• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Boninano 20l

Jelentem az occokinai poppy úgy néz ki bevált. Áramlás okés, üvegvastagság megfelelő. Lehet innen rendelek majd a nagy akvába két 17es lily szettet is.
 
Jelentem az occokinai poppy úgy néz ki bevált. Áramlás okés, üvegvastagság megfelelő. Lehet innen rendelek majd a nagy akvába két 17es lily szettet is.
Köszi az infót, hány literesbe használod és mekkora a mérete?
Most kinéztem egyet jó lenne ez a 20 l-be?:
-2106169131-1437390382.jpg
-2106169131-1210659914.jpg
 
51 literesben, nem a nano hanem a normál méretű változtat.

Igazából neked poppy és a spin is jó, lily felejtős az akva mérete miatt.
Garnivédő rácsról ne feledkezz meg a szívó ágra!
 
Sziasztok!
Jó rég írtam, rendesen keresgetni kellett a naplómat.:)
Újabb képeket hoztam, főleg összehasonlítót, mivel teljesen ellepett az alga elég széles spalettája ezért a black out mellett döntöttem. Meg is lett az eredménye pedig csak 3 napig tartott.
Ezen felbuzdulva azon gondolkoztam, hogy év végén elutazok 5 napra és mivel nincs tápoldat adagolóm se gépi se kézi:) lehet hogy akkor is le kellene takarjam...
Szerintetek ez butaság lenne, hogy két hónap múlva egy újabb restart?(n) Vagy a táp hiány okozhat nagyobb kár?
Sajnos nem közvetlen a letakarás előtti kép de ettől kétszer ilyen zöld volt minden és az üvegen is vastagon volt poralga.
IMG_20161008_103220.jpg
IMG_20161024_142442.jpg
 
Gratulálok az akihoz! Nekem is van egy ekkora, az a nyomába nem ér, tök(újra)kezdő vagyok még, de igyekszem. Egy kérdés: szerintetek ekkorába jó lenne 6-8 amanda? Vagy más, szívósabb kis hal, pl. B. Urophtalmoides? Van most ben két fiatal hím platti, azoknak előbb feltétlen más lakhatást kell szerezni? Egymást nem vegzálják, a rajhalakkal tennék? Köszi előre is.
 
A Platti nagyon hamar ki fogja nőni ezt a méretet, nekik 100liter fölötti tér való.
Én is ekkorában akvarizálok, és bár van jelenleg 3 galaxy razbórám, mégis azért nem bővítem a csapatot, mert algaevőn kívül leginkább semmilyen halat nem tennék ekkora üvegbe, ezt be kellett látnom.
A kis Borarasokkal pedig véleményem szerint az a baj, hogy kicsik, ezért nano halnak vannak titulálva, viszont valójában rajhalak, ebből adódóan egyrészt sokan érzik jó magukat, és ezért nem elég nekik egy ekkora akva, másrészt nagy a mozgásigényük, és emiatt kicsi nekik.
Ettől függetlenül én nem bántok és soha nem is fogok bántani senkit azért, mert pár Boraras-t tesz ekkora akvába, mindenkinek szíve joga, saját döntése.
Ez csupán az én véleményem. :)

Bonita, hogy áll a nano? :) Ugye megvan még? :)
Ha igen, képeket kérünk! [emoji16] Szeretjük ám az akváriumodat! :)
 
Gratulálok az akihoz! Nekem is van egy ekkora, az a nyomába nem ér, tök(újra)kezdő vagyok még, de igyekszem. Egy kérdés: szerintetek ekkorába jó lenne 6-8 amanda? Vagy más, szívósabb kis hal, pl. B. Urophtalmoides? Van most ben két fiatal hím platti, azoknak előbb feltétlen más lakhatást kell szerezni? Egymást nem vegzálják, a rajhalakkal tennék? Köszi előre is.
Köszönöm, azért küzdök vele rendesen, még mindig nem algamentes a zöld porral meggyűlik a bajom.
Voltak amanda lazacaim de annyira félősek,hogy mindig a növények között voltak, aztán sajnos az én figyelmetlenségem miatt elhullottak...
Jelenleg 5 db Boraras maculatus 3 amano 3 panda garnéla 1 oto birtokolja az akit.
A többi kérdésedre válaszolt @Greg Filth Ő jobban ért hozzá, köszi:)
 
Bonita, hogy áll a nano? :) Ugye megvan még? :)
Ha igen, képeket kérünk! [emoji16] Szeretjük ám az akváriumodat! :)

Megvan még, nemsokára új helyre költözik a nagy aksival együtt, így lehetőségem lesz a nagyot is elindítani és egy palackról pöföghet a kettő!
A legutóbbi képek óta nem sok a változás, a zöld por még mindig jelen van, de most majd adok neki uv-t (remélem lesz tőle változás)
Az üveg ki/be folyók is úton vannak, úgyhogy haladok szépen lassan..:)
 
Köszönöm, azért küzdök vele rendesen, még mindig nem algamentes a zöld porral meggyűlik a bajom.
Voltak amanda lazacaim de annyira félősek,hogy mindig a növények között voltak, aztán sajnos az én figyelmetlenségem miatt elhullottak...
Jelenleg 5 db Boraras maculatus 3 amano 3 panda garnéla 1 oto birtokolja az akit.
A többi kérdésedre válaszolt @Greg Filth Ő jobban ért hozzá, köszi:)
Köszi a választ! Ha lehet tudni, mi miatt pusztultak el az amandák?
 
A Platti nagyon hamar ki fogja nőni ezt a méretet, nekik 100liter fölötti tér való.
Én is ekkorában akvarizálok, és bár van jelenleg 3 galaxy razbórám, mégis azért nem bővítem a csapatot, mert algaevőn kívül leginkább semmilyen halat nem tennék ekkora üvegbe, ezt be kellett látnom.
A kis Borarasokkal pedig véleményem szerint az a baj, hogy kicsik, ezért nano halnak vannak titulálva, viszont valójában rajhalak, ebből adódóan egyrészt sokan érzik jó magukat, és ezért nem elég nekik egy ekkora akva, másrészt nagy a mozgásigényük, és emiatt kicsi nekik.

Köszi a választ! És az amandák, azon felül, hogy félősek?
Egy másik gondolat a Dario dario, de azzal két gond lehet: ha nem lehet hozzájutni, meg ha ő nem jut hozzá megfelelő kajához (tényleg csak az élőt eszi? Úgy hallottam, a tenyésztettek nem csak).
Vagy egy pár csigasüger?
 
Egyelőre csak annyiban növényes, hogy vannak benne növények: 1 nagy tő zöld crypto, 2 kis microsorum pteropus, sarjból nevelve (az egyik már maga is sarjaz), 1 gömbmoha és jávai. Easycarbozom naponta és profitozom hetente. Ezért írtam, hogy nyomába nem ér Bonitáénak, ami szó szerint "una pecerita bonita" azaz szép kis akvárium (spanyolul). A csigasügérről azt írják, nem bántja a növényeket, de azt is, hogy csapatban érzi jól magát - ami megint csak nagyobb helyet igényel.
 
Visszatérve az algásodásra, azt írtad, hogy UV-t kap. Én lebeszélnélek erről, mert az algát nem írtani kell, hanem az algásodás okát kell megszűntetni. Ez persze nem egyszerű, mert általában nem egy oka van, hanem egyszerre több is. Nálad én soknak találom a tápozást és a fényt is. Nálam mindkettőből fele annyit kap az ugyanekkora nano és így minden ok. Persze heti 50% vízcserével.
Ha el akarsz utazni, a tápozást végezheted hetente is. A vízcsere után mehet bele a 7 napi adag. Igazából az tévhit, hogy a napi adagolással egyenletesebb a tápellátás, mivel a vízcserével hirtelen felére csökken a tápanyag koncentráció, amit a napi adagolással csak apránként emelünk a megfelelő szintre, ráadásul mire eléjük a megfelelő koncentrációt, újra vízcsere, amivel megint felezzük. Szóval szerintem jobb a vízcsere után egyből pótolni a kivett táp mennyiséget. Pár nap alatt a növények nem fogják felzabálni, tehát így közel állandó lesz a tápanyagok szintje. A Carbo persze kivétel, met az naponta lebomlik.
 
Én nem így látom. Szerintem okkal van úgy kitalálva a napi adagolás ahogy. Egy foszfátmérgezéssel ki lehet pusztítani a garnélákat.
Persze lehet másképp gondolni ill. "látni", de én mérésekkel ellenőriztem és igazoltam az elméletemet.
Természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné.
Amúgy ez nem annyira kritikus, mert a növények képesek tárolni a tápanyagokat egy ideig és a talajnak is van egy bizonyos puffer kapacitása.
A foszfátot meg nem kell túladagolni, mint a többi tápot sem. Foszfátból amúgy sem kell sok.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére