• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

botasz tameshiwari

23. hét (2013/02/03)

Bekerült az akváriumba 4fő Apistogramma baenschi (Inka). (Köszi Petinek a hajkurászásért, mire megfogta a halakat.....öööö halacsokat. (y) )
8440964599_49cea0ebe7_b.jpg


Az apistogramma a mikrogeophagus társaságában, jól megfér.
8440964411_e85b996b72_b.jpg

8440964257_6596761110_b.jpg

8440964147_db1f9fff43_b.jpg

Egy kicsit másképp:
8440964019_1685a5367c_z.jpg


...és az akvárium jelenlegi pillanatában.

botasz_tameshiwari_20130203 by bota_laszlo, on Flickr
 
Ha az akvárium nem is érdekelne ;) (ami persze nem igaz) a sügik miatt mindenképp nézni fogom. Annyira szerettem volna már teljes pompájukban megnézni ezeket a halakat. Kíváncsi leszek, hogy ha beszoknak rendesen és kicsit bekajoltatod őket, mennyire színesednek be.
 
19. hét (2013/01/11)

Itt álljunk meg egy szóra!
A képen Chuck Norris, a black molly is látható. Mindig ott van ha fényképezek, videozok, csipeszezek vagy csak egyszerűen odahajolok az akváriumhoz bámészkodni. Ha benyúlok az akváriumba, megcsipkedi a kezem, sőt, a kezemből elveszi a kaját is. Jó kis cimbi. A zöld fonal algáimat pedig teljesen elpusztította: Köszi @Nigro !
.

Ugye ugye. Hosszú hónapokig képezzük őket... :D
 
Eszméletlen szép ez az Inka!
Gratulálok hozzájuk!
Tessék sokat fotózni őket:)
Mindig is imádtam a törpesügereket, irigyellek hogy van helyed tartani őket.
 
Ugye ugye. Hosszú hónapokig képezzük őket... :D
Chuck, a molly éppen tegnapelőtt került új gazdához. Kicsit kinőtte az akváriumot és hát nagyon szerette a hasát. Olyan gyors volt, mint a golyó. A mikrogeophagusok fel sem eszméltek, mire Chuck összekapkodta a beadott fagyikaját. A végén azt hittem szét fog durranni, akkora volt már a hasa. :rolleyes:
A csúf, zöld fonal algát szépen kitakarította az akváriumból.


Eszméletlen szép ez az Inka! Gratulálok hozzájuk! Tessék sokat fotózni őket:) Mindig is imádtam a törpesügereket, irigyellek hogy van helyed tartani őket.
144 literben vannak elhelyezve: zöld és gyémánt neonok, oto-k, 2 bolíviai törp.sügér, 4 inka, 1 sziámi algaevő.
A sziámi algaevő is kezdni kinőni ezt az akváriumot, el is akartam már ajándékozni, csak elkapni szinte lehetetlen.
Legközelebb videot fogok készíteni az inkákról.
 
Chuck, a molly éppen tegnapelőtt került új gazdához. Kicsit kinőtte az akváriumot és hát nagyon szerette a hasát. Olyan gyors volt, mint a golyó. A mikrogeophagusok fel sem eszméltek, mire Chuck összekapkodta a beadott fagyikaját. A végén azt hittem szét fog durranni, akkora volt már a hasa. :rolleyes:
A csúf, zöld fonal algát szépen kitakarította az akváriumból.



144 literben vannak elhelyezve: zöld és gyémánt neonok, oto-k, 2 bolíviai törp.sügér, 4 inka, 1 sziámi algaevő.
A sziámi algaevő is kezdni kinőni ezt az akváriumot, el is akartam már ajándékozni, csak elkapni szinte lehetetlen.
Legközelebb videot fogok készíteni az inkákról.
Hát én ezt a video készítést csak támogatni tudom!(y)
 
Elkészült a video az apistogramma inkákról. (fiatal egyedek még)

Korábban volt szó az ADA Mekong dekorhomok színéről itt a fórumon, a videon 2:24-től az is látszik. Van a homokon jónéhány amazonia talaj darabka, ezért külön "szori", a lényeg viszont látszik.
Ha unod, tekerj, 5:29-től kezdődően van egy közeli kép az egyik hímről. :snaphappy:
 
23. hét (2013/02/06)

Végre-valahára sikerült szert tennem egy 30mm-es Do!aqua CO2 diffúzorra, ami egy közepes méretű GA diffúzort váltott fel....és hát, kéremszépen nagyszerűen porlaszt (ködöl).
A videon először a GA bubik láthatók, majd jön a Do!aqua ködölése. :cool::wideyed::cool:
Először a tűszelepet vissza kellett vennem, mert ugyanazzal a bubiszámmal túl soknak tűnt a Do!aquás CO2 buborék (így látható a video második felén). Aztán beállt valahogy a difi, mert visszatekerve a tűszelepet 2-3buborék/mp-re már kevesebb buborékot nyom, azt viszont, ahogy illik!
 
Igen elég nagy a különbség :/ Már engem is foglalkoztat egy ideje a téma ,de most látom ,hogy nincs kecmec ... Nos nagyon tetszik az akva és örülök ,hogy milyen alaposan válogatod a halaidat ! Én is szeretem ezt ,hogy vegyes a halálomány ,de nem úgy mint egy karácsonyfa ... hanem összevállogatni mi mutat eggyütt jól és mi tölti meg az akváriumot élővilágal :)
 
Igen elég nagy a különbség :/ Már engem is foglalkoztat egy ideje a téma ,de most látom ,hogy nincs kecmec ... Nos nagyon tetszik az akva és örülök ,hogy milyen alaposan válogatod a halaidat ! Én is szeretem ezt ,hogy vegyes a halálomány ,de nem úgy mint egy karácsonyfa ... hanem összevállogatni mi mutat eggyütt jól és mi tölti meg az akváriumot élővilágal :)
A GA diffúzor is tette a dolgát, bár nem tudtam kibékülni azzal, hogy csak a portlasztókő felületének 1/5-én jöttek a buborékok és azok sem köd-szerűek voltak, hanem kicsit nagyobb golyók. Elkezdtem félretenni az összeget az új diffúzorra és szerencsére az új ADA szállítmányból meg is tudtam venni végre. Tényleg ég-és-föld a két diffúzor kibocsátott buborékai közötti minőség. Ami kicsit frusztrált a Do!aqua diffúzorban, hogy az üvegcső végére alig tudtam felrakni a CO2 csövet. Meg kellett a CO2 cső végét melegíteni, hogy rá tudjam tolni. A GA difinél viszont az üvegcső vége jobban ki volt alakítva.
 
2013. február 9.

Kiszedtem a szűrőből a pjuridzsent és az akváriumba betettem 4, azaz négy darab, avagy 3+1 éger tobozkát. A vizet jól beszínezte, de egyelőre érdekes, tetszik és majd meglátom, milyen változást okoz.

Az elmúlt néhány nap alatt is szépen fejlődtek az inkák. Színesedtek, az alfa hím hátúszója szemmel láthatóan nagyobb lett.
Az inkák többnyire elbújnak, néha előjönnek, akkor béke van közöttük, de jobbára csak az alfa hím őrjáratozik, a nálánál 3szor akkora bolíviai törpöt simán arrébb zavarja, ha úgy van kedve.
8465869888_827bc6a4d2_b.jpg

8465869984_0dbe897e63_b.jpg

8465869786_130c83eca8_b.jpg


...ezek után remélem nem snassz egy neonos kép:
8465869684_c22d4a5b76_b.jpg
 
2013. feb. 22.

Az akvárium nagyjából ugyanúgy néz ki, mint a #101 post végén látható képen.

Egyre jobban érlelődik egy 120x45x45 akvárium gondolata. Két szélen hátrafelé magasodó erdős-köves-hegyes gyökeres rész, középen dekorhomok placc néhány ággal. Halak gyakorlatilag ua. mint most: zöld és gyémánt neonok, apistok, mikrogeophagus, otocunilingus.
Valami szép törpesügér birodalmat szeretnék.
--------------
Kis halas képzuhatag alant látható (ha kezditek unni, nyugodtan szóljatok :dummy: ).

Inka törzsfőnök felügyeli a terepet:
8498731258_586d8836cc_b.jpg

8498731128_4c3043829e_b.jpg


...másik példány (a zöldszemű varázsló)
8498731198_010472ee8e_b.jpg

8476371746_c7f77556a5_c.jpg


kicsit másképp:
8497627663_74044cec97_b.jpg


és az egyik bolíviai törp:
8498730994_747ec7e328_b.jpg


A #101-es hozzászólásban lévő inkás képekkel összehasonlítva (1 hónapon belül készültek), rengeteget fejlődtek az inkák.
 
Köszi mindenkinek.
Most már "kicsit" más elképzelésem van arról, hogy milyen akváriumot szeretnék, mint múlt év augusztusban.

a kisgarnélákat megeszik ugye? gyönyörűek.
Csak amano garnéláim vannak (kisméretűek nincsenek). Ezek a sügerek az amanokat nem bántják, oda sem szagolnak.
 
Back
Oldal tetejére