• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az új próba :)

Low tech növényes akváriumok szinte mindig CO2 / HCO3- limitáltak, ha nem így lenne, akkor mindenki feljebb kapcsolná a lámpát és többet tápozna és boom, nőnének a növények mint a gombák.

Ha kemény vizes akváriumba CO2-t adagolsz, az nem veszik el, hanem nagy része bikarbonát formában (HCO3-) bizonyos növények számára rendelkezésre áll. Nem mindegyik fajta tudja felvenni, és amelyik hasznosítani tudja, annak is jóval nagyobb energia befektetésbe kerül, mintha közvetlenül CO2 állna rendelkezésre. De a lényeg, hogy az adagolt CO2 nem veszik el, tehát ha nincs pénz, RO-t hagynám utoljára.
Jelenleg van minden hozzá. Nagy nyomású co2 , 0,9w/l lámpa, Tápozás mic mac + carbó, Ro vízcsere heti 50% cserével. Esetleg lehet még hozzá kiegészítő tápot káliumot, nitrátot, vasat, Vagy van valami még mi hiányzik a tapasztalaton kívül... :ROFLMAO:
 
Jelenleg van minden hozzá. Nagy nyomású co2 , 0,9w/l lámpa, Tápozás mic mac + carbó, Ro vízcsere heti 50% cserével. Esetleg lehet még hozzá kiegészítő tápot káliumot, nitrátot, vasat, Vagy van valami még mi hiányzik a tapasztalaton kívül... :ROFLMAO:
De ha a lámpa kevés akkor még rakhatok bele 8520-as ledet.. kb 3000lument pluszba amit dimmelhetek..:ROFLMAO:
 
Még az jutott eszembe hogy a co2 beoldáson kellene javítanom... mert az szerintem nem tökéletes. Esetleg egy rectorral , mert most egy japán diffuzor van bent.. Esetleg készítek egyet egy 7" szűrőházból.. bypassal. De ahhoz a szekrényt kell át alakítanom mert nem fér most el..:(
 
Eltelt újra 2 hét. Az ecset algát carbozással kezdem vissza szorítani. De azért van egy kicsi még.. de nem agyuk fel.A co2 beoldáson remélem javít a JBl reaktor amit sikerült beszereznem.
Volt egy kis nyírás és igazgatás az akiban , vágtam le pár algás leveleket. Észre vettem lyukakat a növények régi leveleken,és elkezdte eldobálni is és van olyan ami elég átlátszó. Ezek Kálium hiányra utalnak. Elkezdtem feljebb emelni a tápozás értékét. Most 5ml mico 5ml macro és 5ml carbo megy bele naponta egy hete nagy változást nem produkáltak. egy kicsit kevesebb levelet kell talán kiszednem. Még várok egy hetet hát ha javul a helyzet. Sajnos külön Káliumot nem tudok adagolni... esetleg emelek a macro -n még egy kicsit. A mért értékek: Nitrát 30, Foszfát 7. Gh 9, Kh 7, Ph 6,8, Vas: 0.5

Szerintetek mennyit emeljek még a macron ? upload_2018-1-20_18-5-57.jpeg
 
Szeretném a segítségeteket kérni Kálium szintel kapcsolatban,mert egy két növény eldobája a lyukas leveleit.Rendeltem Kálium tesztet ami 1-2 nap és megkapom. Csak azt nem tudom mi az ideális Kálium szint kb. Azt láttam hogy a Kálium táp 4ppm-t emel 10ml 100l viznél.
 
Megmértem a Kálium szintet 40ppm az érték. A többi érték NO3: 28, Foszfát: 6,5-7, Fe: 0,7. GH 6, Kh 6. Adagoltam most vízcsere után 10ml Kálium növénytápot, illetve maradok a 5-5ml mic-mac adag mellett naponta. Azt meglátjuk változik e valami az akiban a növényeknél.
 
Megint eltelt egy kis idő.. már írni akartam de sajnos mindig lemaradt. :rolleyes:
A mostani helyzetről egy kis beszámoló.. A növényzet szépen fejlődik nyírások közepette...:ROFLMAO: Adagoltam most már 2 hete Káliumot, mert igencsak gyanú volt. A levél elhullások megszűntek tőle. Egy két lyuk még azért akad . illetve az a fránya szakáll alga még ott van.. 1db Amanóo elhullott tegnap este.. igaz szép nagy volt lehet hogy öreg is már... :cry:. Helyette most lett még bele 3db Oto...
A víz paraméterek: NO3:30, PO4: 7, Fe: 0,5, K: 50, GH:9 Kh:7, Ph: 6,8
A mostani kép ilyen.. upload_2018-2-24_18-15-10.jpeg

Holnap lesz egy kis át alakítás és nyírás.. Kaptam sok szép növényt amit még pontosan nem tudom hogy mi a nevük de erre majd kiderül..
Köszönöm még egyszer Szabó Henriktől a sok növényt.

Illetve sikerült lencsevégre kapni egy kis vadas ganit.. Szerintetek? Nekem nagyon bejön.. Szép barna színe van.. :D
upload_2018-2-24_18-19-18.jpeg
 
Azért haladtam a többi résszel is. Új lámpa projekten.. van benne 4,5m 5730 fehér, 1,5m piros 5050, 1,5m rgb... Vezérlő tc 420 lesz + jel erősítő. :D képet majd később mert nem engedi valamiért feltölteni a server.. hiba üzenetet dob ki.
 
upload_2018-3-8_17-41-16.png
Sikerült.. így néz ki most.. egy 75x17x1,5mm alu lapon van rajt. Ha esetleg melegedne akkor vágok a tetejére egy pc ventinek helyet.. de tudnék rá rakni alu hütő bordákat is, de azt végszükség esetén. Most kb 14400Lumen a fehér. demelve lesz vissza rendesen nehogy a halak szeme kisüljön..
 
A reggeli illetve esti fényeket még valahogy ki kell találnom és tesztelnem, de ha valaki már készített és működik.. szívesen megnézném... Azt tudom hogy estefelé narancs szokott lenni kis :confused: szürkével talán..de nem vagyok biztos benne..
 
Gondban vagyok... elfogyott a co2 palackom..:cry: maximum hétfőn tudok beszerezni egyet, de az is kérdéses még. Addig mi legyen? Holnap úgy is víz csere lenne..Nem lesz gond ha addig nem megy co2 bele max carbo? Esetleg emeljek a carbo adagon? Segítsetek..nem akarok alga bummot. Vagy legyen sötét kúra addig? :(
 
Szia Zsolt!

Gondban vagyok... elfogyott a co2 palackom..:cry: maximum hétfőn tudok beszerezni egyet, de az is kérdéses még. Addig mi legyen? Holnap úgy is víz csere lenne..Nem lesz gond ha addig nem megy co2 bele max carbo? Esetleg emeljek a carbo adagon? Segítsetek..nem akarok alga bummot. Vagy legyen sötét kúra addig? :(
1- ne ess pánikba,
2- csinálj vízcserét,
3- világíts kevesebbet,
4- felezd a tápokat, mert kevesebbet vesznek fel a növények,
5- Carbó maradhat ugyanannyi, de ha növelni szeretnéd az ajánlott adagnál ne legyen több,
6- sötétkúrát csak akkor, ha egyébként sok az algád, amúgy a növények egy részének nem tesz jót!

Amega
 
Back
Oldal tetejére