• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Az égertoboz többek között csersavas anyagot bocsájt ki magából, ami jó hatással van a vízre (pl. enyhén baktériumölő hatású, savanyít, stb.), a tölgylevelet meg rágcsálni tudják (lassan bomló táplálék).

AmegA

Köszönöm, ilyen toboz található is a környéken, csak forrázni kell és be is lehet tenni az aksiba? A tölgyfalevélből az elhullajtott is jó?
 
Sziasztok!

Az égertoboz többek között csersavas anyagot bocsájt ki magából, ami jó hatással van a vízre (pl. enyhén baktériumölő hatású, savanyít, stb.), a tölgylevelet meg rágcsálni tudják (lassan bomló táplálék).

AmegA

Köszönöm, ilyen toboz található is a környéken, csak forrázni kell és be is lehet tenni az aksiba? A tölgyfalevélből az elhullajtott is jó?
Igen Andris, tobozból is a tavalyi (nem zöld, de még nem kinyílt) és tölgyből is a lehullott de még épp, nem korhadó a jó.

AmegA
 
És csak olyan helyről gyűjtsd, ahol nem járnak autók, vagy egyéb módon nem szennyezett a levegő... erdő mélyén, kirándulás közben pl. én mindig gyűjtök levelet ha szezonja van. :)
 
Sziasztok!

Elkezdődött a komolyabb karbantartási procedúra.
Sajnos egy ideig nem vettük észre, hogy nem kapcsol a mágnesszelep, ezért lett egy komolyabb algásodás (az időzítő működik, hallani mikor kattan, a mágnesszelep működik másik konnektorból, tehát valami vezeték gond lehet).
Most csak a takarítási-rendezgetési időszakokban világít a lámpa 2 csővel, a tápot ez idő alatt mellőztük, mint ahogy a gázt is.
5 nap távlatából javulást észlelünk.
Volt előtéri homok leszívás, üvegpucolás, vízcsere, növény ritkítás, csigaszedés, szivacsmosás és még sok más.

A Bucephalandra, Anubias telepek annyira besűrűsödtek, hogy a forrásmohákat kiszedtük közülük, csak a Kameroon maradt, hamarosan oda jutunk hogy el kell adni néhány Bucét.
Csökkenteni kellett a Tócsagazt és a Potamogetont is, túl sok a Lomariopsis is.
A többi moha is lassan tépésre szorul, főleg az elülső Fissidensek.

A középső hátsó részt teljesen kigyomláltuk, kitakarítottuk nagyjából a talajt és 1l friss amazóniával emeltük a szintet, hogy jobban látszódjon, majd ültetés után egy fél liter finommal is megszórtuk.
A felső szektorba a látható részbe csak E. parvula mini és Hc került, a fák és az elülső növények takarásába pedig azok a növények amik nem kell hogy hangsúlyosak legyenek (Blyxa, Eriocaulon, finomabb levelű hínárok:R. indica mini, Gratiola stb..).
Még kötözgetni kellene, de arra áll rá a kezem a legnehezebben (A.ttila)!

Másfél hete vettünk egy fekete mágneses lapot (38x5x1cm) a szerszámok (ollók, csipeszek) tárolásához, felfúrtuk az akvárium melletti falra a vízfelszíntől 40cm-re, így mindennek meg van a helye.

Talán hamarosan képet is lehet róla készíteni, már nincs olyan nagy rumli.

AmegA
 
Sziasztok!

Én ott csak konyhai mágneses késtartó csíkot találtam. Mágneslapot nem... de most jól rákeresek. :)
Bár lehet Attiék is erre gondoltak.
Ilyenem van. Több is. :)

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20202083/
Nincs új a nap alatt!

Este nekiveselkedtem és felkötöztem a mohákat a kidőlt fákra.
A hétvégén legkésőbb minden a helyén lesz.

A Gyémánt neonok az izzó platina ruhájukat egy kékesen tündöklőre cserélték.

Képet valószínű csak pénteken csinálok.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ígéretemhez híven (általában nem sikerül):

_SAM3673.JPG

_SAM3672.JPG

Még nincs teljes rend (de már káosz sem).
Megy a rutin csiga és algacsipeszelés, már érzékelhető a különbség az egy héttel ezelőtti látványhoz képes.
Felkötöztem a kicsi Bolbitiseket és a mini Bucékat lávakövekre, még marad holnapra is kötöznivaló páfrány és moha.

Most csak ennyi, véglegeshez közeli állapotra vasárnap este számíthattok, addig is várjuk az észrevételeket, kritikát amit akkorra megvalósíthatunk!

Köszönettel!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Nekem van észrevételem ( kritikához zöldfülű vagyok:vulcan::dummy:), csak telefonon nem szeretek írni.:cool:
 
Sziasztok!

Nekem van észrevételem ( kritikához zöldfülű vagyok:vulcan::dummy:), csak telefonon nem szeretek írni.:cool:
Remélem Balázs egyszer gépközelbe kerülsz és leírod!

Így talán könnyebb lesz:
_SAM3698.JPG

Még a felszínen úszó növények sok árnyékot vetnek, de nagyjából ez a koncepció némi hátsó lombosítással (meg talán a szürke felhőkkel is lehet még valamit kezdeni :cool:)!
Vagy ezzel a színnel lehetne a japán neve: Arashigakuru - jön a vihar!

Jöhet mindennemű kritika!

Köszönettel!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


Remélem Balázs egyszer gépközelbe kerülsz és leírod!

Így talán könnyebb lesz:
View attachment 47414

Még a felszínen úszó növények sok árnyékot vetnek, de nagyjából ez a koncepció némi hátsó lombosítással (meg talán a szürke felhőkkel is lehet még valamit kezdeni :cool:)!
Vagy ezzel a színnel lehetne a japán neve: Arashigakuru - jön a vihar!

Jöhet mindennemű kritika!

Köszönettel!

A.ttila
Itt is vagyok:)
Már az egyik észrevételemnek nincs létjogosultsága. Az a kidőlt fára vonatkozott volna, de már megigazítottátok, szerintem így a hegy arányai jobbak lettek. És talán a két középső párhozamos világos fán is igazítottatok egy kicsit.(y)
A bal oldalon maradva, az erdő mélyén lévő két kis vékony fa vágott végével lehetne mit kezdeni.(?) Jobb oldalon pedig szintén két kis vékony fa furcsa nekem, olyanok mintha két fekete vezeték lógna bele a képbe. Esetleg ha nem lennének párhuzamosak, vagy nem is lennének ott?:rolleyes:
A versenyfotón gondolom mások lesznek a fények, árnyékok, világosan az előtér is jobb. Első ránézésre még talán az lehet zavaró, bár ezt nehéz máshogy megoldani, hogy a frontüvegen nagy a 3 bucka, ami a patakmedret övezi, főként a jobb oldali. Egy picit én megpróbálnék faragni belőle/belőlük. És így még a jobb első sarokban is lehetne növelni a növények kontrasztját (ott most kicsit egybemosódnak).
A hátsó köveket meghagyjátok így zölden? Szerintem nem rossz, adja az erdővel borított hegyek illúzióját, főleg az utolsó képen.:) Szerintem a hátsó traktus illetve a háttér fényviszonyai így jók. Esetleg a közelgő viharfelhők a jobb oldali hegycsúcsra is árnyékot vethetnének!?:rolleyes:
Ezek csak gondolatok, egyáltalán nem biztos, hogy szükségesek a beavatkozások, főleg, hogy nem is értek hozzá igazán.:shy:
Drukkolok Nektek a versenye(ke)n!;)
 
Sziasztok!

Itt is vagyok:)
Már az egyik észrevételemnek nincs létjogosultsága. Az a kidőlt fára vonatkozott volna, de már megigazítottátok, szerintem így a hegy arányai jobbak lettek. És talán a két középső párhozamos világos fán is igazítottatok egy kicsit.(y)
A bal oldalon maradva, az erdő mélyén lévő két kis vékony fa vágott végével lehetne mit kezdeni.(?) Jobb oldalon pedig szintén két kis vékony fa furcsa nekem, olyanok mintha két fekete vezeték lógna bele a képbe. Esetleg ha nem lennének párhuzamosak, vagy nem is lennének ott?:rolleyes:
A versenyfotón gondolom mások lesznek a fények, árnyékok, világosan az előtér is jobb. Első ránézésre még talán az lehet zavaró, bár ezt nehéz máshogy megoldani, hogy a frontüvegen nagy a 3 bucka, ami a patakmedret övezi, főként a jobb oldali. Egy picit én megpróbálnék faragni belőle/belőlük. És így még a jobb első sarokban is lehetne növelni a növények kontrasztját (ott most kicsit egybemosódnak).
A hátsó köveket meghagyjátok így zölden? Szerintem nem rossz, adja az erdővel borított hegyek illúzióját, főleg az utolsó képen.:) Szerintem a hátsó traktus illetve a háttér fényviszonyai így jók. Esetleg a közelgő viharfelhők a jobb oldali hegycsúcsra is árnyékot vethetnének!?:rolleyes:
Ezek csak gondolatok, egyáltalán nem biztos, hogy szükségesek a beavatkozások, főleg, hogy nem is értek hozzá igazán.:shy:
Drukkolok Nektek a versenye(ke)n!;)
Köszönjük Balázs, pontosan ilyen hozzászólásokra várunk, jók a meglátásaid és nagyon érthetően körülírtad!
_SAM3698_LI.jpg
Balról haladva fent:
- a kis ágak végei véletlen maradtak víz alatt, egyébként is kb. 2cm-rel lejjebb lesz eresztve a víz versenyfotózásnál és oda kerül még forrásmoha is lombkorona gyanánt,
- a párhuzamos függőleges fák össze vannak nőve, eredetileg kicsi dőltek a meder felé, jó hogy felhívtad rá a figyelmünket, ha úgy sem mutatnak jól akkor a vékonyat tőben levágjuk és hátrébb helyezzük,
- a szikla tetejére ifjonc Bolbitisek kerülnek természetesen árnyékolva, megszüntetve a zavaró tükröződést és kitakarva a hátsó sarokban most még látszó függőleges üvegcsíkot,
lent:
- egyedül ezt nem biztos hogy jól értelmeztük, de a nagy köveket nem igazán tudjuk mozgatni az előtérben, sem darabolni, -kicserélni mert egyrészt tartó funkciójuk is van, másrészről nincs több hasonló "kavicsunk", itt csak a homok igazgatásával és kisebb kavicsok behelyezésével tudunk operálni,
- a növényzet "masszasága" még alakul, a mohákat-algákat folyamatosan szedjük közülük, amik erősen csökkentik a kontúrosságot, lehet hogy az úszónövények nélkül több fényt kapva szintén jobban kirajzolódnak.

AmegA
 
Örülök, ha hasznát veszitek/vettétek az észrevételeimnek:happy:
- egyedül ezt nem biztos hogy jól értelmeztük, de a nagy köveket nem igazán tudjuk mozgatni az előtérben, sem darabolni, -kicserélni mert egyrészt tartó funkciójuk is van, másrészről nincs több hasonló "kavicsunk", itt csak a homok igazgatásával és kisebb kavicsok behelyezésével tudunk operálni,
AmegA
Az alsó bekarikázott résztől jobbra lévő területre gondoltam, hogy ott talán a homokból lehetne leszedni, ha úgy kisebb lenne a domb?

- a növényzet "masszasága" még alakul, a mohákat-algákat folyamatosan szedjük közülük, amik erősen csökkentik a kontúrosságot, lehet hogy az úszónövények nélkül több fényt kapva szintén jobban kirajzolódnak.
Igen, a pénteki képen szépen látszanak a részletek az előtérben is.(y)
Nem vagyok nagy képvarázsoló, de a lényeg látszik, milyen lenne a vágott végű és a "kábeles" ágak nélkül:
_SAM36982.JPG
 
A saját meglátásaink szintén balról jobbra, felülről kezdve:

_SAM3698_LI (2).jpg
- a bal szélen a növényzet túl magas, egyébként is nagyon sötét, ott több részletet kell láttatni,
- a kis meder fölött belóg egy gyökér a "levegőbe",
- a középső kis csúcs így nem az igazi, vagy kivesszük, vagy máshova igazítjuk,
- a jobb patakmeder teteje elmosódott pár szál zöldség miatt, azokat szanálva kicsit megnyitjuk,
- a jobb szélen szintén magasak a stemek (Tócsagaz),
- bal lent magasítani kell a homokot pár kiálló kővel megtámasztva,
- a két gyökér mintha tükörképe lenne egymásnak, ezen még dolgozni kell,
- a jobboldali befolyásnál még hiányzik gyökér mindkét oldalon, oda még szerkeszteni kell párat (szerencsére van 2 zsáknyi a padláson, csak neki kell állni áztatni, hogy beérjenek időben).

AmegA
 
Sziasztok!

Így talán könnyebb lesz:
View attachment 47414

Még a felszínen úszó növények sok árnyékot vetnek, de nagyjából ez a koncepció némi hátsó lombosítással (meg talán a szürke felhőkkel is lehet még valamit kezdeni :cool:)!
Vagy ezzel a színnel lehetne a japán neve: Arashigakuru - jön a vihar!

Jöhet mindennemű kritika!

Köszönettel!

A.ttila

Nekem ez így ahogy van nagyon tetszik, de nyilván Ti a részleteket élőben jobban látjátok és észreveszitek hol kell módosítani. Nekem annyi észrevételem van, hogy esetleg az egymásra boruló fák mögött a távolban megjelenhetne még egy hegy, hogy azzal is folytatódjon a távolba futó hegyvonulat. A végleges fotón gondolom majd az előtér két széle is világosabb lesz.
Nagyon tetszik ez a scape, hasonló sikereket kívánok evvel az akvával is, mint az előzővel.
 
Back
Oldal tetejére