• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó AmegA tó

Nem semmi vállalkozás! Én csak azt nem értem, hogy fóliával miért kellene neki nagyobb hely?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szabolcs ( @Pecás ) által vázolt hordós szűrés lesz valami használt pumpával, a tavon kívül.
Ebben az esetben nagyon figyelj arra, hogy "kétéltű" szivattyút keress. Jobb opció, mint a sima szárazföldi, mert ha később valami változik, akkor is tudod használni.
 
Dunabogdányban vettem a bányában, 12000ft körül volt (3080-40/t), a szállítás volt húzós 40-ezer baráti áron :D .
1.9t 10/60-as, 1,7t 5/40-es, 1-1 szűk markolás a bányában dolgozó munkagépnek.
Durva, hogy a kövek teszik ki a költség felét. Sok sikert a megvalósításhoz.
 
Sziasztok!

A hétvégén haladtunk ismét egy keveset.

Szűrőcsövek a vízóra aknában:


IMG_2543.JPG

Vízmértékes beállítás:
IMG_2491.JPG
IMG_2502.JPG
Kb 300 liter vizet betöltöttünk az igazgatáshoz, nehogy elmozduljon az alap az aljzattól:
IMG_2495.JPG

Sikerült a lyukfúrás az elszívó csőhöz:
IMG_2497.JPG

AmegA
 
Uh, de szépen alakul! Szerintem mi jobban várjuk már hogy elkészüljön, mint ti!
Csak ismételni tudjuk magunkat: GRATULÁLUNK!(y)
 
Sehol egy Kőbányai sör. Szerintem csak statisztákkal fotózzátok ezt az építést. :)
Az igazi építéseken általában több ásót és csákányt támasztó "egésznyáronaszabadégalattbarnult" jómunkásember van náhány divatos sörösüveg kíséretében :)

Alakul! Mostantól hívhatunk csak Bobcatnek? :)
 
Folytatás:


Elfogyott a földkupac:

View attachment 16866 View attachment 16874

Pár tonna kő is a helyére került:
View attachment 16877

... és a sziklakert is készül:
View attachment 16879 View attachment 16880

AmegA
Iszonyat ügyesek vagytok, gratula nektek!! Ahogy @Luigi13 kollega mondta, jobban varjuk, mint ti, hogy elkeszüljön!!:)
Engem is nyúz az asszony, hogy csinaljunk valami kis kertitavat, de meg nem mertem belevagni. Ki kellene talalnom valami megoldast, hogy minel olcsobban megusszam, de ugy, hogy ne legyen az olcso husnak hig a leve...meg nem igazan talalok megfelelö helyet neki...
 
Sziasztok!

Végre sikerült a füvesítést is letudnunk.
Még van mit csinálnunk a kertben (farakás fölé tető, pergola, tűzakóhely, kerítés, stb... építés) de már alakul.

Próbafeltöltés után a medence:
IMG_2635.JPG
Még nincs minden szikla végleges helyén, a köbméteres tartálynak sincs még kivágva a teteje, de ezek nem sürgős dolgok.
A növényesítés pedig még folyamatban.

AmegA
 
Sziasztok!

Megvettük a tóparti fát (Acer palmatum tamukeyama), 2m magas, még kicsit keskeny, de reméljük jövőre rendesen terebélyesedik és elég árnyékot ad.

Sikerült kivágni a köbméteres tartály tetejét.
Fel is töltöttük vízzel, a csapja jól zár, a peremét is sikerült jól eltalálni, a lejtése is pont jó.
Még a vízátvezetőt kell áthajtani, amit hőlégfúvóval már el is kezdtem (A.ttila).
A sziklákat úgy rendezzük vissza hogy minél kevesebb látszódjon a műanyag peremből.
A tó környékét kis levelű borostyánnal (több félével) futtatjuk be.
A kövek réseibe beköltözött egy varangy, amit elszállítottunk a Szilas-patak partjára (Annamari nem szereti a békákat).

Végre kezd nőni a fű!

AmegA
 
Sziasztok!

Felpörögnek az események: már van áram a kertben, csütörtökön pedig víz is lesz!
Vége az ablakon kivezetett kábeleknek, csöveknek, locsolókannás öntözésnek (y) !

AmegA

KÉPEKET!!! SOKAT!!!
 
Megvettük a tóparti fát (Acer palmatum tamukeyama), 2m magas, még kicsit keskeny, de reméljük jövőre rendesen terebélyesedik és elég árnyékot ad.
Az nagyon szép fa lesz(y) @Etele -hez forduljatok bizalommal szerintem, az övét bármikor elfogadnám. (egy pindurkát vettem, azt nevelem, remélem jövő ilyenkor már fának lesz mondható)

A tó környékét kis levelű borostyánnal (több félével) futtatjuk be.
A sziklák között a kecskerágó különböző fajtái is jól tudnak kinézni. Van belőle kúszó fajta is, amivel be tudjátok futtatni.
 
Én tavasszal ugrok neki egy kis tó+csobogó építésének az előkertben. Elvileg. :D
Szia!
Meg tudnad osztani privatban az ötleteidet? Engem is nyuz a nejem egy kis tavacska telepitesevel, de meg egyenlöre nincsenek terveim, hogyan fogjak hozza.
 
Back
Oldal tetejére