• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Ahol a tigrisek laknak

Lázár Bence

Főkertész
Sziasztok!
Régen jóval többet nézelődtem itt a fórumon, de ez egy jó ideje elmaradt csak néha néha felnéztem egy pár naplóban a képeket végig pörgettem és mentem is tovább. Az itthoni akvarizálás terén is alább hagyott a lelkesedésem egy ideje mert semmi nem úgy ment ahogy én azt szerettem volna. Viszont még tavaly vettem egy 20l nano cube akváriumot amihez azóta nem is nyúltam és ezt most szeretném berendezni egy íróasztali garnélás akváriumnak. Több elképzelésem is volt a berendezésre de most már úgy érzem sikerült döntenem.
Az egyik sarokból szeretnék red moor gyökereket belógatni mintha egy fa gyökerei lógnának a vízbe talaj valószínűleg az itthon lévő dekor homokom lesz.
A lakók mint a címből is sejthető tigris garnélák lesznek.
Növényesítésre még nincsen teljes elképzelés lesz valami úszónövény a gyökerekre kerülne kicsi anubias meg crepidomanes plusz a homokba gondoltam valami különlegesebb cryptocoryne fajtát.
A technikai rész az még nem tudom mi lenne mert az üveg tetőt szeretném rajta hagyni így csak akkor tudnék akasztó szűrőt tenni bele ha üveges csinálna egy olyan tetőt amin van egy kivágás ahol a szűrő van, vagy B verzió keresnék valakit aki 3D nyomtatna nekem másik tartó füleket és akkor egy kicsivel kisebb üveg lenne. A másik lehetőség amin gondolkozom egy oase márkájú belső szűrő.
A víz természetesen RO víz lenne dennerle GH+ visszasózva.
Röviden ennyi van amire gondoltam eddig, de 1-2 héten belül szeretném beüzemelni így ötleteket tanácsokat észrevételeket szívesen fogadok!
 
A technikai rész az még nem tudom mi lenne mert az üveg tetőt szeretném rajta hagyni így csak akkor tudnék akasztó szűrőt tenni bele ha üveges csinálna egy olyan tetőt amin van egy kivágás ahol a szűrő van, vagy B verzió keresnék valakit aki 3D nyomtatna nekem másik tartó füleket és akkor egy kicsivel kisebb üveg lenne.
Dennerle? A sarok tartó elemből letörhető az egyenes rész. A legegyszerűbb megoldás néhány centis csíkot levágni a gyári tető egyik oldalából. Akasztós szűrőnél 10 literes Cube ezt kapta tőlem. Persze lehet csak annyit kivágni belőle, ami a szűrőnek kell. Ezt üvegessel i megcsináltathatod, a gyári üveget rajzold be és vidd el méretként. Mondanám, hogy "fogd meg a söröm" és egy vágást én is meg tudok neked oldani, de nem tudom hol laksz... 🙂
 
Back
Oldal tetejére