• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Átépítés alatt

Lilla

Főkertész
Üdv mindenkinek!

Hosszú publikálási szünet után elindítom új akváriumom naplóját, bár mint az ideiglenes címből is látszik, az akvárium még nem indult el :)
Ez lesz a negyedik berendezésem, és egyben az első red moor gyökérrel. Az elképzelés egyszerű: elöl dekorhomok, majd lávakövek rajtuk a red moor-ral, hátul talaj stem növényekkel, a gyökéren és a köveken kötözős növényekkel, mohákkal. Egyelőre csak egy nagyon béna fotóm van, de mutatom, hogy mégis hogy fest a "terv" :

vtEGVXILBbmZN-ShRP8z44TC6WgtVVjQmwWYxp7g98NbBGomVCQRTrY0PAOCM231MdBAKWLg1UosbDYrw1=w1075-h672-no.jpg

Van még kövem, természetesen nem lesz ilyen hézagos, némelyik kő most csak a red moort tartja. A gyökér pont befér, sok variálási lehetőséget nem hagy, a kilógó rész valami csoda folytán pont elfér a lámpa mellett.
Nem célom versenyeken indulni, csak egy szemnek kellemes látványvilágú egészséges medencét összehozni. Na lehet véleményezni! :)
 
A technika a régi:
Üveg: 60*30*33, opti white
Szűrés: Eheim 2071, benne Seachem Matrix, Substrat Pro
Fény: a "fotonágyú" Odyssea dual 2*24 W T5HO
Tápozás: nagynyomású CO2, Green Aqua Micro, Macro, Easy Carbo

A növényesítésre még nincs teljesen kialakult, szilárd elképzelésem :(.Ami rendelkezésre áll, de nem feltétlen szeretném mindet felhasználni:
Kicsi Anubiasok (ők tuti mennek a fára, kövekre)
Staurogyne repens
Ranunculus inundatus
Eleocharis acicularis
Alternanthera reineckii mini (ez nem biztos, hogy megéli az indítást)
Szeretnék még kisnövésű Bucephalandra töveket is, na meg stem növényeket. Találtam két fajt, ami tetszik: Gratiola viscidula és Potamogeton gayi, de ezek mellé kéne még valami(k) nem túl fényigényes, de tanácstalan vagyok. Segítenétek?
 
Nem célom versenyeken indulni, csak egy szemnek kellemes látványvilágú egészséges medencét összehozni. Na lehet véleményezni!
Örülök hogy újra lesz akváriumod otthon.A cél lehetne versenyen indulás is akár :)
Egy vélemény van csak majd ha rakod be a köveket akkor próbáld nem egy síkban elhelyezni illetve a kövekből majd ha lehet tördelj kisebb darabokat is előre így nem lesz totál egyenes.
Nekem tettszik bár ha van még egy két ág amit bele lehetne tuszkolni Én megtenném :D
 
Örülök hogy újra lesz akváriumod otthon.A cél lehetne versenyen indulás is akár
Egy vélemény van csak majd ha rakod be a köveket akkor próbáld nem egy síkban elhelyezni illetve a kövekből majd ha lehet tördelj kisebb darabokat is előre így nem lesz totál egyenes.
Nekem tettszik bár ha van még egy két ág amit bele lehetne tuszkolni Én megtenném

Sajnos nem itthon van, hanem a munkahelyemen.
Köszönöm az ötleteket, igen úgy gondoltam, hogy majd nem lesz tök egyenes. A lávakövet hogy töröm el? Lehet inkább kéne még kis darabokat guberálnom a GA-ban (úgyis kéne még menni oda :D)? Több ágat nem szeretnék, nekem már ez is sok :), félek hogy szétcsapom matatás közben.
 
Szia Lilla. Én ajánlanám neked a Cryptocoryne lutea Hobbit-ot. A satu mellett nagyon jól mutat mert bordó lesz a levele.

Szeretem a Cryptokat és már régóta nincs. Ez a Hobbit ugye tényleg hobbit marad? Legutóbb a petchii pink viccelt meg, imádtam de hatalmasra nőtt.
 
Üdv!

Fejlemények vannak, ültetésre kész a medence (még mindig telefonnal fotózva):
jg-AuEaCR1zVDz-bGQz_ZfW0dFuBInDybOa2kFkSmWQaMPpEml2oEfBdto7AaffYhqSQ5z1zQzG1aTVJrQ=w1280-h719-no.jpg
Csalóka ez a kép, jobbról a harmadik, nagy kő és az üveg közt épp egy ujjnyi hely van csak, a homokos rész viszonylag keskeny.
Megérkeztek a megrendelt növények, így holnap ültetnem kéne (de valamikor dolgozni is kell :)). A növénylista így fog kinézni (egyelőre):
- Staurogyne repens
- Cryptocoryne lutea "Hobbit"
- Gratiola viscidula
- Potamogeton gayi
- Alternanthera reinecki mini (ha feléled)
- Anubias nana petite
- Bucephalandra spec. "Mini Needle Leaf"
- Riccardia chamedryfolia
- Fissidens fontanus
- és egy nem ismerem moha, talán karácsony
Remélem jól fognak festeni így együtt. A mohásítás még képlékeny, nem szeretném, hogy megint teljesen eltűnjenek a kövek.
Még valamilyen stem növény kéne a fa mögé/jobb sarokba, ami illene a képbe. Ötletek?
 
Utoljára módosított:
10 szívbajos Kubotai...

És egymást ijesztgetnék? :D
Lehet maradnak tízen és jön még néhány oto, aztán meglátjuk hogy fog nekik tetszeni az új hely. A fauna további 3 amano és egy sereg fekete Neocaridina davidi garnéla lesz.
 
És egymást ijesztgetnék? :D
Lehet maradnak tízen és jön még néhány oto, aztán meglátjuk hogy fog nekik tetszeni az új hely. A fauna további 3 amano és egy sereg fekete Neocaridina davidi garnéla lesz.
Szerintem legalább olyan fenevadnak számítanak, mint egy labrador a kutyavilágban. Max a cukiságával ijesztget.:) Nagy eséllyel ők 10en is betöltik majd a teret és nem akarsz majd mellé mást.
 
Ma sikerült beültetnem mindent, fel is töltöttem, technikát visszaraktam az átmeneti tároló akváriumból (ott laknak most a halak és a garnélák, meg a kimaradt növények).
Tesztüzem, bubisan:
4pmQsPVD9n8wmsiMTM__VtIJ0uFhLkhBpUzHxXtRdaztHMOKXk18YPN4dm52D93tRaP9s9rX-A=w1306-h672-no.jpg
A fa természetesen elmozdult, nem tudtam hetekig áztatni ezért még nem marad lent. A befőttesüveg nehezéknek van bent, mert csak ez volt kéznél. Az anubiasok is kicsit felemelkedtek. A feltöltésnél béna voltam, ezért landolt némi talaj a homokon, majd eltüntetem.
A jobb hátsó sarokban maradt még egy kis hely egy növénynek, amin még gondolkodom.
Mohákat csak jelzés értékkel tettem be, nem nagyon volt ötletem, hogy hova is kéne még. Kíváncsi vagyok, hogy az előző berendezésben is szereplő köveken (a sötétebb színűek) mikor éled újjá a riccardia. Szerintem tuti kihajt.
Jó oldalra tettem a szűrőcsöveket?
 
Szia!
Szép munka, gratulálunk!
A jobb hátsó sarokba tudnánk Neked adni Ludwigia brevipes-t(hogy egy kis színes is legyen az akiban) és/vagy Limnophila sessiliflora-t, mint 'felszívónövényt' a kezdeti algásodás megelőzéseként (legfeljebb kiveszed/lecseréled, ha már túl soknak találod...)
Üdv.: Niki, Atti
 
Szia!
Szép munka, gratulálunk!
A jobb hátsó sarokba tudnánk Neked adni Ludwigia brevipes-t(hogy egy kis színes is legyen az akiban) és/vagy Limnophila sessiliflora-t, mint 'felszívónövényt' a kezdeti algásodás megelőzéseként (legfeljebb kiveszed/lecseréled, ha már túl soknak találod...)
Üdv.: Niki, Atti

Köszönöm! Élni fogok a felajánlással, majd jelentkezem.
 
Back
Oldal tetejére