• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black out alga kezelés - Tom Barr

Az attól függ, hogy milyen növények vannak benne. Úgy emlékszem, hogy nálad van parvula is, az pedig nem szereti a sötétet. Nálam a 3 naposat is alig heverte ki.
 
igen, parvula van elöl mar.. hirsu.. (nem tudom most pontosan leírni :)), és hátul acicularis.

Jó, akkor mivel tegnap délután takartam le, akkor hétfő reggel ha jövök dolgozni leszedem.

És ahogy itt feljebb írva vagyon nem világítom agyon egyből :)

köszi
 
A tápszert ne sorold a vegyszerek közé. Legalább is szerintem Viktor úgy értette a "vegyszert", ami árt az élő szervezeteknek.
A táp a természetben is ott van, de az algaírtó nincs.
Megkérdezhetem, hogy miért öntesz bele Metilénkéket? Betegek a halak?
A PH-val mi a helyzet, miért kell csökkentened? CO2-t nem adagolsz?
Soha nem öntöttem még algaölőt az akváriumba. Be kell lőni a fény/co2/szűrés hármast, és az alga elfog tűnni magától.

Szerintem a táp is vegyszer. Vannak ártalmas és ártalmatlan vegyszerek. (de értem mit hívsz vegyszernek)
Metilinkéket, illetve ph plust (ecet) természetesen nem nap mint nap öntök bele csak, ha kell. (általában évente 1x kb.)
Viszont algagátlót is akkor öntenék bele, ha kellene. Nem látok ebben akkora ördöngősséget, erre akartam kitérni.
És az érdekelt volna illetve még mindíg érdekel, hogy miért kell letakarni, akkor, ha algagátlóval is rendbe jönne a dolog.
 
A tápszert ne sorold a vegyszerek közé. Legalább is szerintem Viktor úgy értette a "vegyszert", ami árt az élő szervezeteknek.
A táp a természetben is ott van, de az algaírtó nincs.
Megkérdezhetem, hogy miért öntesz bele Metilénkéket? Betegek a halak?
A PH-val mi a helyzet, miért kell csökkentened? CO2-t nem adagolsz?
Soha nem öntöttem még algaölőt az akváriumba. Be kell lőni a fény/co2/szűrés hármast, és az alga elfog tűnni magától.
Nem kötekedésképp, de
"Ezen felül, amúgy is öntök bele vegyszert nap mint nap. (pl.: tápszer, metilinkék, ph minus....)"
Szerintem a táp is vegyszer. Vannak ártalmas és ártalmatlan vegyszerek. (de értem mit hívsz vegyszernek)
Metilinkéket, illetve ph plust (ecet) természetesen nem nap mint nap öntök bele csak, ha kell. (általában évente 1x kb.)
Viszont algagátlót is akkor öntenék bele, ha kellene. Nem látok ebben akkora ördöngősséget, erre akartam kitérni.
És az érdekelt volna illetve még mindíg érdekel, hogy miért kell letakarni, akkor, ha algagátlóval is rendbe jönne a dolog.

Nem kötekedésképp, de idéznélek:
"Ezen felül, amúgy is öntök bele vegyszert nap mint nap. (pl.: tápszer, metilinkék, ph minus....)"
Ebből nekem az jön le, hogy nap mint nap tolod a metilénkéket meg a többit.
Viszont a kérdésedre válaszolva, az algagátló nem csak az algát öli meg...
A letakarással sokkal kevésbé ártasz a többi élőlénynek, és mellesleg szerintem hatásosabb is (én már próbáltam).
Nekem van itthon néhány algaölő vegyszer, ami kb 3 éve itt porosodik, mert nem látom értelmét használni.
Másrészt meg az algagátlóval és a letakarással is csak "fájdalomcsillapítót adagolsz", tehát a bajt, az algásodás okát nem szünteted meg.
Azt kellene megtudni, mitől algásodik a medencéd.
Ha leírod a vízparamétereket, a technikát, meg minden összetevőt, akkor itt nagyon sokan segítenek majd, hogy min változtass.
Szerintem közösen hamar megtalálnánk a megoldást. ;)
 
Tegnap én is elkezdtem egy kúrát. Azt is olvasni feljebb, hogy már elég lehet egy 3 napos is.
Mennyit javasoltok mégis? Ha több napos akkor még eredményesebb lehet? Mert akkor hagyom inkább 5 napot.

üdv. Zoli

Nálam a 7 napos eredménye biztosan még jobb lett volna. Elsőre nem mertem ilyen sokáig letakarni. Az 5 nap egy általánosan bevált időintervallum (a Fórumtársak előző hsz-ai alapján), első körben azzal próbálkoznék.
Fontos, hogy az algaburjánzás kiváltó okát a kezelés utánra/tól meg kell szüntetni, különben visszatér. Akkor pedig nem volt sok értelme...
 
Nálam a 7 napos eredménye biztosan még jobb lett volna. Elsőre nem mertem ilyen sokáig letakarni. Az 5 nap egy általánosan bevált időintervallum (a Fórumtársak előző hsz-ai alapján), első körben azzal próbálkoznék.
Fontos, hogy az algaburjánzás kiváltó okát a kezelés utánra/tól meg kell szüntetni, különben visszatér. Akkor pedig nem volt sok értelme...
Így van. A Blackout-tal nagyjából reseteled az akváriumot. Sok oka lehet az algáknak, és sokféle is van.
 
Nálam a co hiánya a vizcsere hiánya a rossz flow és egy 2 hetes betegállomány amig nem tudtam ránézni az akira mert az irodámban van volt a kialakító ok, és annyira rátelepedtek a kövekre, hogy az 5 amano 5 oto 4 sziámi és a kb 100 rc sem eszi le onnan.

Ezért sajnos nem is tudtam rendesen egyberakni a hacra, és egy régebbi képpel neveztem próbaképpen. De mivel ez mégmindíg a tanuló korszakom legalább ezt is megcsinálom és lesz némi tapasztalat belőle. Ha sikerül az jo mert két három hónapig még úgyis ez megy, mielött rescape lesz

Köszi
 
Képpel senkit sem riogatok, de képzeljétek csak el mit művel egy Aquasky 301 a 27literrel, ha a munkahelyi akvárium mellett lévő időzítőt valaki a karácsonyi időszak előtt buherálta és ki tudja hány napig (alga mennyiségből ítélve kb. 5-6) folyamatosan világított a lámpa... Blackout my friend! Szurkoljatok, mert jelenleg össze vagyok törve!
 
Képpel senkit sem riogatok, de képzeljétek csak el mit művel egy Aquasky 301 a 27literrel, ha a munkahelyi akvárium mellett lévő időzítőt valaki a karácsonyi időszak előtt buherálta és ki tudja hány napig (alga mennyiségből ítélve kb. 5-6) folyamatosan világított a lámpa... Blackout my friend! Szurkoljatok, mert jelenleg össze vagyok törve!

Egy előtte utána kép készülhetne.
 
Képpel senkit sem riogatok, de képzeljétek csak el mit művel egy Aquasky 301 a 27literrel, ha a munkahelyi akvárium mellett lévő időzítőt valaki a karácsonyi időszak előtt buherálta és ki tudja hány napig (alga mennyiségből ítélve kb. 5-6) folyamatosan világított a lámpa... Blackout my friend! Szurkoljatok, mert jelenleg össze vagyok törve!

Legalább megvan a munka az év első hetére :) Minden visszafordítható. 2 hét múlva már csak egy rossz emlék marad.
 
Hát amikor már végképp el voltam kenődve, és belefáradtam a hiábavaló küzdelembe, félve, de kipróbáltam. És azt kell mondjam brutál jó! Főként a por és pont alga ellen. Utána olyan kristálytiszta volt a víz mint talán még soha. Ami nekem még van az a fonál alga. Na az megmaradt, de talán majd egy újabb alkalomnál.
 
Úgy legyen!

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Aggodalomra semmi ok. Mivel kép nincs, és igen rondának fested le, én 7 napost csinálnék. Előtte a biztonság kedvéért, azért egy 50-es cserét csinálnék.

Hát amikor már végképp el voltam kenődve, és belefáradtam a hiábavaló küzdelembe, félve, de kipróbáltam. És azt kell mondjam brutál jó! Főként a por és pont alga ellen. Utána olyan kristálytiszta volt a víz mint talán még soha. Ami nekem még van az a fonál alga. Na az megmaradt, de talán majd egy újabb alkalomnál.

Igen, nálam is ez volt a tapasztalat.
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Aggodalomra semmi ok. Mivel kép nincs, és igen rondának fested le, én 7 napost csinálnék. Előtte a biztonság kedvéért, azért egy 50-es cserét csinálnék.



Igen, nálam is ez volt a tapasztalat.
Holnap jön egy vízcsere elsőre hat napos lesz a kúra. Utána meglátjuk, hogy mire mentem vele. Köszi a bíztatást!:)
 
Holnap jön egy vízcsere elsőre hat napos lesz a kúra. Utána meglátjuk, hogy mire mentem vele. Köszi a bíztatást!:)

Jelentem a blackout 90%-ban elpusztította az algát. A montecarlo gyep most úgy néz ki mint valami babcsíráztató, szépen igyekeznek felfelé a szárak:) Ha a maradék kitartó lesz akkor lehet, hogy kap még majd egy 3 naposat, de egyelőre most négy órát világítok, szűrőt takarítok, vizet cserélek aztán meglátjuk, hogy merre van előre.
 
Na a módszer hatásában reménykedőknek íme egy példa... Az alga egy 5-6 napos folyamatos világítás eredménye volt (karácsonyi időszak, munkahelyi akvárium). A blackout pedig 6 nap volt.
--------------Előtte------------------------------Utána---------------
jajj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A MonteCarlo jópofa volt a leleplezés után, mintha babot csíráztattam volna:)
mc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A kedvencem ismét megörvendeztetett: amúgy ha nem a medencében lenne, még egészen tetszetősnek is találnám! :LOL: Olyan mint valami élő bársonyszőnyeg, és a színe is jó fehér háttér előtt.
Kénytelen voltam BO-t használni. Szombaton takartam be 50-es vízcsere után a medencét. Persze másnap jutott eszembe, hogy előtte kép nem készült...:banghead:
Holnap bontom le, kíváncsi vagyok, mert most 7 naposra nyújtottam. Félek hogy az Alternanthera-knak annyi lesz. Legutóbb őket nagyon megviselte. :(
Igyekszem az eredményről beszámolni, hátha másnak (is) hasznára lesz a tapasztalatom. (y)
 
Holnap elkezdem szerintem a 7 napos blackout-ot, egy dolog van ami zavar: van 20 növendék királylazacom, mit szólnak hozzá ha egy hétig nem kapnak kaját?
Vagy néha, este, mikor már nem veszélyeztetem a blackout-ot, szórjak be egy kis kaját? Tudom, hozzá sem szabadna nyúlni ilyenkor az akváriumhoz, de mégis... féltem a halakat.
 
Ha egy bejáratott medencéről van szó, és korábban megfelelően etettél, nem lehet semmi bajuk. Úgyis találnak majd valamit amit megehetnek. Valószínűleg soványabbak lesznek majd, amire véget ér a BO. Ne nyúlj hozzá amíg tart a 7 nap! Tudom, nehéz megállni, de nem szabad ezzel elszúrni. A JBL-nek pl. van olyan halelesége ami egy hétig is bírja, nemrég láttam a honlapjukon. Ha tudod, növeld meg a szűrés teljesítményét vagy legalább erősebben mozgasd a vizet a kezelés alatt.

Mi lenne ha kifognád őket addig?
 
Előzmény.
Nos akkor a beszámoló: 7 teljes napot volt takarásban a medence. Az összes alga eltűnt belőle, a kék-zöld miatt kényszerültem rá. Sajnos a talajban lévő elszíneződést nem oldotta meg, pedig bőven túllógott rajta mindkét takaró. Amiket még alul össze is fogtam. A témáról ITT és ITT lehet olvasni. Nem értem most miért nem tűnt el, legutóbb simán vitte ezt is. Mégis csak kell élőlény aki átforgatja a talajt.

A növények egészen jól bírták, néhány levél látta csak kárát. Érdekes módon az Alternanthera sokkal jobban néz ki most, mint előtte. Legutóbb, igencsak megsínylette a dolgot.

A víz 90%-át sikerült leszívnom, most pont olyan a medence, mintha frissen indítottam volna. A víz színén nagyon észrevehető.

1. Közös időkapcsolón van másik medencével. Napi 8 a világítás. Ha így marad (mármint hogy 7 nap sötétség után egyből 8 óra) mire számíthatok? Fonálra tippelnék...
2. A tápozás+EC maradjon az eddiginél vagy vegyek belőle vissza?
 
Back
Oldal tetejére