• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Awakening of nature

hnorbi

VIP kertész
Sziasztok!

Kis csúszással ugyan, de elindítom a naplóját a harmadik növényes akváriumomnak. Az előző scape-t már február végén szétszedtem, most bőven hagytam időt magamnak az újra. Esténként, amikor ráértem, pakolgattam a fákat meg a köveket. Az elképzelés most egy igazi nature akvárium volt, olyan Amano stílusban, semmi tájkép, csak egy részlet a természetből. A végeredmény olyan lett, amilyet elképzeltem, igaz, a redmoor fákat is elég sokat válogattam a GA-ban, sikerült elég jókat is találni. A seiryu kövek megvoltak korábbról, meg vettem hozzá valamennyit, így belement vagy 30 kiló, meg kb. 20 kiló lávakő. Az amazoniából is csak a korábbi mennyiséget használtam föl, alá került friss Tropica táptalaj.
Az ültetés és a feltöltés március 29.-én volt, rá egy hétre bekerültek az algázók, két hét múlva pedig a többi hal. Alga nincs egy szál se, még diatom se ütötte fel a fejét. A redmoor fákat nem áztattam, a szokásos taknyosodást az otok két nap alatt lelegelték. Egyenlőre minden jól alakul, a növények szépen növögetnek.

Akvárium:

- 90x45x45 (183 L) - OptiWhite, 8mm-es üveg


Szűrő:

- Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő
- Eheim Substat Pro x4
- Seachem Purigen 100ml x2


Világítás:

- COB led 5Wx27 (60lm/l)


CO2:

- 10kg Linde palack, Papillon
- Papillon reduktor
- Aqua Medic mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelep
- Green Aqua japán diffúzor közepes


Aljzat:

- ADA Aqua Soil Amazonia - kb. 30 liter
- Tropica Substrate növény táptalaj - 2,5 liter
- ADA Bacter Ball


Dekor:

- ADA Colorado Sand
- seiryu kő
- redmoor fa


Növények:

- Anubias barteri
- Eleocharis acicularis
- Hemianthus callitrichoides Cuba
- Fissidens fontanus
- Fontinalis Sp. Willow
- Micronthenum Monte Carlo
- Microsorum pteropus Narrow
- Riccardia Chamedryfolia
- Staurogyne repens TC
- Staurogyne Porto Velho
- Utricularia graminofolia
- Vesicularia Dubyana Christmas


Állatok:

- Apistogramma cacatuoides
- Caridina multidentata
- Otocinclus affinis
- Sawbwa replendens
- Paracheirodon simulans
- Mikrogeophagus ramirezi






Egy tipikus részlet:






Oto a homokon:




Éledezik a riccardia:




Szépen lepucolták a fákat az oto-k:

 
Ne máááááááá Norbi,az nem lehet hogy nem mutatod meg egészben :cry::cry::D
Már a részletek is felcsigáztak akkor milyen lehet nagyban :eek:
Könyörgöm minden fórumtárs nevében elő a farbával :p
 
Ne máááááááá Norbi,az nem lehet hogy nem mutatod meg egészben :cry::cry::D
Már a részletek is felcsigáztak akkor milyen lehet nagyban :eek:
Könyörgöm minden fórumtárs nevében elő a farbával :p

El kell hogy szomorítsalak Viktor,de úgy tervezem, hogy ebben a naplóban nem publikálok full-shotot, többek között a versenyek miatt is. :p
Akit érdekel, szívesen küldök képet róla, vagy személyesen is meg lehet nézni itthon nálam, és akkor még egy sörre is vendégül látom ...:);)
 
No akkor hadd irigykedjem Én is és kérek egy privát üzenetes fotót.
Marha kíváncsi vagyok rá :pompous::woot::)
 
Egyszerre indítottunk ugyan akkora akváriummal. Sőt a szűrés és a világítás is majdnem egyforma. Nálam sajna az alga felütötte a fejét, mert nem működött rendesen a tápadagoló és a CO2 is pont az indításnál fogyott ki. Szerencsére időben elkaptam. Minden esetre egy totált csinálhatnál közkívánatra :)
 
Na most rendesen felcsigäztäl minket!Kiväncsivä tettel minket!En is akarok egy full shotot!Megértelek,én se publikálom az új akimat,szörnyű ez a titkolózás!Pont ez ami zavar,hogy nem tudom megbeszélni veletek a vitäs kérdéseket!Hajrá IALPC 2015!En már a célegyenesbe vagyok!Szorítok neked!
 
Egyszerre indítottunk ugyan akkora akváriummal. Sőt a szűrés és a világítás is majdnem egyforma. Nálam sajna az alga felütötte a fejét, mert nem működött rendesen a tápadagoló és a CO2 is pont az indításnál fogyott ki. Szerencsére időben elkaptam. Minden esetre egy totált csinálhatnál közkívánatra :)

Nálam is gond volt a CO2 beoldással ez elején. Egy hét után nekiálltam kitakarítani a szűrőt, és az adapter megadta magát, utána a reaktort se tudtam beüzemelni. Így visszaraktam a diffúzort, de még be kellett lőnöm az optimális szintet. Én a CO2 adagolást két nappal ültetés után kezdtem el, tápozni is csak egy hét után, de azt is visszafogottan, 6ml/nap Micro/Macro a 180l-re. Szép lassan, ahogy majd nőnek a növények, emelem a szintet, a világítás erősségét és időtartamát ugyanígy.
 
Na most rendesen felcsigäztäl minket!Kiväncsivä tettel minket!En is akarok egy full shotot!Megértelek,én se publikálom az új akimat,szörnyű ez a titkolózás!Pont ez ami zavar,hogy nem tudom megbeszélni veletek a vitäs kérdéseket!Hajrá IALPC 2015!En már a célegyenesbe vagyok!Szorítok neked!

Te még naplót se indítottál a tiédről, az már tényleg igazi titkolózás:) Úgy meg nehéz beszélni róla, ha a többiek nem tudják, miről van szó...:D:p
 
No, ezek a kis csibészek szépen mutathatnak(y)
A részletek ígéretesek, egyben gondolom, bombajó:woot:

Nagyon jófejek a gyémántrazbórák, már régóta keresem őket, és a múltkor hoztak a GA-ba, úgyhogy le is csaptam rájuk. Pont olyan méretű halak, ami egy ekkora akváriumban még ideális. A zöldneonokkal meg nagyon jól kiegészítik egymást.
Itt az egyik legény:

17237287045_eb77e2c93a_b.jpg


A főnök uraság meg pózolt egyet, pont sikerült lekapnom:

17051100239_97fbf79376_b.jpg
 
Ahogy elnézem te is emeltél a szinten!Egyre jobb es jobb!Hol lehet jelentkezni a full shotert?Elkészül május 31-ig?
 
Ahogy elnézem te is emeltél a szinten!Egyre jobb es jobb!Hol lehet jelentkezni a full shotert?Elkészül május 31-ig?

Nem hiszem, hogy az idei IAPLC-re elkészül, az már csak egy hónap. De még lesz más verseny is az évben, majd azokra akarom küldeni.
 
Back
Oldal tetejére