• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Előző berendezésünk hamarosan véget ér ( https://akvakertesz.hu/threads/saru-no-asobiba-120x67x50cm-400l.5717/ ).

Minden technikai paraméter változatlan (kivéve a fa dekor).
akvárium: 120x67x50cm 400l, front- , tető opti, merevített, egybeépített oldalpocos 19x55x50cm.
világítás: ATi Sun Power 8x54W 7x6500K, 1x8000K,
szűrés: Eheim Compact 2000 pumpa, 6l szivacs, 16l biológiai szűrőanyag, 100ml Seachem Purigen, perlon, dupla üveg beömlő (pipa-cső),
CO2: nagynyomású, 4cm-es porlasztóval beoldva,
dekor: kő bazalt,fa Közönséges jezsámen (Philadelphus coronarius) gyökér, törzzsel,
talaj: tóföld, kvarc homok, fekete lávakő emelésnek,
víz: felesben ozmo-kezelt csap,
tápozás: estimatíve index szerint,
vízcsere: heti 100-120l
növények: mohák, páfrányok, apró levelű stemek (pontos lista később),
élőlények: Fekete neon (Hyphessobrycon herbertaxelrodi), Amano garnéla (Caridina multidentata).


AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Már ciki hogy 4 éve ugyanazokkal a bazaltokkal építünk (szerencsére a versenybírák nem vették észre), hát elmentem Uzsabányára (úgy is a Balatonnál volt dolgom), de csak 1/2 órám volt összekapkodni a 180kg-ot, se szín szerinti, se méretbeli komolyabb válogatásra nem volt idő, most pedig gyökérkefével lesikáltam az egészet.

A kertben szanált bokrot egy éves szárítás után kb 2 hónapja beáztattam, hetente 1-2 vízcsere volt (meg a szúnyoglárvák napi lehalászása a halak számára), ma leszedtem a kérget nagyjából (a szaga mint a sertés ürülék) és szétszedtem az összenőtt részeket, majd a fotó után ment vissza a tiszta friss esővízbe.

Erről van szó:
img_1699-jpg.jpg

A berendezőkeretet hamarosan előkerül.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
A névről:
A jazz egy improvazív műfaj, de a cím nálunk egy félrevezetés, mert nagyon szabályszerű és tervezett lesz a berendezés, mindazokkal az elhagyhatatlan elemekkel amik a legjobb akváriumokban megtalálhatóak.
Mégpedig: egyenes előtér, hátrafelé kisebbedő tereptárgyak, -növények, meder, kiégetett háttér, fókuszpontok, fények-árnyékok, vonalak, háromszögek stb... .

A berendezés magas part, kavicsos-homokos előtér, oldalt szikla keret, kimosott gyökerű fákkal, patakmederrel, ösvénnyel, sok mohával, páfránnyal.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Tudnál küldeni egy elérhetőséget, hogy Uzsabányán hol és mennyiért sikerült ezeket a köveket beszerezni?
 
Sziasztok!

Tervben volt egy 120x50cm-es 3-4mm-es víztiszta plexí lap beszerzése, amire felrajzoljuk különböző színű alkoholos filccel a főbb vonalakat, pontokat (harmadolás, aranymetszés, aranyspirál, azok keresztezési pontjait összekötő háromszögek, párhuzamos vonalak), de majdnem 10e.ft az alig több mint 1/2 négyzetméter, így egyelőre egy átlátszó fólián oldjuk meg ugyanezt (a berendezőkeretnél macerás lesz az elhelyezése, de majd csak kitalálunk valami barkács megoldást).

A hétvégén talán lesz egy kis idő a kezdeti legózásra.
Október elején már az akváriumban kellene lennie a dekoroknak a joghurtos mohásításhoz, hogy karácsonyra kinézzen valahogy!

AmegA
 
Sziasztok!

Tervben volt egy 120x50cm-es 3-4mm-es víztiszta plexí lap beszerzése, amire felrajzoljuk különböző színű alkoholos filccel a főbb vonalakat, pontokat (harmadolás, aranymetszés, aranyspirál, azok keresztezési pontjait összekötő háromszögek, párhuzamos vonalak), de majdnem 10e.ft az alig több mint 1/2 négyzetméter, így egyelőre egy átlátszó fólián oldjuk meg ugyanezt (a berendezőkeretnél macerás lesz az elhelyezése, de majd csak kitalálunk valami barkács megoldást).

A hétvégén talán lesz egy kis idő a kezdeti legózásra.
Október elején már az akváriumban kellene lennie a dekoroknak a joghurtos mohásításhoz, hogy karácsonyra kinézzen valahogy!

AmegA
Miért nem az üvegre rajzoljátok fel a dolgokat?
 
Sziasztok!

Miért nem az üvegre rajzoljátok fel a dolgokat?
A berendező kerethez is jó lenne valami!

Kezdődik:
SAM_2117.JPG
40kg homok meg sem látszik:
SAM_2118.JPG SAM_2119.JPG

Még 50kg homok kellett a "hegyoldal" hatáshoz:
SAM_2120.JPG SAM_2121.JPG SAM_2122.JPG SAM_2124.JPG SAM_2126.JPG

Itt még semmi nem végleges, sőt..., már balról jobbra az előtérből ki is került a 4 nagy kő, csak már sötét volt a fotózáshoz!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

... és nem alkoholos filccel, hanem olyan tollal, amivel a fehér táblára szoktunk írni (Marker pen). Könnyen letörölhető szárazon is, és biztosan nem hagy nyomot.
Viszont a törléskor, a kellemes bódító alkohol szag sajnos elmarad... ;)
Köszi! Jó ötlet, csak akkor építés közben a hasunkkal letörölnénk (hiába megközelíthető mindkét oldalról, rendezni csak elölről a legjobb). Annamari szerint az a megoldás, hogy akkor a belső felére rajzoljuk föl :confused: !

Szio!Akkor ez most iwagumi lesz?Követem a naplót!Hátha tanul valamit a magamfajta hobbista!
Köszönjük Patrik a bizalmat (második-harmadik mondatod)! Nem sziklás lesz, az "csak a keret, -háttér".
Már kikerült az összes előtéri bazalt, mert Annamari eszembe juttatta, hogy szürke görgetegköves folyómedret ígértem (és tényleg)!
Tehát fehér csíkos szürke "kavicsok" lesznek az előtérben (lásd pár darabját: https://akvakertesz.hu/threads/saru-no-asobiba-120x67x50cm-400l.5717/page-2 35. bejegyzésben), rajtuk ülnek a gyökeres fák, hátulról pedig több kis patak csordogál a hegyekből, talán lesz kidőlt fa is :love: (a kedvenceim (A.ttila)).

AmegA
 
Sziasztok!


A kép csak illusztráció, kb. 50-60kg "kavics" és hasonló mennyiségű bazalt (a patakok finomabb kavicsokkal lesznek elkészítve, ez csak a vázlat):
SAM_21271.jpg
Még alacsonyabbra lesznek ültetve a fák és nem is lesz ennyi, hogy látszódjanak a távoli hegyek, meg a patak medrek, de most ki kellett próbálni az összessel (természetesen még össze-vissza állnak):
SAM_21282.jpg
AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Annyi változtatás biztos lesz, hogy az oldalsó, első sziklák hátrébb kerülnek 10cm-rel.

AmegA
 
Sziasztok!

Átnéztem jópár akvárium képet az elmúlt évek legjobbjai közül és nem találtam hasonló berendezést, tehát jó lehet az elképzelésem, elég egyedi.
Nyugodtan írhattok kritikát, hisz még minden képlékeny, változtatható!
A bal hátsó köveket lehet kicserélem mert nagyon lapos a tetejük.

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Hajnalban 4-kor arra ébredtem, hogy zuhog az eső. Rögtön eszembe jutott a kint felejtett sarokcsiszoló (részben fedett helyen volt). Ha már lementem a kertbe és jött az ingyen víz, leengedtem az áztató hordóból is és frissel töltöttem fel.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére