• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akácos út 112/L.

A "Na jó b" fogalmam sincs hogyan került oda, bocsi :)
Akkor lehet nem is a manado volt?! :sick: én meg ráfogom szegényre? mivel rég volt így már késő a nyomozásra... :( :)
 
8.nap
Eddig minden rendben. A tócsagaz megnyurgult, a tenellus is szépen növöget. Tápozás nem igen megy, eltekintve attól a kis Profitótól. Nyolc órát világítok immár. Sokat olvashattam itt a Manado víz keményítő hatásáról. Ezért ma mértem egy összkeménységet. Az eredményem az lett hogy, az 6 NK , 7-re változott. Tehát mindössze 1 értékkel emelkedett az összkeménységem. :)
Nagyon várjuk már a halak érkezését, hogy élettel telibb legyen az akvárium, és hogy, a növények is megkaphasák a nekik járó tápanyagot a halak szennyezéséből.
Egy kép a jelenlegi állapotról. A fa még mindig felúszik, ezért az még nem a véglege formát mutatja.
Ennyi, Köszi !

IMG_0218[1].JPG
 
Üdv.
Én indítás után 1hónappal mértem 25nk-t, a csapvizem volt 15nk. Utána lágyítottam kevertágyas gyantával, így lement 4-re, de ez hónapokba telt. Most csapvízzel cseréltem vizet az utóbbi 1 hónapban, 7-re ment fel. De jövő héten valószínű meglesz az RO masinám.
Biztos számít a kiindulási víz is és hogy a kövek engednek-e keménységét növelő anyagot.
 
2.hèt
Kisebb karbantartàst eszközöltünk a hètvègèn. A fa már nem akar felúszni , így azt beállítottuk. Az üvegekről letürülgettük a ràragadtt szmötyit. A hàtsó üveg elèg algás volt, le sem jött rendesen a viledàval. Tanàcs, javaslat az eltüntetèsère, ès,hogy ne jöjjön vissza? A növènyeket próbàlom bokrosítani. A Ludwigiàt fèlbe vágtam, a levàgott rèszt vissza dugtam. Ugyan így jártam el az Egeriànál ès a Cabombànál, remèlhetőleg jól csináltam. Javallat, hogy tudnám elszaporítani növènyeimet? Hètvègèn bekerülnek a lakók, ha jók lesznek a víz paramèterek. Egyszerre több fajt is gondolok beköltöztetni, hogy ne keljen sűrűn beutazni Debrecenbe. Izzófènyű pontylazac, Törpe szívóharcsa, Amanó garnèla. Remèlhetőleg mindenki hamar megtalálja majd a helyèt.
Ennyi, köszi!
 
A hèten megjött a vízelemzès eredmènye. A bolt a magas foszfàt ès az alacsony vas szintre hívta fel a figyelmem. Hogy tudom csökkenteni a foszfát szintet, meg halak sincsenek az akváriumba, csak csigák. Illetve hètvègèn mennènk a halakèrt, okoz-e bàrmi galibàt a magas foszfàt? A mellèkletben a vízelemzès eredmènyei.
Ennyi,köszi!
 

Attachments

  • 2016.11.08_szoketamas.jpg
    2016.11.08_szoketamas.jpg
    82.3 KB · Megtekintések: 5
3.hét
Tegnap megérkeztek a lakók!:) 14 db Izzófényű pontylazac és 6db Amanó garnéla személyében. A garnélák szépen matatnak a növényeken, köveken és a fán. Már levedlett kabátot is találtunk az akváriumban, gondolom a stressz is közre játszhatott ebben. A halak nem igazán alkotnak csapatot, szanaszéjjel vannak, de legalább beússzák a rendelkezésre álló teret. A csapatban van három beikrásodott nőstény is, talán még szaporulat is lesz a végén? Újabb növények is érkeztek: Ludwigia palustris, és két száll ismeretlen növény melyet az Amanók zacskójába tettek be, hogy tudjanak mibe kapaszkodni az úton.
Íme az ismeretlen növény. (mi lehet ez, valakinek valami ötlete?)
IMG_0232[1].JPG

Tettünk be az akvárium mögé világoskék hátteret , most így néz ki.
IMG_0219[1].JPG
Az üvegeken látható alga, emellett a mohán is megjelent valami fonál alga féle. Remélhetőleg a garnélák kezelik a fonál dolgot, én meg igyekszem a többit.
Ennyi,köszi!
 
4.hèt
Megvolt a hètvègi vízcsere ès karbantartás. Az üveg màr nèhol átláthatatlanná vált az algàtól vagy mitől. A plasztik DM kártyànak jó hasznát vettük, gyönyörűen lelehetett vele tisztítani az üveget. (Van olyan hal ami ezt a munkát elvégeznè helyettem?,) A halakat ès garnélàkat persze nem zavarta ez átláthatatlansàg, vígan elvannak. Fagyasztott kaják közül a cyclops és az artemia is nagyon betalált. Az amanóknak is próbáltunk kedveskedni idàig répával és tölgy levèllel, kevès sikerrel. Jó lenne mèg nèhàny hal az Izzófènyűek mellé. A feltètel, hogy szeresse a melegebb - a T8 melegít rendesen - ès lágyabb vizet. Valami ötlet? Tovàbra is szívesen veszek minden észrevételt.
Ennyi, köszi!
 
6.hét
Màsfél hónap telt el az indulàs óta, ès nem tudom, hogy jól àlok- e. Sok az alga. Az üvegek zöldülnek, barnulnak. A mohákat belepte a szakál, a leveleken meg szőralga lehet. Úgy hogy van gond böven. Egy amanó megszökött, kiszàradva megtaláltuk. A halak jól vannak a csigàkról nem is beszèlve.
A hétvègén be kívánom megint méretni a vizet, hátha kiderül abból valami. Halakat is szeretnèk mèg venni, ami a fonàl algàkat pusztítaná. Garnéla is jó lenne, ami szaporodni is tudna, mert ugye ez az amanóval kizárt. Amit tenni kívànok a növènyek gyorsabb növekedèsèèrt: fèny emelès. A plant csövet kivettem màr, helyette visszakerült a fehèr cső. Gondolok mèg beletenni 70 cm hosszú hidegfehèr ledszalagot, egyet, majd mèg egyett. Így màr közel lennék a kívànatos 0,5w/l értèkhez. Ezzel talàn gyorsabb növekedèst èrhetnèk el a növènyeknél, fékezve ezzel az algákat. Ami viszont az egèsznek a lényege lenne, de sajnos még vàrat magàra az egy külső szűrő.
Nèhány kép csatolva a jelenlegi àllapotokról.
Ennyi, köszi!
 

Attachments

  • IMG_20161204_171232.jpg
    IMG_20161204_171232.jpg
    162.7 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20161204_171412.jpg
    IMG_20161204_171412.jpg
    151.9 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20161204_171436.jpg
    IMG_20161204_171436.jpg
    138.7 KB · Megtekintések: 5
Szia!
Egy jó tanács: Ne emeld a fényerőt még nincs jobb (kűlső) szűrésed. Még több algád lesz. Még a zöldpont alga is beköszönhet.
 
Szia!
Egy jó tanács: Ne emeld a fényerőt még nincs jobb (kűlső) szűrésed. Még több algád lesz. Még a zöldpont alga is beköszönhet.
Van zöldpontom, màr beköszönt , ès maradt is. Azért gondoltam a több fényt, hogy a növènyek gyorsabban növekedjenek, elève ezzel a tàpanyagot az algák elől. De akkor elősször a szűrést teszem rendbe. Köszi!
 
7.hét
Hètvègèn rendbe kaptuk az akvàriumot. A mágneses algakaparó és a tetra kendő valóban jó dolgok, bár a vízkőcsíkkal nem bírtak el. Új élőlények is érkeztek négy Sakura személyében. Kívàncsian várjuk, hogy nàlunk is lesz-e szaporulat, mint annyitótoknàl.
Új növènyeket is beszereztünk. Lassan már egy botanikus kertre hasonlít az akvárium, de sajnos még így sem az igazi. A Ludwigia levelei nagyon algásak, ès a többi növény sem az igazi, tudom, tudom külső szűrő. Tervbe is van véve egy Tetra Ex 800, csak hàt ....
Leadtuk a vízmintát. Kiváncsian vàrom az eredményeket, és majd próbàlom ahhoz belőni a tàpozást.
Néhàny képet azért csatolok, màr csak a magam szórakoztatására is.
Ennyi, köszi!
 

Attachments

  • IMG_20161211_092354.jpg
    IMG_20161211_092354.jpg
    172.8 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20161211_092235.jpg
    IMG_20161211_092235.jpg
    159.3 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_20161211_092202.jpg
    IMG_20161211_092202.jpg
    151.7 KB · Megtekintések: 6
Megjött a vízelemzès eredménye. A mellékletben megtekinthető. Segítene nekem valaki kielemezni az eredmènyeket? 0-às nitrát szint gondolom az nem normàlis. Se a 9-es ph.És a többi? Vàrom az észrevételeket.
Ennyi, köszi!
 
Megjött a vízelemzès eredménye. A mellékletben megtekinthető. Segítene nekem valaki kielemezni az eredmènyeket? 0-às nitrát szint gondolom az nem normàlis. Se a 9-es ph.És a többi? Vàrom az észrevételeket.
Ennyi, köszi!
Hol a melleklet?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Itt a melléklet, egy kicsit moderálva.:whistle:
Vàrom az észrevételeket.
 

Attachments

  • IMG_20161215_164047_596.jpg
    IMG_20161215_164047_596.jpg
    60.7 KB · Megtekintések: 6
Eléggé, mit tudnék ezzel kezdeni? A másik: szerinted érdemes lenne MACRO-t is adagolnom úgy óvatosba a MIKRO mellé?
Ezt a vizelemzest debrecen felol fujta a szel. Neked kell eldontened milyen tapozast hasznalsz vagy szeretnel hasznalni. Ha azt a tapot hasznalod amibol szinte nem is kell a vizbe akkor az ertekek nagyon jok. Ha a ga-s tapozast hasznalod iszonyatosan nagy noveny mennyiseged lehet brutalis elszivassal. Minden tapozasi modszer mukodik ha jol csinalod. Viszont ezt neked kell eldonteni melyiket valasztod. Felesleges valtogatni, amit szeretnel azt kell kiismerni, es jol hasznalni. Igy jarhato konnyen ez a bonyolultnak latszo de egeszen egyszeru ut. Kerdesedre a valasz: ez egy nagyon rossz ertek. Megis van aki erre eskuszik. A maradvany ertekek soha nem lehetnek nullak mivel nem tudhatod mennyit szivna meg fel egy noveny. Hatarozd el magad egy termek melett es ismerd meg a novenyeid igenyeit. Ez a valasz is olyanra sikeredett mint a tapozas. Van akinek semmit nem mond, pedig mindent elmond.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Esetleg megoszthatnad mivel tapozol es hogyan mert amit visszaolvastam ott konkret dolgot nem talaltam. A kulso szurest old meg. Most arul valaki a hasznaltba egy nagyon jo tetrat.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Esetleg megoszthatnad mivel tapozol es hogyan mert amit visszaolvastam ott konkret dolgot nem talaltam. A kulso szurest old meg. Most arul valaki a hasznaltba egy nagyon jo tetrat.

Szabó Henrik 70/883-4940
Amit hasznàlok: 12 ml TF Planter heti adagokra lebontva. Napi 3 ml Easy Life Carbo, Néha napjàn tàpanyag tabletta a gyökerekhez, igaz az is mikro elemes. A nitrátról a halak gondoskodnànak, de úgy làtszik a 14 Izzófènyű kevés hozzà.
 
Back
Oldal tetejére