• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az elfeledett egyszerűség

Gottfried Donát

Főkertész
Történt néhány napja, hogy lefektettem néhány alapszabályt a készülődő akváriumomra vonatkozóan. Ezek így hangzottak, nem lesz benne sok-sok növény fajta, és az egész egy nagyon egyszerű elrendezés lesz. Igen EGYSZERŰ! Na hát a címből is lehet már gondolni hogy bizony porszem került a gépezetbe és valami egy kicsit félre csúszott. A növénylista megvan, parvula, hc, riccardia. Na de ha az stimmel hogy kevés növény lesz, akkor mi lehet a probléma? Hát bizony bizony az egyszerűség. Ugyanis az nem az én világom. Megpróbálkoztam egy egyszerű scapet összedobni néhány kővel és hát én szerintem elbukott ezen próbálkozásom.
Na de hogy ne csak meséljek, azt kell hogy mondjam, elég jól halad a project. Talaj megvan, kő megvan, lámpa jövőhéten meglesz. Már csak a növények hiányoznak, de azt csak akkor fogom rendelni, ha már pontosan tudom mikor csinálom.
Szóval tényleg már csak arra várok hogy meglegyen a megfelelő pillanat, vagyis hát nap amikor is elkezdhetem végre szétkapni a mostanit és átadáni a helyét valami újnak valami szépnek valami zöldnek.

Megosztanék néhány száraz technikai adatot is, hátha érdekel valakit:
-akvárium 55x37x30
-szűrés Hydro külső szűrő
-világítás Odyssea 4x24w
-CO2 élesztős szisztéma
-tápozás papó féle mic&mac és carbo
-talaj Ada Amazonia 2x9l
-táptalaj Tropica
36842735834_a08787db89_o.jpg

36842785964_30671e85a8_o.jpg

37552787241_924785637d_o.jpg

37521139262_d4402bc964_o.jpg
23700685258_2c136056e3_o.jpg
 
Történt néhány napja, hogy lefektettem néhány alapszabályt a készülődő akváriumomra vonatkozóan. Ezek így hangzottak, nem lesz benne sok-sok növény fajta, és az egész egy nagyon egyszerű elrendezés lesz. Igen EGYSZERŰ! Na hát a címből is lehet már gondolni hogy bizony porszem került a gépezetbe és valami egy kicsit félre csúszott. A növénylista megvan, parvula, hc, riccardia. Na de ha az stimmel hogy kevés növény lesz, akkor mi lehet a probléma? Hát bizony bizony az egyszerűség. Ugyanis az nem az én világom. Megpróbálkoztam egy egyszerű scapet összedobni néhány kővel és hát én szerintem elbukott ezen próbálkozásom.
Na de hogy ne csak meséljek, azt kell hogy mondjam, elég jól halad a project. Talaj megvan, kő megvan, lámpa jövőhéten meglesz. Már csak a növények hiányoznak, de azt csak akkor fogom rendelni, ha már pontosan tudom mikor csinálom.
Szóval tényleg már csak arra várok hogy meglegyen a megfelelő pillanat, vagyis hát nap amikor is elkezdhetem végre szétkapni a mostanit és átadáni a helyét valami újnak valami szépnek valami zöldnek.

Megosztanék néhány száraz technikai adatot is, hátha érdekel valakit:
-akvárium 55x37x30
-szűrés Hydro külső szűrő
-világítás Odyssea 4x24w
-CO2 élesztős szisztéma
-tápozás papó féle mic&mac és carbo
-talaj Ada Amazonia 2x9l
-táptalaj Tropica
36842735834_a08787db89_o.jpg

36842785964_30671e85a8_o.jpg

37552787241_924785637d_o.jpg

37521139262_d4402bc964_o.jpg
23700685258_2c136056e3_o.jpg
Kivancsiva tettel mit hozol ki belole. Az akvarium meret nagyon adja a melyseg lehetoseget, a tobbi rajtad all. Sok sikert, es figyellek.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Kivancsiva tettel mit hozol ki belole. Az akvarium meret nagyon adja a melyseg lehetoseget, a tobbi rajtad all. Sok sikert, es figyellek.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Szándékosan így csináltattam kb 1 éve ezt az akvát, hogy tudjak mélységbe építkezni.

Közben pedig finomítottam az elrendezésen. ef4519a33aa9e2bb420b8f6de3ad46a0.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
S
Talaj bent, kövek bent, növények bent. Kész vagyok. Ohh, mégsem :)
Folyt köv holnap! :DView attachment 41917

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Szia Donát ! Pár hét és én is ott fogok tartani ahol most te is. Azzal a különbséggel , hogy nekem ez lesz a első komolyan (táptalaj stb) berendezett akvárium.
A alapanyagok jók a képek alapján. A többi már a fejedben van! Várom a többi képeket!
 
Na szóval elkészült az akvárium. Egyik szemem sír, a másik nevet, ugyanis elég jó lett, de a fotó ebből nem nagyon ad vissza. Meg kell találnom azt a szöget, ahol adja.

Egyébként semmilyen bejegyzést nem töröltem.

View attachment 41943View attachment 41944View attachment 41945View attachment 41946

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Elég jónak ígérkezik. Kíváncsi vagyok a fejlődésre. Jól látom, hogy hc, parvula kombóval dolgoztál? Amelyik beválik az marad, vagy alapból keverve lesz?
 
Na szóval elkészült az akvárium. Egyik szemem sír, a másik nevet, ugyanis elég jó lett, de a fotó ebből nem nagyon ad vissza. Meg kell találnom azt a szöget, ahol adja.

Egyébként semmilyen bejegyzést nem töröltem.

View attachment 41943View attachment 41944View attachment 41945View attachment 41946

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Nekem nagyon tetszik Holnap már a víz is szebb lesz.
Én ma hoztam el a akváriumot szegedről . De nem tudom , lehet hogy csúszik egy pár hetet a épités . Mert a gyerekeknek kicsit fel kel újitani a lakást . S a burkólás tapétázást meg a festést is én csinálóm . Minél előbb be tudjanak költözni a kisunokámmal.
 
Back
Oldal tetejére