• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue-Green Shrimp World

danzambo

Tapasztalt kertész
Üdv mindenkinek!
Tervben a 2. nano akváriumom, mely pusztán garnélásnak ígérkezik.
Itt gyűjtöm az élettörténetének morzsáit, a tervezéstől a kivitelezésen át egészen a (remélhetőleg szerencsés) működéséig.

A terv a fejemben összeállt, jelenleg zéró a fizikai megvalósultsági fok, nézzük:
  • Akvárium: AD NanoLife Cube 20, 25x25x30 cm, 18L
  • Szűrés: Atman HF-0400 akasztós, tuningolva (plusz szivacsok, és maradék Seachem Matrix)
  • Fény: Diversa Nano LED 7.2W (360 lm), kevés, rossz, de ez egy levedlett lámpa, így ehhez igazodom növényekben
  • Fűtés: XiLong 25W
  • Táptalaj: Dennerle Nano DeponitMix 1kg
  • Aljzat: Dennerle Nano Arkansas, szürke, 3-4 kg
  • Növények: Najas Guadalupensis, Cryptocoryne Wendtii Green, Anubias Nana Mini, Tropica Taxiphyllum 'Spiky'
  • Garnélák: Blue Dream, Babaulti Green
  • Csiga: kisebb Helenák a másik tankból
  • Dekor: Fingerwood és bazalt kövek
  • Tápozás: táptalaj miatt csak Flourish Excel és TF Planter, igény szerint, majd kialakul
Ha minden jól megy, a héten megszerzem az akváriumot, a táptalajt, az aljzatot és a szűrőt. Utóbbit kicsit megberhelem, hogy legyen biológia is, szépen. A 30L-esből származó vízzel segíteném az indulást (kb 10L). Alapvetően csapvizesre tervezem, meglátjuk mennyit kell rajta lágyítani majd.

Észrevételt, javaslatot szívesen fogadok! :)
 
Én a csokikhoz tettem be indiai zebrát, velük voltak vagy 3 hónapig, már akkor ivarérettek voltak, nem akartak bepetésedni, eközben a csokik szaporodtak mint a nyulak, különtettem a zebrákat, és egy jó hétre rá, már be voltak petésedve, ezt nem azért irtam, hogy nálad is ez lesz, de nálam elnyomták volna a zebrákat . Az akasztósra kíváncsi leszek mi lesz a tapasztalatod,mert én is akarok olyat majd :)
 
Annyit megjeg, eznek, termeszetesen ha meg nem vetted meg a taptalajt, hogy el kell donteni, hogy garnis, vagy mellette novenyes is. A feny gyenge,. Ha nem szeretnel novelni rajta akkor a noveny listad le is redukalodott arra a szintre ami meg termeszetesen lehet szep de taptalaj nem kell. Gondolok itt annubiasokra mikrokra rs mohakra.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Én a csokikhoz tettem be indiai zebrát, velük voltak vagy 3 hónapig, már akkor ivarérettek voltak, nem akartak bepetésedni, eközben a csokik szaporodtak mint a nyulak, különtettem a zebrákat, és egy jó hétre rá, már be voltak petésedve, ezt nem azért irtam, hogy nálad is ez lesz, de nálam elnyomták volna a zebrákat . Az akasztósra kíváncsi leszek mi lesz a tapasztalatod,mert én is akarok olyat majd :)

Igen, ettől én is tartok. Szentgyo mester is írja az oldalán, hogy a red cherry is el tudja nyomni a babaultit, mert sokkal dinamikusabban szaporodnak. Meglátjuk! Azonos számú lesz belőlük, aztán kiderül :)
 
Annyit megjeg, eznek, termeszetesen ha meg nem vetted meg a taptalajt, hogy el kell donteni, hogy garnis, vagy mellette novenyes is. A feny gyenge,. Ha nem szeretnel novelni rajta akkor a noveny listad le is redukalodott arra a szintre ami meg termeszetesen lehet szep de taptalaj nem kell. Gondolok itt annubiasokra mikrokra rs mohakra.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Gondoltam erre én is, de úgy vagyok vele, hogy ártani nem használ, ha alatta van a táptalaj :) aztán ki tudja mit hoz a jövő, vagy a karácsony :D egyszerűbb beültetni új, igényesebb növényeket, mint alátáptalajozni. Erről mi a véleményed?
 
Tokeletes ds jol latod. De a fennyel elotte vajakolj valamit mert nem fognak szivni a novenyek. Se lent se fent. (igenyesebbekre gondoltam)

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az akasztós szűrőt továbbra sem ajánlom.;)
Nekem van egy Atman hi0300, ha gondolod kölcsön tudom adni kipróbálni egy üres üvegben,mielőtt veszel egy ilyesmit. Látom budapesti vagy.

Ez nagyon kedves Tőled, azt hiszem élni fogok a lehetőséggel, mert van aki nagyon dicséri, de van aki nem. Így jó lenne látni, mielőtt megveszem :)
 
Back
Oldal tetejére