• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Boninano 20l

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Ha beleöntesz az akvába 1 heti adag macro tápot az végzetes lehet. Erre céloztam.
Nem figyeltél. Az 50% vízcserével ki jön a táp fele. A heti adaggal csak ugyanennyit pótolunk, tehát a táp koncentráció nem változik. Akkor hogy is adagolnánk túl?
Vagy azt gondolod, hogy a növények annyit vesznek fel, amennyi a napi adag? Hát nagyon nem.
Nagyon sokan nincsenek tisztában a tápozással ill. a növények működésével.
Persze mindenki azt hisz amit akar.
Egyébként nem kellene teleszemetelnünk ezt a naplót, úgyhogy én a részemről befejeztem.
 
Egyébként nem kellene teleszemetelnünk ezt a naplót, úgyhogy én a részemről befejeztem.

Én nem látom a véleményeket szemétnek:) Nyugodtan írjatok, mindenből lehet tanulni...
Inkább elgondolkodtató a véleményetek!
Viszont lehet, hogy azért én sem mernék heti tápanyagot beleönteni. A napi ajánlást öntöm bele 20l-hez 1-1ml/nap
Érdekes, hogy mióta szűrőt cseréltem azóta többféle alga jelent meg és co2-t sem tudom megfelelően még mindig beállítani, szerintem ez biztos közre játszik,pedig lime színű lesz estére a dc.
 
Hátha majd a rendes kifolyóval helyrejön a CO2-beoldás. :)
Ha jól látom, a kifolyó az akvárium jobb falának közepén van. Én közel tenném az első falhoz, elé pedig (az első falra) a difit. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Hátha majd a rendes kifolyóval helyrejön a CO2-beoldás. :)
Ha jól látom, a kifolyó az akvárium jobb falának közepén van. Én közel tenném az első falhoz, elé pedig (az első falra) a difit. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
A kifolyóm pont ott van ahova írod és vele szemben van a difi, még a difi cseréjén is elgondolkoztam...
 
Nagyon tetszik a picúr, szépen ízlésesen csináltad meg és minden szép és egészséges.
Látom, elöl van még vagy 5 centid, szerintem pakolhatnál be ide egy kis ezt-azt, ha más nem, kétoldalra. Növényt vagy követ, vagy mohásított követ. Adna az egésznek egy nagy mélységet, ha azt próbálnád szemléltetni, hogy vannak hozzánk közeli dolgok és a sziklás maga egy távolabbi dimenzió.
Látványos életutat jár be ez a kis nano, egyre tökéletesebb, nagyon várom már hogy mit hozol majd ki a nagyobbikból (y)
 
Utoljára módosított:
Szerintem is pofás, de mond már, hol lehet kapni három méteres diffúzort? :ROFLMAO:

Ha Jopet kollegára hallgatsz, akkor én a helyedben csak az egyik sarokba raknék követ, valahogy így:
upload_2016-11-26_0-22-29.jpeg
De jó úgy is, ahogy van! (y)
 
Szia!
Jövő év tavaszán ugyanilyen méretű nanot tervezek indítani Eheim 2213-al.
Tudnál mondani néhány szót a szűrőről?
Mennyire halk/hangos? (hálószobában lenne)
Nem túl erős a sodrása?
Előre is köszi.
 
Nagyon tetszik a picúr, szépen ízlésesen csináltad meg és minden szép és egészséges.
Látom, elöl van még vagy 5 centid, szerintem pakolhatnál be ide egy kis ezt-azt, ha más nem, kétoldalra. Növényt vagy követ, vagy mohásított követ. Adna az egésznek egy nagy mélységet, ha azt próbálnád szemléltetni, hogy vannak hozzánk közeli dolgok és a sziklás maga egy távolabbi dimenzió.
Látványos életutat jár be ez a kis nano, egyre tökéletesebb, nagyon várom már hogy mit hozol majd ki a nagyobbikból (y)
Köszi,volt november közepén egy 5 napos black out mert nagyon algás volt és bekerült egy eheim uv, na azóta tényleg szépen helyrejött minden.
Voltak bent kisebb kövek az elején de sehogy sem fértem oda a parvulát megnyírni ezért kivettem,nekem is jobban tetszene úgy de karbantartani így is nagyon tréfás..:)
A nagyobbik akva még mindig várat magára sajnos..
 
Szia!
Jövő év tavaszán ugyanilyen méretű nanot tervezek indítani Eheim 2213-al.
Tudnál mondani néhány szót a szűrőről?
Mennyire halk/hangos? (hálószobában lenne)
Nem túl erős a sodrása?
Előre is köszi.
Szia!
Nekem nincs különösebb hangja a szűrőnek mert egy 60 cm mély szekrényben van a konyhában..
Az áramlást egy kicsit szabályoztam én is dupla csappal ami a tisztításnál is könnyebb hogy van.
 
Nekem most nagyon tetszik. :)
A Rotala Bonsai-t cserélném le esetleg valami kisebb levelűre, mert eltolja kicsit az arányokat, viszont maga az építmény és a mohásítás nagyon állat szerintem. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére