• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó AmegA tó

Sziasztok!

Még csak víz van a mederben amit többször szinte teljesen kilocsoltunk, mégis kezdi elfoglalni az élet, főleg szúnyoglárvák.
A szomszédok aggódnak a macskák miatt, amik a tó uszonyos lakóinak életét fenyegetik, de valószínű nem csak kívülről érkezik a veszély (a közelben szürke gém ürített ki egy kisebb tavat egy délelőtt alatt), hanem hamar betelepülnek a belső ellenségek is: pénteken két Hátonúszó poloskát ( Notonecta glauca ) láttunk.
De kőröznek a szitakötők is a tavacskák körül.
Vagy korábban egy Csíkbogarat ( Dytiscus marginalis ) találtam (A.ttila) a vízóra akna ásása közben.

AmegA
 
Mik a tervek fauna ügyileg? A flórából a tavirózsát már tudjuk;)
Ha a halak belekerülnek, a jövevények egy részét az étlapjuk részeként lerendezik.
A macskák addig veszélyesek, amíg bele tudnak nyúlni a vízbe, ez a mellső lábuk hossza alapján kb 25 cm, a gém az már durvább játékos.
Láttam olyan tavat, ahol jobb híján egy ráccsal védték az aranyhalakat és a koikat, de az meg elég csúnya.
Alternatíva lehet egy kutya, de abból meg olyant találni, ami nem kezdi saját elképzeléséhez igazítani a környezetet, nem könnyű, no meg kérdés, hogy van-e tervben valami házőrző beszerzése.
 
Sziasztok!

Mik a tervek fauna ügyileg? A flórából a tavirózsát már tudjuk;)
Ha a halak belekerülnek, a jövevények egy részét az étlapjuk részeként lerendezik.
A macskák addig veszélyesek, amíg bele tudnak nyúlni a vízbe, ez a mellső lábuk hossza alapján kb 25 cm, a gém az már durvább játékos.
Láttam olyan tavat, ahol jobb híján egy ráccsal védték az aranyhalakat és a koikat, de az meg elég csúnya.
Alternatíva lehet egy kutya, de abból meg olyant találni, ami nem kezdi saját elképzeléséhez igazítani a környezetet, nem könnyű, no meg kérdés, hogy van-e tervben valami házőrző beszerzése.

A terv a teljes akvárium nyár eleji kitelepítése a tóba, ősszel pedig újrarendezés.

Házőrzőnk most is van:

14495356_1078926078869612_5932246286615419776_n.jpg

14463086_1078925752202978_8437569652171677830_n.jpg

AmegA
 
Sziasztok!

Sikerült kimerni a vizet a falevelekkel együtt, ami a tél folyamán összegyűlt a medencékben.
Még teljesen ki kell pucolni és a következő akváriumi vízcserekor már a leszívott vízzel elkezdjük a feltöltésüket.
A felszaporodott növények pedig mehetnek ki.
A szűrést még ki kell találni hozzá.

Érdekes hogy az egyik mederben már 2 hete megjelent egy molnárpoloska, de mára elköltözött.
A múlt hétvégén pedig egy gyíkot kellett kimenteni a vízből.
Teszünk majd valami gyökeret a vízfelszínre amin keresztül kievickélhetnek a balesetet szenvedettek.

AmegA
 
A múlt hétvégén pedig egy gyíkot kellett kimenteni a vízből.
Teszünk majd valami gyökeret a vízfelszínre amin keresztül kievickélhetnek a balesetet szenvedettek.
Remek kis oàzis ! Valami vastagabb gyökér az jó ötlet, amin kievickélhetnek pl. a békák. Még ha nem is kedvelitek őket tulzottan. ( Minden kétéltű és hüllő védett) Emelett én javasolnék egy kis vízmélységű rész kialakítását ahol a madarak inni és fürödni tudnának anélkül, hogy veszélybe kerülnének.
 
Sziasztok!

Csak hogy lássátok miért nem haladt az akvárium olyan mértékben (vízcserék, lián mohásítás, stb...) és még messze a késztől:

SAM_0898.JPG SAM_0911.JPG SAM_0899.JPG

Pár akváriumi növényt bedobtunk próba képen, de nem teszik nekik a változás.
Kísérleti halak is vannak benne, 5db Papagájplatti (Xiphophorus maculatus) és a maradék 3 Molli (bocsánat @Pecás Szabolcs) szúnyoglárva gyérítési céllal, látványos a tevékenységük.
A köbméteres tartályt még kitakarítjuk feltöltjük.
Még a szűrést nem oldottuk meg.
Eső és akvárium víz van a medencékben kb. fele-fele arányban Tds 147ppm.
Elég zöld a víz, pedig már tettünk bele vízibolhát is (lehet hogy kagylót kéne?).
Nap 11-16 óráig éri a vizet, hőfoka 2 hete 17-, múlt héten 19-, most már 24C fok.
Ma násztáncot lejtettek fölötte a szitakötők és szépen rakták a petéket :mad: !


ahol a madarak inni és fürödni tudnának


Rigók, örvös galambok, szarkák járnak inni a darazsakon kívül.

A sziklakert körülötte szépen bedúsult.

AmegA
 
Drága Annamari és Attila!

FANTASZTIKUS!
Mély fejhatás előttetek!:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Aki ismer engem, az tudja, hogy ízig-vérig belvárosi ember vagyok, a kert, a természet nem csábít, sosem vágytam ilyesmire, de ez igen!
Ez is azt tükrözi, mint az akváriumaitok:kitartás, szorgalom, kreativitás és persze emberfeletti munka meghozza a gyümölcsét. Gyönyörű szép, valóban egy kis üde zöld idilli, paradicsom a házak rengetegében. Jó lehet ide hazatérni, kiülni, pihenni és élvezni a megérdemelt szabadidőt!

Remélem, még sok ilyen szép álmotok, vágyatok válik valóra.
Gratulálok!
(y)
 
Sziasztok!

Helyzet jelentés:
- köbméteres tartály kitakarítva,
- a 3 Molli meg van, viszont szúnyoglárva nincs,
- a víz elég zöld, lehet sok a foszfát ami az akvárium vízzel bekerült (a tóban nem szabadna mérhető mennyiségnek lennie).

AmegA
 
Sziasztok!

Helyzet jelentés:
- köbméteres tartály kitakarítva,
- a 3 Molli meg van, viszont szúnyoglárva nincs,
- a víz elég zöld, lehet sok a foszfát ami az akvárium vízzel bekerült (a tóban nem szabadna mérhető mennyiségnek lennie).

AmegA
Raktál bele, amit a múlt nap kérdeztél tőlem?
 
Sziasztok!

Raktál bele, amit a múlt nap kérdeztél tőlem?
Kint van Gyálon Anyukámnál (A.ttila) a kavicskészlet, talán a hétvégén sikerül elhozni pár zsákkal-vödörrel.
Lesz egy kis patakmeder és a szikkasztó tetejére is kerül a válogatott kavicsokból (készíthetünk Mandalát belőle :D ).


És több idő kell, mint egy akváriumnál, a víz tisztulását illetően (legalább is ezt tapasztaltam).
Meg havonta szoktam porszívózni az aljzatot.
Köszönjük az információt!
Az aljzatporszívózásra mi is gondoltunk, van hozzá minden és miután a víz szintje magasabban van kb.1 méterrel mint a kert alsó vége, ezért egy slaggal a gravitációt segítségül hívva mindenféle elektromos szerkezet nélkül megoldható.

Egyedül a Hm ami egész jól néz ki, a többi növény erősen stesszes állapotban van (olvadó levelek).

AmegA
 
Hát be állok a Gratulálók sorába. Ez igazán szép munka. További helyzetjelentést várok én is. Minden jót kívánok hozzá. És sok képet kérünk!
 
Nem gondoltam volna hogy ennyire sikeres lett, kedvelés terén. Ezzel az erővel nyithattam volna naplót, igaz hogy csak most kerültek fel képek róla. A szűrő, és aljzat takarításon kívül, nem igazán foglalkozok vele. A víz paraméterekkel nem foglalkozok, amúgy sem tudnék ellenállni , ekkora víz tömegnek, az anya természettel szemben.
 
Sziasztok!




Egyedül a Hm ami egész jól néz ki, a többi növény erősen stesszes állapotban van (olvadó levelek).

AmegA
Nálam is teljesen, máskép viselkednek amit az akváriumból kiviszek a tóban. Először stressz, a víz paraméterek miatt, de 1-2 hét után kezdenek átalakulni. Kéntelenek lesznek. Pl. nálam a Hygrophila Polysperma , az alsó leveleit eldobja, és a fenti friss levelei kivörösödnek.
DSCF5362.JPG
 
Nagyon szép lett gratulálok, nagyon ügyesek vagytok!
A műanyag széleit a tónak be fogjátok fedni földdel, vagy a növényzetre hagyatkoztok? Nem is, inkább köveket ragasszatok rá! ;)
Üdv,
Andris
 
Sziasztok!

Nagyon szép lett gratulálok, nagyon ügyesek vagytok!
A műanyag széleit a tónak be fogjátok fedni földdel, vagy a növényzetre hagyatkoztok? Nem is, inkább köveket ragasszatok rá! ;)
Üdv,
Andris
Köszönjük!
A szélét már most kezdik eltakarni a kőtörő füvek kívülről.
Terv szerint a szélvízbe emersen is növő zöldségek kerülnek.

AmegA
 
Rendeltem angliabol orvosi vizitorma magot, szivesen adok, ha szeretnetek legeleszni is a tobol. :) Nalunk vedett, nem gyujtheto.
 
Back
Oldal tetejére