• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium karbantartás

Tiszteletem! Sok helyen olvasni, hogy lekenitek a dekoron megjelenő algát carbóval. Odáig tiszta sor, hogy ha az ember csinál egy vízcserét, az akvárium felső részébe eső felületek lekenhetőek szárazon.

De mit lehet tenni az aljában levő algás felületekkel? Víz alatt is érdemes buzgón ecsetelni, vagy felesleges? Nyilván az ember nem csinál 100%-os vízcserét, így lesznek örökösen víz alatt levő, alkalmasint algásodó dekorelemek az alján.
 
Tiszteletem! Sok helyen olvasni, hogy lekenitek a dekoron megjelenő algát carbóval. Odáig tiszta sor, hogy ha az ember csinál egy vízcserét, az akvárium felső részébe eső felületek lekenhetőek szárazon.

De mit lehet tenni az aljában levő algás felületekkel? Víz alatt is érdemes buzgón ecsetelni, vagy felesleges? Nyilván az ember nem csinál 100%-os vízcserét, így lesznek örökösen víz alatt levő, alkalmasint algásodó dekorelemek az alján.
Szia!
Szerintem nem pontosan olvastad el a módszert.
- Először is, csak az ecset ellen használunk Carbo-t. A többi alga ellen nem kell ilyen drasztikus anyag. Te ecset alga ellen használnád?
- Másrész nem szoktuk lekenni! Vagy valaki csinál egy felhígított Carbo fürdőt, és ha kivehető a dekor elem vagy a növény, akkor abban a hígított Carbo oldatban áztatják valameddig...
- vagy egy injekciós fecskedővel (leállított szűrő mellett) közvetlenül a növényre vagy dekor elemre fecskendezik a víz alatt a tömény Carbo-t az akváriumban. Ezt nem lehet minden növénynél megtenni, mert a növény (levele) is elpusztulhat. Szóval, csak óvatosan.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Szerintem nem pontosan olvastad el a módszert.
- Először is, csak az ecset ellen használunk Carbo-t. A többi alga ellen nem kell ilyen drasztikus anyag. Te ecset alga ellen használnád?
- Másrész nem szoktuk lekenni! Vagy valaki csinál egy felhígított Carbo fürdőt, és ha kivhető a dekor elem vagy a növény, akkor abban a hígított Carbo oldatban áztatják valameddig...
- vagy egy injekciós fecskedővel (leállított szűrő mellett) közvetlenül a növényre vagy dekor elemre fecskendezik a víz alatt a tömény Carbo-t az akváriumban. Ezt nem lehet minden növénynél megtenni, mert a növény (levele) is elpusztulhat. Szóval, csak óvatosan.
Köszönöm szépen! Nem ecsetalga, nem szöszös-szőrös, hanem egy fehéres hártyás réteg. Kb fogkefés lesikálás után 1-2 nappal jelenik meg a red moor gyökéren. De a két akváriumban levő gyökér közül csak az egyiken (azon, amelyik közelebb van a befolyóhoz/áramláshoz, de az sincs igazán direktben az áramlás útjában).

Co2 beoldás van.

Otthonról majd este szívesen csinálok képet. :) Illetve átmegyek majd az akvárium naplója topikba, mert nem akarom teleszemetelni ezt a témát.
 
Köszönöm szépen! Nem ecsetalga, nem szöszös-szőrös, hanem egy fehéres hártyás réteg. Kb fogkefés lesikálás után 1-2 nappal jelenik meg a red moor gyökéren. De a két akváriumban levő gyökér közül csak az egyiken (azon, amelyik közelebb van a befolyóhoz/áramláshoz, de az sincs igazán direktben az áramlás útjában).

Co2 beoldás van.

Otthonról majd este szívesen csinálok képet. :) Illetve átmegyek majd az akvárium naplója topikba, mert nem akarom teleszemetelni ezt a témát.

A leírás alapján ez nem alga, hanem gombásodás, ami mindenkinél előjön a frissen behelyezett fákon.
1-2 hét alatt megszűnik/eltűnik magától.
Az algaevők különösen szeretik.
Nem veszélyes.
 
Mivel vihetném le a PH értéket egy 120l akiba. 8,5-ről sikerült 7,9-re levinni JBL pH -Minus-al de már 200 ml belement. utoljára tettem bele 80 ml-et és csak 0,1 pH esett.
Mi van ha ecetsavat teszek bele - elvileg az ecet még a baciknak is jó??
 
Mivel vihetném le a PH értéket egy 120l akiba. 8,5-ről sikerült 7,9-re levinni JBL pH -Minus-al de már 200 ml belement. utoljára tettem bele 80 ml-et és csak 0,1 pH esett.
Mi van ha ecetsavat teszek bele - elvileg az ecet még a baciknak is jó??
Lágy víz esetleg ami csökkenti a KH-? Egyébként elsődlegesen azt írt meg, hogy milyen vízzel akvarizálsz és mennyi a GH KH értékeid.
 
Mivel vihetném le a PH értéket egy 120l akiba. 8,5-ről sikerült 7,9-re levinni JBL pH -Minus-al de már 200 ml belement. utoljára tettem bele 80 ml-et és csak 0,1 pH esett.
Mi van ha ecetsavat teszek bele - elvileg az ecet még a baciknak is jó??
Ne vidd le! Felesleges. Én citromsavval próbálkoztam, és az összes drága halam elpusztult.
 
Mivel vihetném le a PH értéket egy 120l akiba. 8,5-ről sikerült 7,9-re levinni JBL pH -Minus-al de már 200 ml belement. utoljára tettem bele 80 ml-et és csak 0,1 pH esett.
Előttem már lebeszéltek róla. Azt a szert próbáltam. Nem lágyvizes növényezésre van kitalálva. Alapvetően egy lúgot akarsz közönbösíteni egy savval. Nem kifizetődő vállalkozás. Egyszerűbb a lúgot lejjebb vinni. Ezt úgy éred el, hogy a KH szintjét csökkented. Ha nem használsz CO2 beoldást, akkor a Kh akár 0 is lehet. Van RO szűrőd?
Mi van ha ecetsavat teszek bele - elvileg az ecet még a baciknak is jó??
Csak egy bizonyos fajcsoportnak. Az ecetsav feldúsításával a vélhetőleg stabil baktériumflóra elindul egy szélsőséges irányba. Olyat teszel vele, mint amikor antibiotikumot szedsz. Után elég sokáig tart, míg visszaáll a normál bélflóra, drága probiotikumokat szedetnek veled, stb. Amihez nincs mikrobiológiailag tudásunk, abba nem piszkálunk bele, mert a természet rendje itt fontos tényező. Itt nem találsz ilyen jellegű szakembereket. Akik ilyennel foglalkoznak, azok gyógyszereket csinálnak, vagy gyógyítanak, de nem akvarizálnak a tudásukat felhasználva.
 
Lágy víz esetleg ami csökkenti a KH-? Egyébként elsődlegesen azt írt meg, hogy milyen vízzel akvarizálsz és mennyi a GH KH értékeid.
eső ée csapvíz kombinácíója a keménységet úgy ahogy meg tudom oldani GH18 KH 14, de a Ph mindig bondot okoz
 
Előttem már lebeszéltek róla. Azt a szert próbáltam. Nem lágyvizes növényezésre van kitalálva. Alapvetően egy lúgot akarsz közönbösíteni egy savval. Nem kifizetődő vállalkozás. Egyszerűbb a lúgot lejjebb vinni. Ezt úgy éred el, hogy a KH szintjét csökkented. Ha nem használsz CO2 beoldást, akkor a Kh akár 0 is lehet. Van RO szűrőd?

Csak egy bizonyos fajcsoportnak. Az ecetsav feldúsításával a vélhetőleg stabil baktériumflóra elindul egy szélsőséges irányba. Olyat teszel vele, mint amikor antibiotikumot szedsz. Után elég sokáig tart, míg visszaáll a normál bélflóra, drága probiotikumokat szedetnek veled, stb. Amihez nincs mikrobiológiailag tudásunk, abba nem piszkálunk bele, mert a természet rendje itt fontos tényező. Itt nem találsz ilyen jellegű szakembereket. Akik ilyennel foglalkoznak, azok gyógyszereket csinálnak, vagy gyógyítanak, de nem akvarizálnak a tudásukat felhasználva.
hát sajnos még nincsen RO szűrőm és még nem használok CO2 - köszi a tanácsot
 
eső ée csapvíz kombinácíója a keménységet úgy ahogy meg tudom oldani GH18 KH 14, de a Ph mindig bondot okoz
Kicsit emelni kéne az esővíz arányon. A Kh14 érték Ph8-9közé esik.
Ha eddig 1:1 arányban keverted, akkor nyugodtan válthatsz 2:1 arányra az esővízből. Kérdés, hogy tudsz-e eleget gyűjteni/tárolni nyáron, hogy elegendő legyen. A mégjobb megoldás az, ha az esővízhez csak akvarisztikai visszasózót használsz. Az tulajdonképpen ugyanaz, mintha RO szűrt vized lenne. 😉
hát sajnos még nincsen RO szűrőm és még nem használok CO2 - köszi a tanácsot
Van növényes akvarisztika ezek nélkül is, fel a fejjel. Gondolom Marosvásárhelyen tisztább az esővíz, mint Budapesten. 😉
 
Gondolom Marosvásárhelyen tisztább az esővíz, mint Budapesten. 😉
Túlzás azt mondani, hogy a vásárhelyi csapvíz kivállóbb lenne a Pestinél, viszont én most már elég rég óta az Inárcsi csapvizet fogyasztom, amit helyi kútakból gyújtik.
Igen csak jó lenne most a Marosvásárhelyhez közeli görgényi patak - nem is fájna a fejem:rolleyes:
 
Kicsit emelni kéne az esővíz arányon. A Kh14 érték Ph8-9közé esik.
Ha eddig 1:1 arányban keverted, akkor nyugodtan válthatsz 2:1 arányra az esővízből. Kérdés, hogy tudsz-e eleget gyűjteni/tárolni nyáron, hogy elegendő legyen. A mégjobb megoldás az, ha az esővízhez csak akvarisztikai visszasózót használsz. Az tulajdonképpen ugyanaz, mintha RO szűrt vized lenne. 😉
Hát az lesz 2:1 arány. Eddig spóroltam vele mivel egy 200l hordóba gyűjtöttem és onnan került át egy 80l-be, ami teljesen előlett készítve.
 
Kicsit emelni kéne az esővíz arányon. A Kh14 érték Ph8-9közé esik.
Ha eddig 1:1 arányban keverted, akkor nyugodtan válthatsz 2:1 arányra az esővízből. Kérdés, hogy tudsz-e eleget gyűjteni/tárolni nyáron, hogy elegendő legyen. A mégjobb megoldás az, ha az esővízhez csak akvarisztikai visszasózót használsz. Az tulajdonképpen ugyanaz, mintha RO szűrt vized lenne.
Most már nyugodtabb vagyok, kapott még essővizet meg Tetra Ph/KH minus-t. Most mértem meg a vízet GH 11; KH 4; pH 7; carbon dioxid 35; Cl 0; ammonia 0,02. A víz áttetsző, várok még 2 napot és mehetnek bele a halak
 
Ne vidd le! Felesleges. Én citromsavval próbálkoztam, és az összes drága halam elpusztult.
Nos én tettem ecetsavat, persze a te írásod miatt egy kis akiba néhány hallal, bírták, majd a nagy akváriumba tettem ecetsavat, levitte, de 2 nap után visszaszált. Gondolom kipárolgott belőlle, mivel az elég illékony anyag.
Végúl a Tetra pH/KH minusz és az esővíz segített.
 
és nállatok a Séd vize milyen??:unsure:
Halat nem nagyon látni benne. A csapvíz meg igazi karsztvízből van. Gh32, Kh26. Inni nagyon jó, magnézium és kálciumhiány nem várható. Cserébe gyakran kell vízkőmentesíteni. Van kútvizem is, de az GH60, kH35, nagyobb baj, hogy a nitrátja 60ppm, így nem iható.
Hát az lesz 2:1 arány. Eddig spóroltam vele mivel egy 200l hordóba gyűjtöttem és onnan került át egy 80l-be, ami teljesen előlett készítve.
Köböstartály kéne... Egy használt IBC tartály pl.
Nos én tettem ecetsavat, persze a te írásod miatt egy kis akiba néhány hallal, bírták, majd a nagy akváriumba tettem ecetsavat, levitte, de 2 nap után visszaszált. Gondolom kipárolgott belőlle, mivel az elég illékony anyag.
Elbomlik. Megeszik a bacik.
Végúl a Tetra pH/KH minusz és az esővíz segített.
Azért ez nem az igazi, mivel a hatóanyaga kénsav. A kén erősen belerondít a vízben lévő növénytápok arányába. Algagondod is akadhat. A halak meg jól elvannak egy veszprémi csapvízben is, pedig az azért elég lúgos. Ideje lenne indítanod egy naplót. Megvan a 25 hozzászólásod hozzá. Teljesebb képet látnánk, hogy milyen irányban segítsünk tanácsokkal.😉
 
Köböstartály kéne... Egy használt IBC tartály pl.

Elbomlik. Megeszik a bacik.

Azért ez nem az igazi, mivel a hatóanyaga kénsav. A kén erősen belerondít a vízben lévő növénytápok arányába. Algagondod is akadhat. A halak meg jól elvannak egy veszprémi csapvízben is, pedig az azért elég lúgos. Ideje lenne indítanod egy naplót. Megvan a 25 hozzászólásod hozzá. Teljesebb képet látnánk, hogy milyen irányban segítsünk tanácsokkal.😉
Néztem nem is olyan drága 8-10e Ft-ért már vehető - ez lesz, vagy egy desztiláló.
Igen olvastam az útmutatóját, a Tetra pH/Kh minusz kénsavat és sósavat tartalmaz, a JBL-é pedig sósavat. De úgy voltam vele, hogy a nagy gyártók termékei csak nem lehetnek rosszak - de úgy látszik az ilyen naiv és kezdő akvaristáknak, vagy cazoknak akik azon vannak, hogy legyen valamien aki a házna - találtők ki és forgalmazzák. - akkor ez is kilőve - ennyi vegyszerrel kevesebb lesz benne
Amúgyis elég sok vegyszert kapnak majd szegények - algaöló; növénytáp; carbó
javaslatodra elindítok egy naplót holnap, de a világ ki fog röhögni - bánom is én csak jó tanácsokat kapjak. Hiszen alig várom, hogy legyen egy 120l és egy 160l szép akim, mert akkor már beindíthatom a már meglévő 500l-est. Addi viszont semmi képpen.
nagyon köszönöm tanácsaidat.
 

Attachments

  • us_ZLSJ3GALSLNTZLQDBV2_goods_img_big-v9_moonshine-still-m100-1.2.jpg
    us_ZLSJ3GALSLNTZLQDBV2_goods_img_big-v9_moonshine-still-m100-1.2.jpg
    151.1 KB · Megtekintések: 2
Back
Oldal tetejére