• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga

Rolika0816

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
(Kezdő vagyok)
Következő kèrdèssel fordulnèk hozzátok:
3 hete indítottam el egy 200 literes akváriumot (Juwel akvárium) gyári világítás
2 LED-es csővel 6500 ès 9000 kelvines
Alúl táptalaj felette finom homok totál 5 cm vastagság
Fluval 206 külső szűrő
Vízhőmérséklet 24-25 Celsius
Minden frankón műkődik
A világítás eddig Naponta nagyon keveset, csak estènkènt 5-6 órát volt fel kapcsolva a szoba egèsz fènyes egyèbkènt!
A FŐ PROBLÈMA HOGY VALAMIÈRT NAGYON GYORSAN ÈS LÁTVÁNYOSAN EL KEZDETT ALGÁSODNI ILYEN VÈKONY VILÁGOSBARNA RÈTEGBEN, de minden tehát mèg a homokon is rèteg alakúl ki foltokban rakok kèpet is
A víz adatai nem rosszak a tesztek alapján
A boltban azt mondják (HOLLANDIÁBAN mert itt lakom)a táptalaj okozhatja ès idővel ez be fog állni, ès legalább 8-10 órát világítsak (ha ez így is van) addig is akkor rengeteg takarítással fog járni
Növènyekre mindenre rá szállt
Ma vettem ilyen gyógyszert (TETRA) algásodás ellen 4 tablettát kell 1 hónapig benne hagyni ès állítólag ez segít
Vèlemènyetek???? Vajon mi lehet ez a gyors folyamat??
A kèpen foltokat láttok a homokon ès ezek a foltok Fèl nap alatt tèrtek iígy vissza
MegKöszönnèm az okos tanácsokat

438db33b17a934b677365b69921ad784.jpg721a238687b0e224bdeebad0f2a8fa3a.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Látja valaki rajtam kívül ezt a bejegyzèst?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Gondoltam fel rakok egy fotót mennyit változott egy nap alatt...
Elèg látványosb89a8fe6585342752e62e56d985a641a.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Gondoltam fel rakok egy fotót mennyit változott egy nap alatt...
Elèg látványosView attachment 49628


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szia. Látjuk a naplót illetve a bejegyzést is.
Én sem vagyok profi kertész (inkább csak lelkes amatőr) de amit hirtelen tudnék neked mondani az az, hogy ilyen kevés növénnyel indítani pláne táp talajjal szerintem hiba volt. A világítás is csak az algáknak kedvez. Illetve frissen indított akiknál előjön a barna alga ami megfelelő körülmények közt megy is ahogyan jött.
Szóval szerintem első körben megkellene pakolni növényekkel. Abban sem vagyok biztos, hogy a táptalajt megfelelő homokkal fedni.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Köszönöm a tippet
Holnap veszek mèg növènyeket akkor első körben


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Gondoltam fel rakok egy fotót mennyit változott egy nap alatt...
Elèg látványosView attachment 49628


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem vagyok gyakorlott akvarista, de a tapasztalat az, hogy a kezdőknél az első hetekben szinte minden alga előjön, ami létezik. Nálam is először a barna jött elő, majd elkezdtem világítani, mint az őrült. Akkor meg mindent 1mm vastagon beborított egy zöld alga faj. Utána nem világítottam, elpusztultak, meg megették az Oto-k. Aztán szép lassan beállt 5-6 hét alatt. Ez nem a türelmetlenek sportja. ;)
Persze a "szakik" mindezt már eltudják kerülni, de addig hosszú az út...
 
Sziasztok20180218_173331.jpg 20180218_173018.jpg 20180218_173005.jpg
27 napos az akim, kicsit ellepett a barna alga már egy jó 2 hete. Már mindenen rajta van, gondolom en is segítettem a szaporodásukban amikor fogkefével letakarítottam a kövekről. 7 és fél órát megy a világítás easy life mikro makro tápok mennek naponta, co2 8 órát megy, plusz napi 1,5ml easy carbo. Még nem sikerült RO készüléket beszereznem, tehát csapvíz van benne, gondolom ez miatt lehurrogtok majd, de sajnos kifutottam az anyagiakból és a vízminőségre nem is gondoltam anno. Mit gondoltok, eltűnik idővel? 8 red cherry takarít 0-24-ben. Két amanom volt, egy eltűnt, a másik öngyilkos lett, kiugrott az akvariumból. Mit gondoltok, helyre fog még ez jönni?
 

Attachments

  • 25.nap.jpg
    25.nap.jpg
    253.6 KB · Megtekintések: 0
Nem vagyok gyakorlott akvarista, de a tapasztalat az, hogy a kezdőknél az első hetekben szinte minden alga előjön, ami létezik. Nálam is először a barna jött elő, majd elkezdtem világítani, mint az őrült. Akkor meg mindent 1mm vastagon beborított egy zöld alga faj. Utána nem világítottam, elpusztultak, meg megették az Oto-k. Aztán szép lassan beállt 5-6 hét alatt. Ez nem a türelmetlenek sportja. ;)
Persze a "szakik" mindezt már eltudják kerülni, de addig hosszú az út...

Köszi a válaszod
Most naponta 9 órát megy a lámpa, holnap hozok mèg növènyeket ès meg látjuk
Bízom ebben az eltűnèsben nagyon



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Vèlemènyetek???? Vajon mi lehet ez a gyors folyamat??
Ezt nevezik algabummnak, hasonlót már átéltem én is.
Az okáról itt olvashatsz! Homok ilyen szempontból nemhiszem, hogy előnyös.
http://www.nigro.hu/2009/01/23/az-akvariumi-aljzat-elokeszitese-ii-a-dsm-modszer/

Én kipróbáltam ezt a DSM módszert és tényleg jó, mostmár max csak gyakori vízcserékkel tudod féken tartani az algásodást. Viszont mindenképp pihentesd, vagy kezeld a cserevizet, nehogy a szürőd alakuló bacikultúráját megold.
 
Köszi a válaszod
Most naponta 9 órát megy a lámpa, holnap hozok mèg növènyeket ès meg látjuk
Bízom ebben az eltűnèsben nagyon



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem vagyok biztos benne, hogyha beleültetsz még 5 növényt, akkor az gyors és látványos változást hozna. Valamint azt szűrtem le egyéb hozzászólásokból, hogy az algaírtók szintén nem hoznak végleges megoldást. Ha nem így van, majd a hozzáértők kijavítanak. A barna algát valószínűleg a jelenleginél hosszabb (erősebb) világítás tudja megszüntetni. De aztán félő, hogy átfordul, és mindent a zöld fog ellepni. Az "erősebbet" azért tettem zárójelbe, mert ezzel a világítással is működnie kell a dolognak, mert nem véletlenül tettek bele ilyet, és ennyit.
A fórum működtetői minden tudást megosztanak, de biztos vagyok benne, hogy kell még valami woodoo-zás is ahhoz, hogy olyan probléma mentes akváriumok készüljenek, amilyeneket ők csinálnak.
Az algaírtó nem tudom, hogy működik, de ha most beletetted, és pár nap múlva (magától) megszűnik az a barna alga -amire jó esélyed van-, akkor az erősíti az algaírtókba vetett hitet. Pedig lehet a nélkül is megszűnne, mint ahogy mindnyájunknál előbb-utóbb megszűnt... ;)
Aztán jön a fonal, amivel hónapok óta küzdök, vagy másoknál az ecset, ami engem eddig hál' Istennek elkerült.
 
Utoljára módosított:
Ezt nevezik algabummnak, hasonlót már átéltem én is.
Az okáról itt olvashatsz! Homok ilyen szempontból nemhiszem, hogy előnyös.
http://www.nigro.hu/2009/01/23/az-akvariumi-aljzat-elokeszitese-ii-a-dsm-modszer/

Én kipróbáltam ezt a DSM módszert és tényleg jó, mostmár max csak gyakori vízcserékkel tudod féken tartani az algásodást. Viszont mindenképp pihentesd, vagy kezeld a cserevizet, nehogy a szürőd alakuló bacikultúráját megold.

Köszönöm válaszod[emoji1303]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ja ès a bacikat pótolni szoktam cserènèl a vizet pedig kezelem
Azèrt a hiba csak nem vègzetes bízom benne
Mostanra kezdenek az algák így össze állni amit majd ki tudok szívatni úgy látom


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Még talán annyit tudnék hozzá szólni, hogy egyik ismerősöm akiját is ellepték az algák. Igaz neki a zöld szőr algával gyűlt meg a baja nem is akár hogyan. Próbálkozott táp megvonással, BO-al kétszer is eredménytelenül. Aztán végső elkeseredésében ő is valami hasonló "csoda" szerhez nyúlt. Hiba volt... Próbáltam lebeszélni róla de hajthatatlan volt. Meg kezdte a "kezelést" a leírtak szerint. Pár nap múlva boldogan jelentkezett, hogy kopik az alga. Pár nap alatt ment az alga de vitte a növényeket is. Szinte az összes növénye szó szerint kirohadt, gyökerestül ahogy volt.
Én is küzdöttem most barna algával de eszembe nem jutott ilyen szer használata. Inkább az okokat kell megtalálni, majd megszüntetni[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Aha
Èrtelek
Majd kb egy hèt alatt meg látom mit művel a tabletta ha nem ok akkor ki szedem
Illetve ha el kezd fogyni az alga szintèn ki veszem
DE ÚGY LÁTOM AHOGY ITT OLVASGATOK EZ AZ ALGA AZ ELSŐ HETEKBEN ELÈG SOK MINDENKINÈL MEG JELENT SZINTE ÁLTALÁNOSAN


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Aha
Èrtelek
Majd kb egy hèt alatt meg látom mit művel a tabletta ha nem ok akkor ki szedem
Illetve ha el kezd fogyni az alga szintèn ki veszem
DE ÚGY LÁTOM AHOGY ITT OLVASGATOK EZ AZ ALGA AZ ELSŐ HETEKBEN ELÈG SOK MINDENKINÈL MEG JELENT SZINTE ÁLTALÁNOSAN


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Jól látod.;)
 
Milyen táptalajt tettél bele, és milyen a lezárás magassága?

Ha földet tettél, akkor apró kavics jobb lett volna, de a kvarchomok sem a világ vége. Sokkal, sokkal több növényt érdemes az indításnál beletenni. Indítás után az a alga és a növények között elindul egy verseny, és kevés, rosszul növő növény segítheti az algásodást.

Én biztos, hogy növényes akváriumomba NEM tenném be az algairtót, amit írtál.

Monolinuron-ot tartalmaz, ami tényleg hatásos algák ellen. Gyomírtó hatású is. Növényeidnél a fotoszintézist korlátozhatja, esetleg le is állíthatja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Monolinuron

Alga ellen nincs sok jó szer növényes akvárium esetén, szerintem MINDIG nézd meg, mit tartalmaz, és ez alapján dönts.

A képed alapján egyik növény nem víz alatti. Ezzel átvertek?
 
Utoljára módosított:
Milyen táptalajt tettél bele, és milyen a lezárás magassága?

Ha földet tettél, akkor apró kavics jobb lett volna, de a kvarchomok sem a világ vége. Sokkal, sokkal több növényt érdemes az indításnál beletenni. Indítás után az a alga és a növények között elindul egy verseny, és kevés, rosszul növő növény segítheti az algásodást.

Én biztos, hogy növényes akváriumomba NEM tenném be az algairtót, amit írtál.

Monolinuron-ot tartalmaz, ami tényleg hatásos algák ellen. Gyomírtó hatású is. Növényeidnél a fotoszintézist korlátozhatja, esetleg le is állíthatja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Monolinuron

Alga ellen nincs sok jó szer növényes akvárium esetén, szerintem MINDIG nézd meg, mit tartalmaz, és ez alapján dönts.

A képed alapján egyik növény nem víz alatti. Ezzel átvertek?

Melyik növènyre gondolsz??
Mivel èn nem èrtek hozzá annyira így nem tudom


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A táptalaj fajtáját nem tudom már
De nagyjából, a bal oldalon van alúl táptalaj ahol a növènyeket látod a jobb oldalon csak homok
A táptalaj felett kb 4cm homok


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Milyen táptalajt tettél bele, és milyen a lezárás magassága?

Ha földet tettél, akkor apró kavics jobb lett volna, de a kvarchomok sem a világ vége. Sokkal, sokkal több növényt érdemes az indításnál beletenni. Indítás után az a alga és a növények között elindul egy verseny, és kevés, rosszul növő növény segítheti az algásodást.

Én biztos, hogy növényes akváriumomba NEM tenném be az algairtót, amit írtál.

Monolinuron-ot tartalmaz, ami tényleg hatásos algák ellen. Gyomírtó hatású is. Növényeidnél a fotoszintézist korlátozhatja, esetleg le is állíthatja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Monolinuron

Alga ellen nincs sok jó szer növényes akvárium esetén, szerintem MINDIG nézd meg, mit tartalmaz, és ez alapján dönts.

A képed alapján egyik növény nem víz alatti. Ezzel átvertek?

Meg köszönöm ha meg írod melyik növènyeket az ami nem víz alatti mert ma megyek mèg növènyt venni akkor a helyett is vennèk másikat
Köszi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére