• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 rendszer összeállítása és a CO2 reaktorok használata

Sziasztok Kedves Fórumtársak!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a fórum legelső bejegyzésében, Nigro által közzétett CO2 rendszer összeállításáról szóló videót meg tudom még nézni valahol? Nekem sajna nem jeleníti meg a gépem! :( Úgy érzem hasznos lenne, ha megnézném,. mert van egy két homályos rész az összeszereléssel kapcsolatban!
Előre is köszi a segítségeteket! :)

Üdv.: Zoli
 
Ezt a szivárgásellenőrző sprayt hogy kell használni? Kívülről rányomom a csatlakozásokra és buborékos lesz, ahol jön a gáz?

Már a harmadik palackomat cserélem fél év alatt se. :( Többször összeraktam a reduktor-mágnesszelep csatlakozásokat.
Esetleg a cső elöregedhet és engedheti a CO2-t? De akkor is durva, hogy 2 hónapig tart egy 10 kg-os palack. :(
 
én borotva habbal nézem az illesztést. az is megmutatja ha ereszt a rendszer és mindig van itthon:D.
10kg palack 2 hónap alatt? vagy nagyon pörögnek a bubik, vagy ereszt.
nálam 5kg kb másfél hónap,de 220l-be pörög megszámlálhatatlanul a bubi.
 
én borotva habbal nézem az illesztést. az is megmutatja ha ereszt a rendszer és mindig van itthon:D.
10kg palack 2 hónap alatt? vagy nagyon pörögnek a bubik, vagy ereszt.
nálam 5kg kb másfél hónap,de 220l-be pörög megszámlálhatatlanul a bubi.

180 literbe pörög rendesen a bubi, számolni nem tudom szemmel. :)
Az előző palack majd egy évet húzta, bár akkor diffi volt.
 
180 literbe pörög rendesen a bubi, számolni nem tudom szemmel. :)
Az előző palack majd egy évet húzta, bár akkor diffi volt.


Szappanos víz is megteszi. valahol biztos ereszt mert jóval tovább kellene mennie. Minden oldalról nézd át csalafinta dolog ez Én 5. ellenörzésre bukkantam rá a hibára :)
 
Ezt a szivárgásellenőrző sprayt hogy kell használni? Kívülről rányomom a csatlakozásokra és buborékos lesz, ahol jön a gáz?

Már a harmadik palackomat cserélem fél év alatt se. :( Többször összeraktam a reduktor-mágnesszelep csatlakozásokat.
Esetleg a cső elöregedhet és engedheti a CO2-t? De akkor is durva, hogy 2 hónapig tart egy 10 kg-os palack. :(


Nem lehet, hogy a csöveid eresztik a gázt? Vagyis hogy nem CO2-höz való?

upd: nem a csatlakozásuknál, hanem úgy anyagában
 
Nem lehet, hogy a csöveid eresztik a gázt? Vagyis hogy nem CO2-höz való?

upd: nem a csatlakozásuknál, hanem úgy anyagában

Sera CO2 csövek. Mondjuk hosszú a csövezésem, mert egy 3ajtós szekrény távot kell áthidalnom, de ugyanez a konfig vitt már egy évet is egy palackkal.
 
Sziasztok!
Gondolkodom külső atomizer vásárlásán, tudom, hogy ezek üzemi CO2 nyomása magasabb , 3 bar körül van, szerintetek ezt a sima rádugós csatlakozások a bubiszámlálón, visszafolyásgátlón mint az ADA ,azért még kibírják, hogy nem jön le róluk a cső, vagy ehhez szükség van már szorítós csatlakozású elemekre?
 
Az a kérdésem hogy a CO2 rendszer este veszélyes az elő világra ?

Ahogy mondtam, mindenre van válasz a fórumon.
Itt egy elég segítőkész közösség gyűlt össze akik szívesen segítenek, de ezzel nem kell visszaélni, hogy olyat kérdezünk amire már többször többen válaszoltak.
 
Az a kérdésem hogy a CO2 rendszer este veszélyes az elő világra ?
Szerintem még mindig olvass kicsit a témában... 20 perc alatt max a fontosabb témák címszavait futhattad át. :D
Egyébként azért is fontos, hogy olvasd a fórum bejegyzéseit, témáit mert lehet egy csomó kérdés fel sem merül benned. A mostani kérdéseidre lehet kapsz választ de azokkal a válaszokkal nem nagyon fogsz boldogulni.
A CO2 rendszer este pedig nem veszélyes az élővilágra. Feltéve ha zárva van. Vagy megy mellette levegőztető, esetleg alacsony ppm számot célzol meg, akkor mehet 0-24-ben.
 
Back
Oldal tetejére