• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Citromsavas CO2 "receptek"

HajasDS

Tapasztalt kertész
Nem találtam még ilyen témával kapcsolatban topicot, ezért gondoltam nyitok egyet.
Kíváncsi volnék ki milyen receptet használ a citromsavas módszerhez,
gondolok itt az arányokra. Én még csak most kísérletezem vele, de ha valakinek van jól bevált receptje
és megosztaná velünk akkor kérem tegye is meg :)
Én most 250g Szódabikarbóna 180ml víz
és 250g citromsav 550ml víz kombóval próbálkozom.
Eddig jól bírja már 15 napja megy és még kb. még1x ennyit ki kellene bírnia.
Készítettem egy tecsős videot is az alap recept elkészítéséről.:
 
Igen ezt láttam én is, ebből kiindulva tetszett meg a módszer. Ezután ért a pofon, ami végett majdnem fel is adtam. (5 nap alatt fogyott ki az első adag)
és nem arról szól az a topic hogy a kitapasztalt receptet megossza valaki, hanem inkább magáról a technikáról, sőt vannak részek ahol már szinte teljesen eltérnek a témától,
Itt azt várom, hogy aki már kísérletezett vele huzamosabb ideje megossza az ő "receptjét".
 
Igen ezt láttam én is, ebből kiindulva tetszett meg a módszer. Ezután ért a pofon, ami végett majdnem fel is adtam. (5 nap alatt fogyott ki az első adag)
és nem arról szól az a topic hogy a kitapasztalt receptet megossza valaki, hanem inkább magáról a technikáról, sőt vannak részek ahol már szinte teljesen eltérnek a témától,
Itt azt várom, hogy aki már kísérletezett vele huzamosabb ideje megossza az ő "receptjét".

Szia Hajas,

Hany bubi/mp. tart 15 + (meg feltetelezett 15 ) napot a te recepted ? Nonstop nyomja vagy ejszakara lezarod? Azt is megkerdeznem, hogy mekkora nyomason jaratod a rendszert ? Ajanlott 2 bar nyomassal inditasz ?
En is egy sav-bazis rendszert tesztelgetek, de valami nincs rendjen mivel 1bubi/s beoldassal nalam kb 6 napot (24/24h ) tartott .
Az altalam kiprobalt arany: Citromsav 200g- 600 ml viz, szodabikarbona 200g-200 ml viz.
 
Hello,

Nalam eddig 1bubi/2mp volt a beoldási sebesség 72 literes akihoz, de ma növeltem 1bubi/mp re mert eléggé elszaporodott a fonálalgám (legalábbis szerintem az) és gondoltam a kevés CO2 re is.
Csak napközben megy nálam. 9 órát cca. Igen 2-2,5 bar körül indítok, de ez általában felmegy 3-3,5 bar-ra. (a biztonsági szelep nem nagyon engedi feljebb)
Most az előbbi bejegyzésemben említett recept van még bekeverve, de legközelebb szeretném növelni az adagot.
400g Szódabikarbóna 250ml víz és
400g Citromsav 750ml víz.
Mivel 2literes kolas üvegeket használok, nem szabadna gondot jeleteni ekkora mennyiségnek.
Úgy számolom ez a mennyiség 30-40 napot ki kell hogy bírjon 1bubi/mp beoldásnál napi 9 órában.
Egyébként az utolsó napokban próbáld még megrázni az üveget, főleg ha látsz fehér port az alján mert akkor még van benne szódabikarbóna ami nem lépett reakcióba a citromsavval.
 
Kosz a valaszokat.Visszacsapo szelepeket is tartalmaz a rendszered ( Y elagazasnal es meg egy szelep alatta ) , vagy csak annyi amennyi a kithez tartozik ?
Kivancsi leszek hogy a "dupla whiskey" :D , hogy mukodik majd .
 
Hello,

Nalam eddig 1bubi/2mp volt a beoldási sebesség 72 literes akihoz, de ma növeltem 1bubi/mp re mert eléggé elszaporodott a fonálalgám (legalábbis szerintem az) és gondoltam a kevés CO2 re is.
Csak napközben megy nálam. 9 órát cca. Igen 2-2,5 bar körül indítok, de ez általában felmegy 3-3,5 bar-ra. (a biztonsági szelep nem nagyon engedi feljebb)
Most az előbbi bejegyzésemben említett recept van még bekeverve, de legközelebb szeretném növelni az adagot.
400g Szódabikarbóna 250ml víz és
400g Citromsav 750ml víz.
Mivel 2literes kolas üvegeket használok, nem szabadna gondot jeleteni ekkora mennyiségnek.
Úgy számolom ez a mennyiség 30-40 napot ki kell hogy bírjon 1bubi/mp beoldásnál napi 9 órában.
Egyébként az utolsó napokban próbáld még megrázni az üveget, főleg ha látsz fehér port az alján mert akkor még van benne szódabikarbóna ami nem lépett reakcióba a citromsavval.
Üdv.!
Mivel szabályzod a bubiszámot,tűszeleppel?
 
Egeszen komoly nyomas jon letre ezzel a sav-bazis modszerrel.Hatarozottan szukseges egy tuszelep.Meg egy jo elzaro csap, amivel ejszkara le lehet allitani a reakciot. Maskulonben a gazmennyiseg 66% elpocsekolodik.
 
Szerintem sok bosszusagtol kimeled meg magad ha rendelsz egy gyari kitet. Ha rekeresel, hogy " DIY CO2 kit " - tipusok ( D201, D301, D501 ) elnevezesekre, akkor ratalalsz .
 
Szia,
Igen tuszeleppel, de nagyon erzekeny a cucc, epp hogy mozditok egy picit rajta es mar 10-15% a valtozas. Nehez jol beloni a cuccost.
Egyebkent ha jo a recepted akkor ellehet erni hogy ne novekedjen hirtelen a nyomas es ezzel alacsonyabb a gaz veszteseg.
Ja es en se szorakoznek otthon macherolt cuccokkal, kinabol mar fillereker lehet rendelni ezeket a cuccokat es mondhatni megbizhatoak.
 
Szia,
Igen tuszeleppel, de nagyon erzekeny a cucc, epp hogy mozditok egy picit rajta es mar 10-15% a valtozas. Nehez jol beloni a cuccost.
Egyebkent ha jo a recepted akkor ellehet erni hogy ne novekedjen hirtelen a nyomas es ezzel alacsonyabb a gaz veszteseg.
Ja es en se szorakoznek otthon macherolt cuccokkal, kinabol mar fillereker lehet rendelni ezeket a cuccokat es mondhatni megbizhatoak.

ez a nyomásváltozás csak akkor történik, ha nem RO vizet használsz a töltéskor - ahogy ez le is van írva. ezen felül az alap recepttel tökéletesen szépen elmegy a történet, én macerálom majd' minden második nap, még rázogatom is komolyabban, és a mutató kb. oda van ragasztva a 2 barhoz.
 
Sziasztok!

Mivel új aksim lesz, teljesen új berendezéssel, jelenleg nincs annyi pénz a rendes CO2-höz, hogy az úgy szuperáljon ahogy kéne. Úgy döntöttem, hogy a citromsavas módszert választom. Le tudnátok írni, hogy milyen keveréket kell (kéne) készíteni egy nettó 200 literes aksihoz? Valamint ahhoz kérnék segítséget, hogy milyen kellékeket kell vásárolni. Annyit tudok, hogy kell 2 flakon meg "porlasztó" cső. :)) :p Olvastam amit írtatok, de nem tudtam összerakni a teljes képet arról, hogy hogyan kell csinálni, mit kell beszerezni. Köszönöm a válaszokat. :)
 
itt lathato reszletesen:


Szemelyes velemenyem, hogy megeri rendelni egy kesz kitet ami tartalmazza az osszes alkatreszt.( kulfoldi aukcios oldalon " DIY co2 " )
Sok bosszusagtol ovod meg magad.
 
Köszi! :) Ha jól értelmezem, ez a DIY Co2 egy olyan készlet ami a házi készítésű műanyag flakonos megoldáshoz készült!?
A másik, hogy az akváriumok amik a kommented alatt vannak, azokat is citromsavas megoldással valósítottad meg?
 
A kit tartalmazza az alkatreszeket : 2 dugo, nyomasmero , Y -elem, tuszelep, CO2 slag, (remelem nem maradt ki semmi)
Neked a 2 palackot a citromsavat es a szodaport kell beszerezned. (esetleg lagy vizet, amivel allitolag jobban mukodik)
A sajat medenceimnel sima elesztoset hasznalok.
 
Utoljára módosított:
Királyság! Ha házi megoldással is ilyen szép akváriumot lehet összerakni amiket látok a neved alatt, akkor egy darabig biztos ezt a módszert fogom használni. Már csak egyetlen egy kérdésem lenne, hogy olvastam, hogy 150wattos világítás alatt nincs értelme a CO2-nek. Ez igaz vagy nem? Nekem a 200 literhez 2x54w-os T5-ös fénycső lesz.
 
150 W alatt
Királyság! Ha házi megoldással is ilyen szép akváriumot lehet összerakni amiket látok a neved alatt, akkor egy darabig biztos ezt a módszert fogom használni. Már csak egyetlen egy kérdésem lenne, hogy olvastam, hogy 150wattos világítás alatt nincs értelme a CO2-nek. Ez igaz vagy nem? Nekem a 200 literhez 2x54w-os T5-ös fénycső lesz.

Ez a "150W alatt nincs ertelme a CO2 nek" ( ezt meg nem hallottam eddig ) , hogy finoman fogalmazzak...badarsag :D
200 l medencnel 108W vilagitassal (~ 0,5W/L ), egeszen szep eredmenyeket lehet elerni. Nyilvan fugg egy csomo egyeb dologtol is ( vizoszlop magassaga, szures, tapozas, co2 beoldas, flow, stb) de
siman mukodhet. Itt egy 2x54w T5 csovel vilagitott pontosan 200l medence.( napi 7 ora vilagitas)

14954721244_26305a61fb_c.jpg
 
Hello,

Nalam eddig 1bubi/2mp volt a beoldási sebesség 72 literes akihoz, de ma növeltem 1bubi/mp re mert eléggé elszaporodott a fonálalgám (legalábbis szerintem az) és gondoltam a kevés CO2 re is.
Csak napközben megy nálam. 9 órát cca. Igen 2-2,5 bar körül indítok, de ez általában felmegy 3-3,5 bar-ra. (a biztonsági szelep nem nagyon engedi feljebb)
Most az előbbi bejegyzésemben említett recept van még bekeverve, de legközelebb szeretném növelni az adagot.
400g Szódabikarbóna 250ml víz és
400g Citromsav 750ml víz.
Mivel 2literes kolas üvegeket használok, nem szabadna gondot jeleteni ekkora mennyiségnek.
Úgy számolom ez a mennyiség 30-40 napot ki kell hogy bírjon 1bubi/mp beoldásnál napi 9 órában.
Egyébként az utolsó napokban próbáld még megrázni az üveget, főleg ha látsz fehér port az alján mert akkor még van benne szódabikarbóna ami nem lépett reakcióba a citromsavval.


Szia!
Megcsináltad a növelt adaggal is?:)
Hogy sikerült?
 
Back
Oldal tetejére