• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó AmegA tó

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Régi vágyam volt egy saját kerti tó!
Eddig nem volt rá lehetőség, de tavaly vettünk Annamarival egy lakást a XV. kerületben a Vasutas telepen, ahol minden lakónak van egy kisebb-nagyobb elkülönített kertje.
A mienk 130 négyzetméteres.
A múlt év ráment a lakás teljes felújítására, de idén tavasztól végre a kertrendezésre is jutott idő.
Kezdetekben kicsit győzködnöm kellett Annamarit a tavas elképzelésemről, mert Ő inkább nagyobb füves placcban gondolkozott, de végül az akváriumi közösség nyári üdültetésével sikerült az igen felé fordítani.

Első elképzelésem szerint különböző mélységű beton medencéket raktam volna egymás mellé, de persze ebből semmi természeteset nem lehetett volna kialakítani, a fóliás viszont túl nagy helyet foglat volna el.
Annamari itt vette kezébe a tóprojektet.
Talált egy előre gyártott műanyag medencét a P-betűs barkácsáruházban, utolsó darabos akciós áron 53- helyett 15-ezer pénzért.
900 literes háromlépcsős 2.5x1.5mx0.5m-es.
Mellé vettem egy fekete köbméteres tartályt, ami 115x95117cm-es 16.000 volt kerettel együtt (2015 07 havi gyártású).
Ezek adják a tó alapját, körülöttük andezit sziklák és tóparti növények lesznek úgy elrendezve, hogy ne látszódjanak a műanyagok.
A szűrést egy hordós rendszer fogja szolgáltatni.

Képek a következő bejegyzésben (nem akarom hogy ezek közül legyen kezdőkép, majd inkább amikor már üzemel).

A.ttila
 
A szokásos profi kivitelezés!(y)
Én a tavirózsát még az idén beletenném.
Télig még meg tudna erősödni (jövőre már virágozna tuti).
Nem baj ha szűrőrendszer csak jövőre indul.
 
Erre fel is iratkoztam septiben mert ez ám az előkészület és kivitelezés. Gratula az eddíg elért eredményekhez és kíváncsian várom a továbbiakat![emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Uh Ati. Ez bitang kemény munka!:wtf: A képeket elnézve tipikus sz..rból várat alkotás lesz!(y) Kíváncsian várjuk a végeredményt és egy előtte-utána fotót. Sokunknak le fog esni az álla.:eek:
Gratulálunk, sok erőt és kitartást a folytatáshoz!
Szemmel fogunk tartani!:D
 
Gratula az eddigiekhez! Nektek nem is kell konditerembe járni, mert ez a project az összes (fölös) energia elhasználását lehetővé tette eddig és teszi ezután is(y)
Hatalmas munka amivel elkészültetek és szépen, igényesen csináltátok.(y) Le a kalappal!
Ati, annyit javasolnék, hogy ha a köbméteres tartály csak a puffer víznek lesz, ne vágd le a tetejét. Ha az is be lesz rendezve, az már másik történet.
A tavirózsa beültetését én is támogatnám, főleg ha a feltöltéshez szükséges munkálatokkal nemsokára végeztek.
Jó ez a félméteres mélység is: nem fog befagyni a teljes vízoszlop, így gond nélkül ki tudnak telelni a leendő lakók és a télálló növények is.
Kitartást a folytatáshoz és várjuk a beszámoló folytatását is.:)
 
Nagyon jó árban csíptétek meg a műanyag tómedret! Milyen pumpát raktok a hordós szűrő mellé?

Én is erősen vacillálok egy kis tó építésén, mondjuk én egy kis patakkal-csobogóval kiegészítve gondoltam. A szűrést viszont nem nagyon vágom, a gyári külső szűrők elég kicsik és a pumpateljesítményük is elég visszafogott, hiába írják rá hogy pl. 1000 literig...
 
Nagyon jó árban csíptétek meg a műanyag tómedret! Milyen pumpát raktok a hordós szűrő mellé?

Én is erősen vacillálok egy kis tó építésén, mondjuk én egy kis patakkal-csobogóval kiegészítve gondoltam. A szűrést viszont nem nagyon vágom, a gyári külső szűrők elég kicsik és a pumpateljesítményük is elég visszafogott, hiába írják rá hogy pl. 1000 literig...
Én is néztem mindkét beszerzés árra:eek:
Venni kell egy normális felnyomó szivattyút, vagy kertitó szivattyút. Ismerősöknek évekkel ezelőtt ajánlottam az AquaMedic termékeket. Nem occsó kici kínai árkategória, de senki nem panaszkodott. 25000 liter körüli kertitóban a 10000 literes jól vizsgázott.
Szűrő nem nagy durranás, de el kell dönteni, hogy hol helyezed el: a mederben, vagy azon kívül. Kell egy hordó, a gazdaboltból zöld rassel háló, a szivattyú elé egy tábla TM30-as 5 cm vastag szivacs, szerelvény a hordóra, az aljába két tégla lesúlyozáshoz, ha a mederben lesz és meg is vagy.
 
Andezitet vettétek? Mennyibe került? Eddig csak kb. 30ft/kg árat találtam, azért 3t esetén az elég húzós :)
 
Minden tiszteletem ez nagyon kemény munka. Ismerve a munkáitokat alig várom már, hogy kész legyen, kár, hogy csak jövőre lesz.:)
 
Sziasztok!

Köszönöm az elismerő szavakat, de ketten minden könnyebb!


Nagyon jó árban csíptétek meg a műanyag tómedret! Milyen pumpát raktok a hordós szűrő mellé?
Annamari profi ha valamit jó áron kell beszerezni.
Szabolcs ( @Pecás ) által vázolt hordós szűrés lesz valami használt pumpával, a tavon kívül.

Andezitet vettétek?
Dunabogdányban vettem a bányában, 12000ft körül volt (3080-40/t), a szállítás volt húzós 40-ezer baráti áron :D .
1.9t 10/60-as, 1,7t 5/40-es, 1-1 szűk markolás a bányában dolgozó munkagépnek.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére