• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Afrikai sügérezés

attibva

Legenda
Legjobb napló
Mint tudjátok, tavaly év végén indítottam be egy 180 hosszú akváriumot, hogy vissza térjek a tanganyikai sügérezéshez. Megosztanék veletek pár képet, hogy most hol tart az akvárium és a halak benne (nem teljes a z állomány, ha minden jól megy lassan kiegészül pár vadonfogott halaccsal...)
P1070282-1.jpg

Az ivadéknevelő (első két eresztés kb. 180 db). Azt tudni kell, hogy Európai szinten talán csak pár helyen sikerült szaporítani őket (Gnathochromis Permaxillaris Zambia). Érdekessége a fajnak, hogy felváltva forgatják ki az ikrákat, illetve ha párba állnak, nincs a a többi fajtársnak kegyelem, a hím könyörtelenül agyonveri a többit... Lapátorrúnak is hívják őket, ugyanis mint a lapát szájukkal folyamatosan porszívózzák a homokot.
P1070289.jpg

P1070294.jpg

A 20cm feletti büszke hím :)
P1070317-1.jpg


Az összkép ilyen:
P1070328.jpg

És a ma elengedett kicsik :)

P1070274-1.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!

Írsz majd infót az akváriumról (méretek; szűrés; világítás....)?

Jelenleg 1 pár hal van az akváriumban? Milyen halak lesznek a vadon fogottak?
Gratulálok szaporulathoz!

Üdv: Krisztián
 
Üdv Atti a fórumon! :D Jó nagy böszme az a sügér és nekem hiányzik onnan balról egy növény, de jó lesz majd ha bedúsul. ;)
 
Az akvárium 180X50X50-es, egy EHEIM 2080as hajtja (üveg beszívókkal, amiket sikerült 2 alkalommal is lezúznom annó :) :) ) Jelenleg ez a "tenyészpár" van csak az akiban (valszínűleg ezért is szaporodnak, ugyanis többezres társaskádakban nem tették..), a többi leendő lakójáról majd írok, ha végre bekerülnek egyszer.... Vik, kint természetesen fekete testvéreink előszeretettel fogyasztanak bármit a tóból :) :) Dani teljesen igazad van! Most azon filózok, hogy HC-val vagy MC-val ültessem be a teljes előteret.. :)
 
Üdv Atti!
Vártam már, hogy megmutasd őket itt is, ne csak a ciclids-en(y)
Szépek nagyon és gratulálok a sikeres szaporításukhoz is, mivel nagyon komoly fegyvertény! Mi lesz a sorsa a kicsiknek? Kis hazánkon belül nem lesz egyszerű gondos gazdát találni ennyi és ennyire különleges halnak.
(a sárga vadászaidra, amikből az utolsó ivadékokat pár éve elhoztam, vigyázok és már jó sok ifjonccal ajándékoztak meg:))
 
Szevasz Pecás!!:) :) hidd el furcsa is olvasni a hirdetéseid, hogy azoknak a törpéknek azóta ivadékaik vannak!!! :) :)

Sajnos tisztában vagyok az itthoni helyzettel... ami nem a 10-15 évvel ezelőttit tükrözi... sőt... pfffff Szóval ezzel a fajjal és mennyiséggel természetesen a német piacot lehet megcélozni... remélem sikerül.. elvileg van pozitív visszajelzés, de majd akkor meglátjuk, ha már kint úsznak..
 
Lukács Laci bácsival esetleg nem beszéltél? Ő nagy arányban arra mocorog, bár amennyit meghagyott az eredeti halodájából -ha igazak a hírek-, azzal egyre kevesebbet kell szegénynek.

azoknak a törpéknek azóta ivadékaik vannak
Hát képzeld el, alig másfél évesek ha lehettek, az első csöppségekkel már megajándékoztak. Igaz addigra egy fickó és két csajszi maradt, a többieket vagy kiugrasztották a legkisebb résen, vagy kinyírták. Azóta viszont szent a béke.
Egy 70x40 cm-es alapterületű akváriumban laknak ők 3-an;) Az egyik csajszi most is őrzi hősiesen a csigaházat, szinte ki sem jön belőle.
Szép lassan érdemes lenne kivennem, mert pont elfogytak az eddig nevelgetett apróságok. Jöhet az új alom(y)
 
Nem semmi :) Sinkó Gabinak írtam, őt is érdekelné, majd meglátjuk, hova lenne érdemes nagytételben..
 
Na, az tényleg érdekes lenne!
Amúgy egy ekkora akvában elférne, de a társítás nem tudom, hogy működne. Legalább akkora, inkább kicsit nagyobb, mint a Gnathochromis Permaxillaris és nem éppen mulya fajta amennyire tudom;)
Na de Atti nem ismer lehetetlent(y)
Inkább valami lazábbat kellene: http://diszhal.info/Lamprichthys_tanganicanus.php
 
Ahogy mondod: klasszikus, stílusos és elegáns ;)
A jumbok meg méretben is passzolnának szerintem.
 
Árulkodok kicsit... ...vagy mégsem?:muted:
Atti, mutasd meg mid van:woot::snaphappy:
lécci, lécci
 
most olvasom a topicot, hogy Pecás írt :)
Sajnos a fő projekt tolódik, de addig is bekerült pár szép faj. Vadonfogott vadászsügér párok (1 calvus, 3 gold head) ők már le is ikráztak, 1 Neolamprologus daffodil kipili pár, 2 Lepidiolamprologus boulengeri Kiku pár, meg egy szép Cyp. Micro. bulu point csapat.
P1070739.jpg

P1070747.jpg

P1070748.jpg

P1070827.jpg

P1070841.jpg

P1070851.jpg

P1070861.jpg
 
Szia!

Nagyon szép halak! Lesz majd még a többiről is fotó? Az összes hal vadon fogott, vagy csak a vadászok? A nagy akváriumba kerültek ők is a Gnathochromis-ok mellé?

Üdv: Krisztián
 
Back
Oldal tetejére