• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black out alga kezelés - Tom Barr

Köszönöm a gyors válaszokat.
Akkor kikapok egy fénycsövet,beszerzek egy GA wellness csomagot és belekerül az új szűrő.
Remélem minden rendben lesz.
 
Üdv.
Végre sikerült megcsinálnom a külső szűrőt. 700l/h ami valószínűleg csökkent a cső hossz és szűrőanyagok miatt de a 10x szűrés biztos hogy megvan.Szűrőanyag felépítés így épül fel.Biolabda alul,aztán szivacs,siporax végül perlonvatta. Remélem jól pakoltam össze.Egy 15W-os fénycsövet kivettem ahogy mondtátok,így csak 2x15W a világításom 5 órában.GA-s tápot még nem sikerült beszereznem,de előbb utóbb összejön az is.
Viszont arra lennék kíváncsi,hogy az alga kb mennyi idő még visszaszorul?
 
Üdv.
Végre sikerült megcsinálnom a külső szűrőt. 700l/h ami valószínűleg csökkent a cső hossz és szűrőanyagok miatt de a 10x szűrés biztos hogy megvan.Szűrőanyag felépítés így épül fel.Biolabda alul,aztán szivacs,siporax végül perlonvatta. Remélem jól pakoltam össze.Egy 15W-os fénycsövet kivettem ahogy mondtátok,így csak 2x15W a világításom 5 órában.GA-s tápot még nem sikerült beszereznem,de előbb utóbb összejön az is.
Viszont arra lennék kíváncsi,hogy az alga kb mennyi idő még visszaszorul?

Amint fentebb leírtad, az akvád mérete 60*30*30 = nem 35 hanem 54 liter, ahhoz mérten a 3*15W szerintem nem sok... pláne 5 órában és CO2 mellett. A WPG szerint ideális megvilágítással rendekleztél. Én amire gyanakszom az a nem megfelelően beoldott CO2 esetleg a folyamatos ingadozása. Bár CO2-ben én még nem vagyok jártas.
Ha maradsz a 2*15W mellett akkor hetente növelheted majd a világításodat fél órával, a szabály szerint eljárva akár 11-12 óráig is emelheted, mivel most már csak 2,1WPG-vel világítasz.
u. i: Szerintem az Elatine-nak kevés lesz ennyi fény.
 
Igen tudom,hogy 54l,de azért írtam kb 35l-t mert h aljzattal,kövekkel és hogy nincs teletöltve kb 35 l víz van benne és így 2x15Wa-al 0,8W/l jön ki. Az igaz,hogy a CO2 eléggé ingadozó,mert csak szódás megoldással van és nincs még rajta mágnesszelep, így gyakran össze vissza kerül bekapcsolásra.15 perc késés,5 perc késés stb. Lehet,hogy ez lenne az oka?
 
Igen tudom,hogy 54l,de azért írtam kb 35l-t mert h aljzattal,kövekkel és hogy nincs teletöltve kb 35 l víz van benne és így 2x15Wa-al 0,8W/l jön ki. Az igaz,hogy a CO2 eléggé ingadozó,mert csak szódás megoldással van és nincs még rajta mágnesszelep, így gyakran össze vissza kerül bekapcsolásra.15 perc késés,5 perc késés stb. Lehet,hogy ez lenne az oka?

Bruttó térfogattal szoktunk számolni, tehát nyugodtan számolhatsz az 54l-el. Én lehet a CO2-t addig hanyagolnám amíg a szűrésed sincs teljesen rendben. Esetleg Easy Carbo mehet bele.
 
Hiába a szűrőcsere és a világítás csökkentés,nem akart eltünni az alga:(
Nem volt más választásom,kiszedtem minden növényt és követ akvából,amennyi növényt megtudtam menteni megtettem,többi sajna kuka:(
Átporszívóztam az alját,nem mondom hogy tökéletesen átmentem rajta,de azért elég jól néz most ki.
Némi alga igaz maradt még benne,de azt remélem az amanok lerendezik.
Nem tudom mi lehet a probléma,hogy nem tűntek el:(
 
Most a Twinstar miatt felmerült egy újabb kérdés. Ha csinálunk egy black outot, mindegy hány napig akkor vajon a Twinstart ki kell-e kapcsolni vagy nem?
 
Ha csinálunk egy black outot, mindegy hány napig akkor vajon a Twinstart ki kell-e kapcsolni vagy nem?
Szerintem ebből nem lehet gond, de mondjuk aki teheti visszavehet egy fokozatot. Mode2-ből Mode1-be.
 
Most a Twinstar miatt felmerült egy újabb kérdés. Ha csinálunk egy black outot, mindegy hány napig akkor vajon a Twinstart ki kell-e kapcsolni vagy nem?
De ha Twinstar van, akkor nem nagyon van blackout, nem? Vagy nem ez az elmélet az egész mögött? Jó, persze eleve sem mondják, hogy mindenféle algára jó, de mintha az volna a benyomásom, hogy olyanokra mondták, hogy nem jó, amiknek a blackout sem kottyan meg annyira (BBA)? De ezt tényleg kérdezem, mert fogalmam sincs.
 
  • Like
Reactions: TZ
Cyanora gondoltam elvi síkon egyelőre. De várok még pár napot vele hátha eltünteti.
 
Cyanora gondoltam elvi síkon egyelőre. De várok még pár napot vele hátha eltünteti.
Nem ebbe a topikba való, de cyano-ra, a phyton git és a carbo kevés mennyiségének a felhasználása (injekciózása a fertőzött területre) a legeredményesebb módszer. A twinstar a boltban, se nálam sem tünteti el a cyano-t csak talán halványabb lesz tőle, viszont nem tudok egy algaevőről sem ami szeretné, ezért csak mechanikus úton lehet tőle megszabadulni.
 
A boltban mindket 180l-ben eltunt 2 het utan. 60l-ben szinten. Ada tapozas mellett. 180l-ben mostanra a homokbol is eltunt. Epp tegnap kerult vissza a stemes 180l-be
 
Akkor már csak az alacsony nitrát szintre tudok gondolni.
 
Back
Oldal tetejére