• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Azoo Flexi Mini LED

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Itthon nem sokára elérhető lesz, de külföldről már elég sok akváriumot látni ilyen lámpával.
Néhány adat, mert majdnem mindenkit ez érdekel. :)
Anyaga: repülésből ismert alumínium ötvözet
LED: 15x0,4w-os HCRI teljes spektrumú led
Színhőmérséklet: 6700K körül
Fényerősség: 675lm
Vetítésiszög: 120°
Fogyasztás: 9w
10499554_10154405325960133_5164196882436496654_o.jpg

10561706_10154405326075133_8186175687655005004_n.jpg
 
675 lumen? Az még mindig nem sok. 10-15 liternél lehet csúcsnövényeken gondolkodni, felette már kevés:(. Vagy rosszul gondolom/számolom? o_O
 
Nem atom villanas, de szerintem 30 literben nem is ez a cel a legtobb esetben. Az aquasky meg mindig ott van ha bika feny kell
 
Nem atom villanas, de szerintem 30 literben nem is ez a cel a legtobb esetben. Az aquasky meg mindig ott van ha bika feny kell
Kicsit OFF: emlékszem, volt valahol egy eszmefuttatás, watt helyett hogyan számoljunk a lumenekkel, de most nem találom. 50/liter fölött hightech, ennyire emlékszem... :(
Talán a tropica honlapján volt valami infó erről??? :unsure:

szerk.: heuréka!
LED világítás | Page 23 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Kicsit OFF: emlékszem, volt valahol egy eszmefuttatás, watt helyett hogyan számoljunk a lumenekkel, de most nem találom. 50/liter fölött hightech, ennyire emlékszem... :(
Talán a tropica honlapján volt valami infó erről??? :unsure:
Nagyon egyszerű, a T5-ös HO csövek kb 85-95 (a HE csövek akár 110-115) lm/w körül teljesítenek, de ezt 360 fokban sugározzák, így a hasznos irányba egy jó reflektorral kb 60-70 lm-t lehet kicsikarni wattonként. Lednél adott az irány, így az 50 lm/l szerintem még nem elég high tech-hez.
 
Na akkor kérünk egy önként jelentkezőt aki 4 hétig teszteli majd a lámpát.
Lehetőleg növényes és CO2-es nano akvaristát várnánk erre a feladatra :)

Megkapod a lámpát és 4 hétig posztolsz, majd megosztod az őszinte véleményed. Ennyi lenne a feladat :)

Ne ezzel akard kihozni a ludwigia arcuataból a legszebb vöröset, mert nem erre való! :)
De minimalista növények, közepes igényűek simán mehetnek. Ebbe szinte minden belefér ha ügyes vagy.

Akit érdekel írjon privátban. És kiválasztunk egy jelöltet. Ha lehet dobj egy fotót a naplóhoz, vagy egy képet az akváriumról amin használni szeretnéd.

A lámpák kb 2-3 hét múlva érkeznek hozzánk. (y)
 
Egy szuper ötlet, remélem, már megtelt a postaládát a jelentkezőkkel. (y)

Lehetőleg növényes és CO2-es nano akvaristát várnánk erre a feladatra :)
Tudom, ez már a pofátlanság határát súrolja (és talán már felülről :D), de nem adnátok egyet egy CO2 nélküli pl. garnis 30-as akvárium fölé is? (Nem magamra gondoltam, nincs ilyen üvegem :))
Lehet, egyedül vagyok a kérdéssel, de engem az is érdekelne, gáz nélkül ekkora lámpával mennyire fenntartható egy ekkora akvárium. Természetesen tudom, bolt vagytok, ezt a lámpát el is kell majd adni használat után, elsődlegesen növényezés a profil minden földi jóval, etc. de hátha... :whistle:
 
Egy szuper ötlet, remélem, már megtelt a postaládát a jelentkezőkkel. (y)


Tudom, ez már a pofátlanság határát súrolja (és talán már felülről :D), de nem adnátok egyet egy CO2 nélküli pl. garnis 30-as akvárium fölé is? (Nem magamra gondoltam, nincs ilyen üvegem :))
Lehet, egyedül vagyok a kérdéssel, de engem az is érdekelne, gáz nélkül ekkora lámpával mennyire fenntartható egy ekkora akvárium. Természetesen tudom, bolt vagytok, ezt a lámpát el is kell majd adni használat után, elsődlegesen növényezés a profil minden földi jóval, etc. de hátha... :whistle:
Támogatom es jelentkezem. :D
 
Egy szuper ötlet, remélem, már megtelt a postaládát a jelentkezőkkel. (y)


Tudom, ez már a pofátlanság határát súrolja (és talán már felülről :D), de nem adnátok egyet egy CO2 nélküli pl. garnis 30-as akvárium fölé is? (Nem magamra gondoltam, nincs ilyen üvegem :))
Lehet, egyedül vagyok a kérdéssel, de engem az is érdekelne, gáz nélkül ekkora lámpával mennyire fenntartható egy ekkora akvárium. Természetesen tudom, bolt vagytok, ezt a lámpát el is kell majd adni használat után, elsődlegesen növényezés a profil minden földi jóval, etc. de hátha... :whistle:

Az ajánlat a következő :)

Első hét high tech környezetben. Második hétre lehet jelentkezni low techre is. De növény legyen benne! :)
 
Én jelentkeznék a CO2 nélküli versenybe a garnis aki fölé. Igaz 36l, de a TMC GroBeam 500-as leddel össze tudom hasonlítani és van Blyxa és Riccardia benne. :)
 
Köszi mindenkinek aki jelentkezett. Még nincs lefutva ezért nyugodtan küldhetitek a privátokat.
A lámpák beérkezése után kiválasztjuk a szerencsést és indulhat a nyilvános teszt (y)
 
Back
Oldal tetejére