• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bridge of Oblivion

Dukenukem

Mágus
27440490136_20c83eaf9c_b.jpgBridge of oblivion
Üdv!
Most augusztusban költözöm albérletbe a barátnőmmel. Szerencsémre a főbérlő is nagy természet/állat/akvárium rajongó, így egy akváriumot a sok közül magammal vihetek.

Ez mondjuk pont a 240 literes :D, amely fél éve üresen áll, várva valami igazán ütősre, meg egy szép szekrényre...

Elképzelés kezdetnek: ;)
20038894116_3787bb7eb9_b.jpg
NewOne! 240 L Soon! by András Czesznak, on Flickr

Tervezett technika:

- 120x45x45(cm) float akva (243 l)
- világítás: 8x54W 'aka' "PIRÍTÓ" 4 csővel meghajtva ~216 W, a többi fotózáshoz jó lesz ;)
- szűrés: 2x Tetra EX 1200, ADA BioRio és Eheim SubstratePro töltettel, az egyikben 100ml Seachem Purigen.
- CO2: nagynyomású 10 kg Linde, + amit szerzek reuktort..., ADA tűszelep, egyelőre GA nagy difivel.
- talaj: ADA, ISTA, Tropica vegyesen (ez van itthon)
- dekor: andezit, JBL River homok

Növények:
- Hygrophila araguaia
- Rannunculus industratus
- Staurogine repens
- Microsorumok, windelow, pteropus, trident és trident Mini
- Fissidens fontanus
- Riccardia
- MonteCarlo
- Anubias barteri nana petite
- Bolbitis heudelotii
- és még ki tudja :)

Halak:
- Boraras uraphtalmoides (felhő :p)
- Oto, ha szükséges

Garnélák:
- 10 Amano indulásnak
- Black Sakura tervben.


Folyt.köv.
Köszi, hogy benéztél :)
 

Attachments

  • 24755361823_f916f71712_o.jpg
    24755361823_f916f71712_o.jpg
    135.8 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Helyzet:
Bútor laminált lesz, viszont csak 18as lapok vannak a bútorlaposnál, ha az oldalsó lapokat megduplázom akkor elég egy munkapultlap középre? :)



@viktorlantos a GA-s lamináltaknál a csöveknek való lyuk az mekkora átmérőjű? csak mert a 8 cmes kábelkivezetőre hasonlít a bútoraitokon a csőkivezető;).
ada-stilusu-laminalt-butor_7.jpg
 
Szerintem a 65 (vagy 63?) mm-es kivezetés több mint elég mindenre. Ez a méret az elektromos fali szerelvények jellemző mérete is, így könnyű találni hozzá körkivágót és kábelátvezetőt is.
Én is mostanában fogok nekiállni egy "igényesebb" bútornak. Erősen azon gondolkodom, hogy az üvegnél szélesebbre csinálom a bútort felső kivezetésekkel. Ezáltal nagyobb lenne a helyem a szekrényben, megoldaná az esetleges későbbi "gyerek-problémákat" és nagyobbra akváriumra váltásnál sem kellene bútort cserélnem, csak átrakni oldalra a kivezetéseket. Bár gondolom a 120-asról már nem nagyon lépkedsz felfelé :)...
A lámpát miért tervezed nagyobbra? Talán mert ez már adott?
Várom a folytatást, remélem hasonlóan ütős lesz, mint az iwagumi contestes :)...
 
Helyzet:
Bútor laminált lesz, viszont csak 18as lapok vannak a bútorlaposnál, ha az oldalsó lapokat megduplázom akkor elég egy munkapultlap középre? :)
Szerintem ha két merevítést be raksz középre,egyenlő távolságra elosztva így az oldalakkal együtt,az simán elég és nem kell munkalap a tetejére! :)
 
Nem tudom pontosan. De ez valóban csak egy furat amibe bele van tolva a műanyag persely.
A prémium bútorainknál van spec marva megmunkálva minden.
Köszi Viktor!

Szerintem a 65 (vagy 63?) mm-es kivezetés több mint elég mindenre. Ez a méret az elektromos fali szerelvények jellemző mérete is, így könnyű találni hozzá körkivágót és kábelátvezetőt is.
Én is mostanában fogok nekiállni egy "igényesebb" bútornak. Erősen azon gondolkodom, hogy az üvegnél szélesebbre csinálom a bútort felső kivezetésekkel. Ezáltal nagyobb lenne a helyem a szekrényben, megoldaná az esetleges későbbi "gyerek-problémákat" és nagyobbra akváriumra váltásnál sem kellene bútort cserélnem, csak átrakni oldalra a kivezetéseket. Bár gondolom a 120-asról már nem nagyon lépkedsz felfelé :)...
A lámpát miért tervezed nagyobbra? Talán mert ez már adott?
Várom a folytatást, remélem hasonlóan ütős lesz, mint az iwagumi contestes :)...
60as van meg 80as kábelkivezetőből amihez hozzá tudok jutni. A 2 16/22es szilikoncsőnek ki kell férnie kényelmesen. + egyéb zsinóroknak, csöveknek.
A lámpa adott, @Koncz János előző Pandora projektjéből származik az üveggel egyetemben.
Igyekszem valami komolyabbat alkotni, de HACig nem fogom publikálni, max részleteiben. ;)

Szerintem ha két merevítést be raksz középre,egyenlő távolságra elosztva így az oldalakkal együtt,az simán elég és nem kell munkalap a tetejére! :)
18as lapból lenne teteje is, csak az oldallapokat terveztem megduplázni, a középső merevítő lapot meg munkapultlapból.
 
18as lapból lenne teteje is, csak az oldallapokat terveztem megduplázni, a középső merevítő lapot meg munkapultlapból.
Fölösleges munkalappal számolni,ha a hátlap is rendes bútorlap,nem furnér,akkor a két oldal+két merevítés középen és a hátlap bőven megbírja!
Gyári bútorok se tudnak többet ennél és vidáman bírják munka lap nélkül is!A munkalap több helyet vesz el,mint az MDF és a szekrényben általában minden cm számít! :)
Ha össze adod az oldalak hosszát a merevítőkkel és a hátlappal együtt,az kb 300 cm,az akvárium nagyjából ennyi lesz kilóban,ami 1kg terhelés/cm.
 
Fölösleges munkalappal számolni,ha a hátlap is rendes bútorlap,nem furnér,akkor a két oldal+két merevítés középen és a hátlap bőven megbírja!
Gyári bútorok se tudnak többet ennél és vidáman bírják munka lap nélkül is!A munkalap több helyet vesz el,mint az MDF és a szekrényben általában minden cm számít! :)
Ha össze adod az oldalak hosszát a merevítőkkel és a hátlappal együtt,az kb 300 cm,az akvárium nagyjából ennyi lesz kilóban,ami 1kg terhelés/cm.
Eredetileg 2 rekeszesre terveztem a szekrényt, de lehet 3 lesz belőle mint Everka-nál.
 
Az totál elég!
Jó ötlet az extra világítás.Adja! :D
3 vezeték lóg ki belőle most fogom kicsit átépíteni, kap egy egyszerű ipari időkapcsolót, meg beépítek ventilátort és kapcsolókat, hogy külön lehessen kapcsolni a 4+2+2 csövet. jah meg egy új festés sem ártana neki mert kicsit rozsdás itt ott (tengeris múltja van).


A pirító
by András Czesznak, on Flickr


Pirító
by András Czesznak, on Flickr
 
Hírek:
Albérlet felújítás: KÉSZ.
Lámpa már a helyén lóg.
A bútor jövőhéten készül el.
2 Tetra ex1200as már várja az albérletben az új lakhelyét.
- Megtömtem minden földi jóval őket. Kerámiagyűrű + siporax, Matrixtrop, Eheim substrate pro, ADA BioRio, Seachem Purigen.​

A bútorlábakkal bajban vagyok. A narancssárga hódos boltba 50 kg maximális teherbírású lábakat árulnak, nem kevés pénzért...
Nos számoltam: a bútor, az üveg, a benne lévő maximális víz súlyával. Ez 50-50-240 kg. Magyarán ha a 6 lábas megoldást választanám összeszakadna az egész :( és hol van még a 150 kg kő belőle? :confused:

Vannak nagy bútorokhoz való műanyag szintezőlábak, csak a teherbírásukat nem tudom :( bár 8 db van a jelenlegi 112 literes alatt és meg se kottyan. mondjuk a 150 kg nem 450 :unsure:

Valaki szaki tudna ajánlani épkézláb szintezős bútorlábat? :) @Victor ? :)
 
Valaki szaki tudna ajánlani épkézláb szintezős bútorlábat? :) @Victor ? :)
Én ilyent vettem, ez is a Forest katalógusból van, ebből a fajtából van benne kettő is, elég komoly, több száz kilós teherbírású, viszont ehhez nem árt ha az alsó lap 25-ös , én még így is kicsit levágtam belőle.
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...338189_4b25640c6aee673020fbf4b189b6154a_l.jpg

Kell hozzá egy 28-as fúró, ilyen:
1_20816859.jpg

ajánlott vas lapon kell fúrni, akkor nem szakad át a bútorlap mert van egy kis csúcsa a fúrónak.Utána csak egy kisebb fúróval át lehet átfúrni az állítócsavarnak. ide javaslom a lépcső fúrót, azzal szépen lehet dolgozni, és passzentos is lesz a dugó amit adnak hozzá.
 
Erősen azon gondolkodom, hogy az üvegnél szélesebbre csinálom a bútort felső kivezetésekkel. Ezáltal nagyobb lenne a helyem a szekrényben, megoldaná az esetleges későbbi "gyerek-problémákat"
Elnézést az offért: @Jopet, festett mdf-btf-wtf-lapból, vagy bútorlapból tervezed a szekrényt? Hogyan képzeled el a felső kivezetést?
 
Wtf iz' btf? :)
Szóval ja, mdf-ből.
TZ népszerű bútora ihletett engem is (tudtátok, hogy még mindig eladó?), bár olyan profi munkát nem tervezek (nem is tudnék :) ). A bútor sötét színű lesz (a környezetbe illeszkedés miatt), viszont a belsejét fehérre szeretném, mint zoli84 bútoránál Akvárium bútor,ahogyan én csináltam! | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Lemodellezni majd most fogom a 4 napos pihi alatt valamikor a szabásterv miatt.
A felső kivezetést szintén mint TZ bútoránál, csak még azt kell megfontolnom, hogy kicsi kerek lyukakat fúrjak bele a szűrőcsöveknek, vagy marjak bele hosszabb sávot, hogy kevésbé legyen kötött a csövek átvezetésének helye. Ez esetben lehet valahogy el kellene takarnom a fennmaradó rést. Még át kell gondolnom. Vagy mire gondoltál a kérdésednél?
 
Én ilyent vettem, ez is a Forest katalógusból van, ebből a fajtából van benne kettő is, elég komoly, több száz kilós teherbírású, viszont ehhez nem árt ha az alsó lap 25-ös , én még így is kicsit levágtam belőle.
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...338189_4b25640c6aee673020fbf4b189b6154a_l.jpg

Kell hozzá egy 28-as fúró, ilyen:
1_20816859.jpg

ajánlott vas lapon kell fúrni, akkor nem szakad át a bútorlap mert van egy kis csúcsa a fúrónak.Utána csak egy kisebb fúróval át lehet átfúrni az állítócsavarnak. ide javaslom a lépcső fúrót, azzal szépen lehet dolgozni, és passzentos is lesz a dugó amit adnak hozzá.
nemrossz, de kérdem én ez a lábikó fém és műanyag?
 
Az én "lábaim" asztalos-bútorgyártó cégtől vannak,ott is láttam a Forest márkanevet a falon,lehet az enyémek is ilyenek.Asztalos barátom ajánlotta,és vígan bírja a 300-400 kg-ot mint látod.5 db van a bútor alatt amugy.Négy a sarkokon egy középen[emoji6] Jah és menetes.
e37fc62bb15e6ecdaa2ab9e647753447.jpg
 
nemrossz, de kérdem én ez a lábikó fém és műanyag?
Teljesen fém kívül-belül, csak a talpán van egy kis műanyag, de a mozgó, menetes részek fémek
konkrétan nekem a felső imbuszkulcsos verzió van, és a lapba menő 25 milliméteres méretből vágtam le kicsit, hogy elférjen a 25-ös bútorlap zsákfuratába. Arra készülj, hogy nem olcsó, valahol 5-600 forint körül volt darabja, de már nem emlékszem pontosan, meg persze lapszabászata válogatja.(én ott vettem)
23119653_373b0a9590065751359a8df0db081a87_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére