alu sínes megoldás!
Ami engem érdekel, hogy a küszüb és az alusín hogyan/mivel lett ragasztva. Valamilyen hővezető ragasztó, vagy ennél egyszerűbb a megoldás?
Köszönöm szépen, hogy megosztottad és ezáltal ötleteket adtál! :)
Azt hiszem túlbonyolítottam a ragasztást ( pillanatragasztó )
Ez annyira közel engedi egymáshoz a két alumínium felületet, hogy még a hőt is át tudja adni.
Így nő a led élettartalma és a plexi sem olvad meg .
 
Szia!

Nagyon szép lett a végeredmény! Tetszik az alu küszöbös megoldás is :)

Milyen vastag plexit használtál?
Milyen táppal hajtod?
Mivel ragasztottad a LED szalagot a sínbe?
Mit csinálnál másképp a következőn?
Írsz egy anyag ár listát, kíváncsi vagyok mennyiből állt össze a munkát nem számítva.
Köszi.
A plexi 10mm vastag (alapanyag:800x150x10 4500,- Ft
táp: 36w-os vízhatlan led táp : 3300,- Ft
a led szalag alján lévő ragasztó tökéletes a célra,
5730 extra led szalag 1m 2690,- Ft
alu sín vízhatlan 1m 1690,- Ft
Alu átvezető küszöb sín 1m 900,- Ft
Ennyi az alapköltség, de még nincs kész mert nem véletlenül olyan magas az oldalfal :sneaky:
Már megvan a tuning ötletem amitől nem lesz ADA desing viszont nyáron praktikus klímát csinál.
 
Utoljára módosított:
IM2.jpg


Itt már kezd felismerhető lenni a darab.
IM3.jpg


IM4.jpg



A ragasztás pillanata.
Megj.: Azért ilyen csúnya mert ragasztottam plusz védőfóliát a plexi védelmére, hogy ne karcosodjon marás közben. ( a következőnél még többet ragasztok :muted: mert így is sérült kicsit )

És fólia nélkül.

IM5.jpg


A technika: Vízhatlan alumínium sín, kétféle led szalag( 5630 ,5730) És alu küszöb borítás aminek az aljára lesz ragasztva a sín.

IM6.jpg


És a végeredmény amin van mit javítani de így is van már rá rendelés ;)

IM0798.jpg
Ezt nevezem! Nagyon igényes, gratulálok.
 
A plexi 10mm vastag (alapanyag:800x150x10 4500,- Ft
táp: 36w-os vízhatlan led táp : 3300,- Ft
a led szalag alján lévő ragasztó tökéletes a célra,
5730 extra led szalag 1m 2690,- Ft
alu sín vízhatlan 1m 1690,- Ft
Alu átvezető küszöb sín 1m 900,- Ft
Ennyi az alapköltség, de még nincs kész mert nem véletlenül olyan magas az oldalfal :sneaky:
Már megvan a tuning ötletem amitől nem lesz ADA desing viszont nyáron praktikus klímát csinál.
Baráti a költségvetés is! Ügyes tervezés, ügyes kivitelezés.
Kíváncsi vagyok a továbbfejlesztésre is ;)

Még 1 kérdés: A 10es plexi ezen a hosszon a saját illetve a szerelvények súlyától nem lóg be semennyit, nem hasasodik? (Nekem 60 centit kell áthidalnom, és szintén 10es plexiben gondolkodok, bár egy kicsit más tartószerkezetben, mert félek a hajlástól)
 
Még 1 kérdés: A 10es plexi ezen a hosszon a saját illetve a szerelvények súlyától nem lóg be semennyit, nem hasasodik? (Nekem 60 centit kell áthidalnom, és szintén 10es plexiben gondolkodok, bár egy kicsit más tartószerkezetben, mert félek a hajlástól)

Engem ugyanez a kérdés foglalkoztatott a múltkor, csak azzal a különbséggel, hogy én az egyik aki felett 60 cm-t, a másik felett 100 cm-t szeretnék áthidalni. Utóbbi esetben szerintem minimum 15 mm-es anyaggal kellene terveznem.
 
Engem ugyanez a kérdés foglalkoztatott a múltkor, csak azzal a különbséggel, hogy én az egyik aki felett 60 cm-t, a másik felett 100 cm-t szeretnék áthidalni. Utóbbi esetben szerintem minimum 15 mm-es anyaggal kellene terveznem.
Ha elkészül a 60-asom, és egyenes marad, akkor felrakom. Ha behajlik, akkor is felrakom, nehogy valaki ugyanúgy csinálja. :)
A 100-as hossz már necces, bár ötletem van rá.
 
Én már kitaláltam, hogy egy T vagy L idom lesz beragasztva a teljes hosszon FBS-sel. De ne offoljunk, mert mindjárt ránkpirít a topic indítója. :)
 
Baráti a költségvetés is! Ügyes tervezés, ügyes kivitelezés.
Kíváncsi vagyok a továbbfejlesztésre is ;)

Még 1 kérdés: A 10es plexi ezen a hosszon a saját illetve a szerelvények súlyától nem lóg be semennyit, nem hasasodik? (Nekem 60 centit kell áthidalnom, és szintén 10es plexiben gondolkodok, bár egy kicsit más tartószerkezetben, mert félek a hajlástól)
90 cm-es két szélen alátámasztva 1 mm hajlik be, tehát a 60 cm szerintem még nem igényel merevítést.
 
Back
Oldal tetejére