• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Burning tree on the rocky hill

Beni

VIP kertész
8059847770_74b8ef3fbc_m.jpg

Sziasztok!

Ígértem naplót, ha lesz érdeklődő, és bizony volt több érdeklődő is, így természetesen tartom a szavamat. ;)
Szóval a nevezett akvárium szerintem amolyan "minimalista mid-tech piko" kategóriába tartozik, de ezt majd Ti eldöntitek!

Netto méretei: 26,3*21,3*18 cm (h*sz*m), ami 10,08 liter lenne, de nincs csurig, így a tényleges kb 9,2l. Az akváriumot ajándékba kaptam egy vödörnyi növényért, ha nem így lett volna, sosem jött volna létre ez a project!
Ajzat: 1,5l Aquatic Nature Shrimp-Soil, táptalaj nincs
Szűrés: Aquatic Nature Flow 60-as akasztós szűrő (mivel kívül van, több víz fér az akiba! ). Amikor a másik aki külső szűrőjét fogom takarítani, akkor majd teletömöm a szűrőkártya előtti részt eheim substrate-proval, ami kb 1-1,5 dl-nyi plussz, hasznos szűrőtérfogatot fog jelenteni. Jelenleg teljesen le van fojtva az elantine miatt, de így is gyönyörűen forgatja az egész akváriumban a vizet, max kakaón pedig szinte örvénylik az egész.
Világítás: IKEÁs asztali lámpában egy 8W-os, 450 lm-es, 6500K-es, rendkívül hangzatos Helix Megaman névre hallgató energiatakarékos izzó. A lámpa magassága komoly mértékben állítható, így ha kevésnek bizonyul, akkor közelebb, ha algásodok, akkor távolabb tudom tenni 2 mp alatt. Jelenleg napi 7 órát világít.
Fűtés: nincs, mert panelben lakom, télen-nyáron meleg van, és a másik akváriumomban sincs rá szükség. Inkább a jövő nyártól aggódok kicsit, hogy hogyan fogom hűteni.
Dekorok: full minimal stílust kívántam megvalósítani, ennek fényében iwaguminak indult, de egyszerűen beleégtek a mohafák az agyamba, így mégiscsak szedtem egy szép tölgyfa darabot a közeli erdőben, természetesen a gyökeréről van szó. A sziklák a másik, low-tech akváriumomból kimaradt egyik fakő darabjaiból vannak, elég szerencsésen sikerült széttörnöm, mert szerintem sokkal nagyobbnak hatnak, mint amekkorák (a jobb oldali hegyes darab nagyjából női hüvelykujj méretű).
Növények: a minimalizmus vonalán maradva mindössze 2 féle növény van, flame moss, és elantine hydropiper.
Állatok: jelenleg 3 pici guppi ivadék gondoskodik a szűrő bacijainak étrendjéről, de jövő héten érkeznek az igazi lakók, a sakura garnélák, mást nem tervezek bele.
Tápozás: naponta 5 csepp EL Carbo (kb 0,375 ml), valamint kétnaponta 1-1 ml a GA tápokból

Végül jöjjön néhány kép is természetesen a kezdetektől:
8004044713_216a59ebb1_c.jpg


8006927054_08aaf4bb8f_c.jpg


Közvetlenül ültetés és feltöltés után:
8009734879_3400c7dec6_c.jpg


7 naposan (a fa bepenészesedett, de erre számítottam):
8033377509_f7c6ed4035_c.jpg


15 naposan, azaz a mai állapot:
8059847770_74b8ef3fbc_c.jpg

Egy közeli, itt jól látszanak az elantine új, nagyobb és hosszúkás levelű hajtásai:
8059848251_87ee5763af_c.jpg

És egy hatásvadász rövidebb expozícióval:
8059848186_286b2d89fe_c.jpg


Bármilyen észrevételt, javaslatot örömmel fogadok.
 
Szia!
Kicsit hiányolom a hátteret.
Amúgy tetszik, és kíváncsian várom hogy alakul a növényzet.;)
 
Hogyan lehet a napló elé betenni képet, hogy ne ez a vigyorgó fej legyen?
 
A napló legelső hozzászólását szerkeszd és rakj bele egy mostani képet! ;-)

Tapatalk 2-vel küldve az én LT26i-ről
 
Szia,
Szerintem még valamelyik sarokba, vagy végig hátra tegyél valamit, így kicsit "kopár", még akkor is, ha az elatine benövi az egészet. Egy kis parvula a kövek közé, vagy/és hátra. Idővel ugyan össze fognak nőni, de szerintem dobna rajta.
Jó helyük lesz a garniknak:)
 
Elgondolkozom rajta, de szerintem túl nagy lenne bele a parvula. Nyírni sem lenne túl egyszerű, mert a fa szinte az egész felületet elfoglalja, nem fér be a kezem mellette sehová sem, hogy kotorásszak az aljzaton. Nem véletlenül választottam ennyire kicsi növényt gyepnek. :) Ha benövi az elantine szépen, szerintem nem fog hiányozni. Reményeim szerint egy "füves" dombocskának fog kinézni az egész.
Én is remélem, hogy a garnélák is jól fogják magukat érezni, a 3 tesztalany guppiivadék már egy hete úszkál teljes egészségben, biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz.
 
Ha nem fér bele kezed, akkor elatine:)
Amúg őszinte leszek, átfutottam méretein, azt kell mondanom, hogy nem látszik rajta, hogy ilyen pici:) jól sikerült.
 
Köszönöm, szerintem is egész arányosan sikerült benne minden, nagyobbnak hat. Majd ha legközelebb fotózok, és nem felejtem el, akkor csinálok egy képet felülről is, úgy egyértelmű lesz az esélytelenség a nyírásra! :D
A fán a moha menni fog, utána meg vékony csővel a leszívás, de kb itt véget is érnek a lehetőségek.
 
Ma 3 hetes az akvárium! :D
Az alga szerencsére még mindig elkerül, a fa viszont penészesedik még mindig. Az elantine gyönyörűen nő, a világon semmi negatív jelenség nem volt vele eddig! Megérkeztek a lakók, 10 felnőtt és 3 növendék sakura személyében. Kezdetben volt a felszínen egy kis olajosodás, ez elmúlt, vagy lehet, hogy csak átalakult, most mintha inkább "poros" lenne, az oldalsó képen látszik elég jól. Az aki vízköves, tudom, de holnap vízcsere előtt/közben fogom csak letakarítani, tessék kérem a fekete pontot nem beírni! :) A felülről ígért fotó nem sikerült, bárhogy próbáltam, nem látszódik a tükröződéstől semmi, majd talán hétvégén természetes fénynél még megpróbálom. A garnélákkal együtt kaptam némi úszó növényt is, de nem sikerült azonosítanom. A levelei a Limnobium laevigatumra hasonlítanak, csak sokkal világosabb, sárgásabb színe van, és a gyökere is teljesen más, ahogy a képeken is látszódik. Mi lehet?

8080333375_92d4e5e195_c.jpg


8080333835_811042d5d2_c.jpg
 
Szia4
Az a garniszálló :) fehér valamit nem gondoltad bemohásítani? nagyon zavaró :( Némi moha szépen betakarná vagy Monosolenium is jól mutatna rajta.
 
De, a fehér valamire is akartam tenni mohát, de nincs már rá szükség. Nincs más állat az akiban, és már volt vedlés, nem bújtak el. Egész nap teljesen békésen matatnak mindenhol, nincs szükség bujkálóra, így kivettem. Engem is zavart így... Sajnos most meg a helye üres kicsit, mert onnan kihagytam természetesen az elantinet, de amilyen ütemben terjeszkedik, talán egy hónap ha kelleni fog, és benövi azt is, ha továbbra is minden ilyen szép rendben lesz. Egyébként köszi az észrevételt! :)
 
Ma 1 hónapos az akvárium, így lőttem róla néhány képet megint. A héten kapott az akasztós szűrő egy marék eheim substratot, azóta a felszínen éppencsak van egy pici hártya, remélem elmúlik az is.:) Sajnos a fa még mindig penészes, de azért tisztul. Mondjuk arra számítottam, hogy a garnélák leeszik róla 1-2 nap alatt, hát nem így történt. :(
Az alga még mindig elkerül szerencsére, a vízparaméterek rendben, és már egy hete napi 7,5 órát megy a világítás, szóval úgy érzem, hogy jelenleg is minden OK.
Dobtam az akvárium mögé egy fehér (nem hófehér, kissé szürkés) lapot, szerintetek így jobb? Valahogy nem igazán jön Nekem be, ráadásul a növények miatt inkább zöld színűnek látszódik, a fotókon meg főleg.:( Lehet lecserélem kékre, vagy feketére, de sajnos nincs itthon semmi "háttérnek valóm"...
8109203295_bc0d892c76_c.jpg


8109203729_15d626bee8_c.jpg


8109212956_887a77effd_c.jpg


8109202819_8c2eed1ef0_c.jpg


Nem is hiszem el, de sikerült 2 éles közelit is csinálnom ezzel a vacak géppel! :D Igaz, hogy vagy 50-ből, de sikerült!:ROFLMAO:
8109202399_7b6d09b9ed_c.jpg
 
Köszönöm a likeokat, de azért 1-2 hozzászólás is jólesne, főleg a háttérrel kapcsolatban, mert azzal elég tanácstalan vagyok.
 
Szia Beni,

Én két dologgal próbálkoztam eddig: fekete illetve "tejüveg" öntapadós tapéta, felragasztva az akvárium hátuljára.
A te aksidban a fekete mutatna jól, mert elég kontrasztos lesz tőle a zöld és a garnélák (sötét a talajod), de a tejüveg is egész szép.
Az akvárium pedig nagyon szép, remélem később is küldesz róla fényképet, kiváncsi vagyok, hogy mennyire terjed még el az előtér növényed,

Üdv Tibor
 
Bár esélyem semmi sincs természetesen az idei HAC-on, azért megpróbáltam a lehető legtöbbet kihozni a pikómból, bátyám kompaktjából, és persze magamból, és beküldtem a nevezésemet. Neeem, nem kapkodtam el, vártam nőni a gyepet! :ROFLMAO:
Ennyit még életemben nem fotóztam, próbáltam mindenre odafigyelni, mivel a fényképezéshez nem értek, így spec végigpróbáltam az összes létező beállítást a gépen, majd szűrtem és szűrtem és szűrtem, majd a legjobbnak talált beállítással készítettem vagy 100 képet, majd szelektáltam és szelektáltam... Szóval tényleg megpróbáltam a maxot kihozni abból, ami rendelkezésemre állt.

A fotót természetesen nem dobom még ki, de kaptok 2 ízelítőt:
8172742849_3268778f4f_c.jpg

Igen, ennyi volt a technika! :D
8172773362_2584f4b8b6_c.jpg

Ez nem egy butított kép! A fele ilyen volt, és mivel ezen kb rendben vannak a színek, gondoltam megtartom Nektek! ;)
 
Back
Oldal tetejére